MotorSport | 02.03.21

Mercedes-AMG i Mercedes-AMG Petronas F1 Team zacieśniają współpracę

Teraz jeszcze więcej wydajności na torze i na drodze.

Mercedes-AMG w Affalterbach i zespół Mercedes-AMG Petronas F1 w Brackley w Anglii są ze sobą powiązane już od 2012 roku. Teraz jeszcze bardziej zacieśniają swoje więzi. Konkretnie oznacza to: rozszerzone łączenie działań związanych ze sportami motorowymi w wyczynowej marce Mercedes-AMG, jeszcze głębszy, wzajemny transfer w rozwoju przyszłościowych, zelektryfikowanych technologii w wyścigach samochodowych i na drogach, a wszystko to w ramach partnerstwa charakteryzującego się wspólnymi wartościami i oczywiście pasją do sportów motorowych. Nowy projekt Mercedesa-AMG F1 W12 E PERFORMANCE na nowy sezon podkreśla ścisły sojusz i tożsamość marki również wizualnie.

 

Duch AMG najlepszych osiągów jest żywy w obu lokalizacjach. „Od dziewięciu lat łączy nas ścisła współpraca, która zaowocowała szeroką gamą rozwiązań i niezliczonymi sukcesami. Łączy nas to samo sportowe DNA i silny duch w całym zespole. Krótko mówiąc , żyjemy wydajnością! Teraz jest właściwy czas, aby przenieść naszą współpracę na wyższy poziom: dzięki hipersamochowi Project ONE po raz pierwszy wprowadzamy technologię Formuły 1 na niemalże jeden do jednego. pierwsze samochody z tej niezwykle ekskluzywnej serii dla naszych klientów w tym roku. Dzięki temu wyjątkowemu projektowi zapowiadamy elektryfikację zorientowaną na osiągi w AMG. Pod naszą etykietą technologii E PERFORMANCE, rozwijamy naszą interpretację potężnej i wydajnej technologii hybrydowej dla przyszłych modeli szosowych. Jeśli chodzi o nasze osiągi na torze wyścigowym, oczywiście mamy nadzieję, że nasze najszybsze i najpotężniejsze pojazdy E Performance będą w stanie ponownie walczyć o tytuły mistrzostw świata w tym roku ponownie”, mówi Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.KTM X-BOW Odkryj zupełnie nowy concept car
Concept Cars | 24.10.20

KTM X-BOW Odkryj zupełnie nowy concept car

GTX & GT2 concept to pierwsze samochody wyścigowe GT, w których połączono homologowaną kabinę typu monocoque z homologowaną klatką bezpieczeństwa GT i fotelem wyścigowym z włókna węglowego. Wideo

Face lifting Suzuki Swift Hybrid
Wiadomości | 02.07.20

Face lifting Suzuki Swift Hybrid

Suzuki wprowadza na rynek odświeżoną wersję popularnego miejskiego modelu o sportowym charakterze. Na pokładzie samochodu pojawiło się nowe wyposażenie i systemy bezpieczeństwa, a pod maską pracuje nowoczesny i oszczędny silnik wspomagany układem mild hybrid.

Yaris Cross najoszczędniejszy hybrydowy SUV marki
Wiadomości | 02.08.21

Yaris Cross najoszczędniejszy hybrydowy SUV marki

Mały SUV Toyoty wchodzi na polski rynek w czterech wersjach napędowych i jest najbardziej oszczędnym hybrydowym SUV-em Toyoty według danych homologacyjnych.