MotorSport | 29.06.23

GR Supra świętuje 45 lat legendarnej mocy

TOYOTA GAZOO Racing ogłasza edycje specjalną ograniczoną do 900 jednostek na rynek amerykański sportowego modelu GR Supra 45th Anniversary Edition.

Przez ponad cztery dekady Toyota Supra zyskała reputację ikony wśród entuzjastów samochodów sportowych. Od korzeni pierwszej generacji, jako Celica Supra z 1979 r., po obecną, piątą generację jako GR Supra, model ten przez lata podbijał serca kierowców dzięki połączeniu mocy, prowadzenia, technologii i stylu. W roku 2024 Toyota oddaje hołd tej historii, prezentując przykuwającą wzrok edycję z okazji 45-lecia.

 

Edycja GR Supra 45th Anniversary będzie dostępna w ciemnopomarańczowym kolorze Mikan Blast („mikan” oznacza po japońsku pomarańczowy) lub lodowatym Absolute Zero. Nisko zawieszona, skondensowana, ekstremalna konstrukcja tej GR Supry, zbudowana na wersji 3.0 Premium Grade, jest uzupełniona dużym, ręcznie regulowanym tylnym spojlerem. Spojler, wznoszący się około trzech cali nad tylną pokrywą bagażnika, ma śrubę regulacyjną, która umożliwia kierowcom zmianę jego kąta i wpływanie na siłę docisku wywieraną na tylne koła.

 

Edycja 45th Anniversary Edition obejmuje również 19-calowe aluminiowe felgi wykończone na matowo-czarne wykończenie oraz pomalowane na czarno zaciski hamulcowe montowane po przeciwnej stronie, z logo GR z przodu. Czarna grafika na panelu bocznym z wyciętym logo Supra rozciąga się wzdłuż boku, podkreślając kontury pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, edycja specjalna wnosi odrobinę nostalgii i szyku do gamy Supry na rok 2024, a jej wygląd przypomina znany z dużego ekranu model MkIV. 45th Anniversary Edition będzie limitowana do 900 sztuk, podzielonych równo między Mikan Blast i Absolute Zero. Silnik będzie otoczony ekskluzywnymi wspornikami kolumny Mikan Blast z okazji 45-lecia edycji, na których widnieje logo TOYOTA GAZOO Racing. Będzie dostępny zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów i będzie napędzany tym samym sześciocylindrowym rzędowym silnikiem B58 o pojemności 3,0 litrów z turbodoładowaniem we wszystkich modelach 3,0 Supra, o mocy 382 KM i momencie obrotowym 368 funtów na stopę. momentu obrotowego.

 

GR Supra 45th Anniversary Edition trzyma się zasady podanej na tabliczce znamionowej, oferując unikalne wersje od czasu jej ponownego wprowadzenia na rynek. Odkąd model powrócił na rynek w 2019 roku, Toyota wprowadziła edycje Launch, A91, A91 Carbon Fibre i A91MT. Ponadto GR Supra ewoluowała w ciągu ostatnich czterech lat modelowych, wprowadzając zmiany, takie jak zwiększona moc i moment obrotowy w modelach 3.0, aktualizacje dynamiki prowadzenia, dodanie 4-cylindrowego modelu 2,0 l oraz dodanie Opcja manualnej skrzyni biegów. W 2020 roku Toyota GAZOO Racing rozpoczęła również produkcję wyścigowego modelu GR Supra GT4.

 

Oczekuje się, że modele GR Supra 45th Anniversary pojawią się u dealerów Toyoty jesienią 2023 r. Ceny modelu edycji specjalnej i szczegółowe informacje dotyczące całej oferty GR Supra 2024 zostaną podane w późniejszym terminie.



Aston Martin oficjalnym samochodem bezpieczeństwa w F1
MotorSport | 08.03.21

Aston Martin oficjalnym samochodem bezpieczeństwa w F1

Model Vantage jako oficjalny samochód bezpieczeństwa oraz model DBX jako oficjalny samochód medyczny.

GMC HUMMER EV Pickup z dodatkiem firmy EarthCruiser
Tuning | 29.08.23

GMC HUMMER EV Pickup z dodatkiem firmy EarthCruiser

Wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły, może pochwalić się innowacjami technologicznymi i projektowymi, które pomagają zapewnić konsumentom najwyższą jakość i wygodę podczas podróży.

Mercedes-Benz Vision One-Eleven
Concept Cars | 16.06.23

Mercedes-Benz Vision One-Eleven

Mercedes-Benz Vision One-Eleven jest inspirowany tradycją legendarnych eksperymentalnych pojazdów C 111 z lat 60. i 70. XX wieku, na których testowano rewolucyjne silniki Wankla i turbodiesel.