Concept Cars | 10.08.23

Opel Experimental

Elektryczny crossover Opel Experimental daje spojrzenie na nadchodzące modele i technologie, na przyszły projekt, a nawet na nową erę i przyszłość marki.


Opel Experimental

Opel pokazuje, w jaki sposób będzie zbliżał się do przyszłości dzięki swojemu oszałamiającemu nowemu koncepcyjnemu modelowi Opel Experimental. Dzięki ultranowoczesnemu wyglądowi zewnętrznemu Opel Experimental daje jasną wizję tego, dokąd marka Opel będzie zmierzać w nadchodzących latach. Najważniejsze elementy to najnowocześniejsze rozwiązania zwiększające wydajność aerodynamiczną, przestronne, oświetlone wnętrze z lekkimi siedzeniami i wyświetlaczem przeziernym następnego poziomu. Elektryczny crossover z akumulatorem będzie miał swoją światową premierę na tegorocznych targach IAA Mobility w Monachium (5-10 września 2023 r.), gdzie z pewnością przyciągnie spojrzenia i przedstawi nowej publiczności wizję Opla dotyczącą zrównoważonej mobilności indywidualnej.

 

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy rzeczy w smukłej sylwetce Opla Experimental jest brak elementów chromowanych. Zamiast tego, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne i odważna, kontrastująca grafika dodają osobowości i wyrafinowania już imponującym proporcjom. Ogólnie rzecz biorąc, wydajny akumulatorowo-elektryczny crossover jest oparty na najnowocześniejszej platformie Stellantis BEV, a także wyposażony w elektryczny napęd na wszystkie koła. Dramatycznie zwężający się profil ma odważny i czysty design z czystą powierzchnią, aby podkreślić jego oszałamiającą prezencję. Nawet tradycyjne lusterka boczne ustąpiły miejsca w pełni zintegrowanym 180-stopniowym kamerom na słupkach C, podczas gdy ostre, muskularne pęcherze nadkoli podkreślają pewną siebie sylwetkę.

 

Z przodu nowy, podświetlany Opel Blitz dumnie wznosi się pośrodku charakterystycznego kompasu Opla, przewodniego elementu filozofii projektowej Opla. Jest otoczony podłużnym charakterystycznym oświetleniem skrzydła na osi poziomej, podczas gdy podświetlone przetłoczenie pośrodku dodaje dramatyzmu. To powtarza się z tyłu z charakterystycznym kompasowym światłem hamowania stworzonym przez technologię oświetlenia krawędziowego i wyrafinowaną przezroczystość szkła. W połączeniu z wyrazistym napisem Opla – zamiast logo Blitz z tyłu – tworzy centralny element. Wokół przedniego kompasu znajduje się następna generacja 4D Opel Vizor. Dodatkowym wymiarem jest dodanie zaawansowanych technologii celowniczych, w tym czujników, lidaru, radaru i systemów kamer.E-Ducato, nowy model Fiata Professional: 100% Ducato, 100% elektryczny
Elektryczne | 05.06.20

E-Ducato, nowy model Fiata Professional: 100% Ducato, 100% elektryczny

Zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości Grupy FCA, nowy Fiat E-Ducato jest dostępny we wszystkich wariantach nadwozia o tej samej pojemności ładunkowej, co konwencjonalne Ducato. Dla E-Ducato dostępnych będzie kilka opcji akumulatorów, których zasięg w typowym miejskim rzeczywistym cyklu dostaw wynosi od 200 do ponad 330 km.

Nissan i NISMO przedstawia program sportów motorowych na 2021 rok
MotorSport | 14.02.21

Nissan i NISMO przedstawia program sportów motorowych na 2021 rok

Formuła E i Super GT nadal będą najważniejszymi wyścigami w nadchodzącym roku.

Światowa premiera LF-Z ELECTRIFIED
Concept Cars | 30.03.21

Światowa premiera LF-Z ELECTRIFIED

Lexus przyspiesza swoją zelektryfikowaną przyszłość dzięki debiutowi koncepcyjnemu samochodu BEV symbolizującego następną generację Lexusa.