Elektryczny crossover Opel Experimental daje spojrzenie na nadchodzące modele i technologie, na przyszły projekt, a nawet na nową erę i przyszłość marki.
Opel pokazuje, w jaki sposób będzie zbliżał się do przyszłości dzięki swojemu oszałamiającemu nowemu koncepcyjnemu modelowi Opel Experimental. Dzięki ultranowoczesnemu wyglądowi zewnętrznemu Opel Experimental daje jasną wizję tego, dokąd marka Opel będzie zmierzać w nadchodzących latach. Najważniejsze elementy to najnowocześniejsze rozwiązania zwiększające wydajność aerodynamiczną, przestronne, oświetlone wnętrze z lekkimi siedzeniami i wyświetlaczem przeziernym następnego poziomu. Elektryczny crossover z akumulatorem będzie miał swoją światową premierę na tegorocznych targach IAA Mobility w Monachium (5-10 września 2023 r.), gdzie z pewnością przyciągnie spojrzenia i przedstawi nowej publiczności wizję Opla dotyczącą zrównoważonej mobilności indywidualnej.
Jedną z najbardziej rzucających się w oczy rzeczy w smukłej sylwetce Opla Experimental jest brak elementów chromowanych. Zamiast tego, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne i odważna, kontrastująca grafika dodają osobowości i wyrafinowania już imponującym proporcjom. Ogólnie rzecz biorąc, wydajny akumulatorowo-elektryczny crossover jest oparty na najnowocześniejszej platformie Stellantis BEV, a także wyposażony w elektryczny napęd na wszystkie koła. Dramatycznie zwężający się profil ma odważny i czysty design z czystą powierzchnią, aby podkreślić jego oszałamiającą prezencję. Nawet tradycyjne lusterka boczne ustąpiły miejsca w pełni zintegrowanym 180-stopniowym kamerom na słupkach C, podczas gdy ostre, muskularne pęcherze nadkoli podkreślają pewną siebie sylwetkę.
Z przodu nowy, podświetlany Opel Blitz dumnie wznosi się pośrodku charakterystycznego kompasu Opla, przewodniego elementu filozofii projektowej Opla. Jest otoczony podłużnym charakterystycznym oświetleniem skrzydła na osi poziomej, podczas gdy podświetlone przetłoczenie pośrodku dodaje dramatyzmu. To powtarza się z tyłu z charakterystycznym kompasowym światłem hamowania stworzonym przez technologię oświetlenia krawędziowego i wyrafinowaną przezroczystość szkła. W połączeniu z wyrazistym napisem Opla – zamiast logo Blitz z tyłu – tworzy centralny element. Wokół przedniego kompasu znajduje się następna generacja 4D Opel Vizor. Dodatkowym wymiarem jest dodanie zaawansowanych technologii celowniczych, w tym czujników, lidaru, radaru i systemów kamer.
Elektryczna hybryda ma lekki korpus wykonany z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, dwa tylne silniki elektryczne z łączną mocą 619 KM.
Odważny, mocny wygląd zawiera DNA projektu Stingera, jednocześnie rozszerzając przyszły język projektowania Kii. Najmocniejszy sedan klasy średniej Kia uwalnia ducha kierowców rozsądku dzięki uderzającemu designowi, atrakcyjnym opcjom układu napędowego i ekscytującej technologii.
Rekordowy Rimac Nevera osiąga 412 km/h, stając się najszybszym produkowanym samochodem elektrycznym na świecie.