Wiadomości | 11.08.23

Już w 2105 roku Samsung prowadził testy, które mogły zrewolucjonizować bezpieczeństwo na drogach

Czy zdarzyło Ci się kiedyś jechać za ciężarówką z naczepą? Jeśli jedziesz autostradą lub drogą jednopasmową, może to być koszmar.

Mimo, że ciężarówka jedzie stosunkowo wolno, nie można jej wyprzedzić ze względu na jej gabaryty i niewidoczność tego, co dzieje się przed ciężarówką. Samsung opracował jednak rozwiązanie, które może sprawić, że ten problem odejdzie do przeszłości.

 

Statystyki Argentyny dotyczące wypadków drogowych należą do najwyższych na świecie, a większość z nich ma miejsce na drogach dwupasmowych, a zwłaszcza podczas wyprzedzania. Mając to na uwadze, firma Samsung opracowała technologię dla samochodów ciężarowych, która ma na celu wzbogacenie życia ludzi poprzez innowacje. Ale co więcej, tym razem cel jest bardziej ambitny: ratować życie.

 

Jak to działa? Safety Truck składa się z bezprzewodowej kamery przymocowanej z przodu ciężarówki, która jest podłączona do ściany wideo złożonej z czterech zewnętrznych monitorów umieszczonych z tyłu ciężarówki. Monitory dają kierowcom za ciężarówką widok na to, co dzieje się z przodu, nawet w ciemnościach nocy.

 

Dzięki temu kierowcy mają lepszy widok przy podejmowaniu decyzji, czy wyprzedzanie jest bezpieczne. Kolejną zaletą Safety Truck jest to, że może zmniejszyć ryzyko wypadków spowodowanych nagłym hamowaniem lub przejściem zwierząt przez jezdnię.

 

Samsung kierował rozwojem prototypu, dostarczając próbki wielkoformatowych wyświetlaczy i przeprowadzając test z lokalnym klientem B2B

 

Następne kroki. Obecnie zbudowana prototypowa ciężarówka już nie działa. Do tej pory Samsungowi udało się potwierdzić, że technologia działa i że ten pomysł może zdecydowanie uratować życie wielu ludziom. Kolejnym krokiem jest wykonanie odpowiednich badań w celu spełnienia obowiązujących protokołów krajowych oraz uzyskania niezbędnych pozwoleń i aprobat. W tym celu Samsung współpracuje z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się bezpieczną jazdą oraz rządem.

 

O tego czasu minęło już 8 lat i z dostępnych informacji nie wiadomo co się dzieje z tym projektem. Miejmy nadzieje, że badania nad tym projektem trwają i będą pomocne w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.Lexus UX 300e, światowa premiera nowego całkowicie elektrycznego miejskiego crossovera
Premiery | 12.10.22

Lexus UX 300e, światowa premiera nowego całkowicie elektrycznego miejskiego crossovera

Oprócz zwrotnych rozmiarów nadwozia i wyjątkowej miejskiej konstrukcji, UX 300e jest wysoko ceniony przez klientów poszukujących wyraźnie cichej i wyrafinowanej jazdy BEV.

Ford Puma w rozszerzonej wersji
Wiadomości | 28.05.20

Ford Puma w rozszerzonej wersji

Ford Puma teraz dostępny w luksusowej wersji ST-Line Vignale oraz z silnikiem diesel EcoBlue i siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Legendarne Lamborghini Murcielago i pierwszy silnik V12 nowego tysiąclecia
Super Cars | 22.09.22

Legendarne Lamborghini Murcielago i pierwszy silnik V12 nowego tysiąclecia

W 2022 roku Lamborghini świętuje legendarny 12-cylindrowy silnik, który napędza najbardziej kultowe modele od prawie 60 lat.