MotorSport | 02.03.21

Mercedes-AMG i Mercedes-AMG Petronas F1 Team zacieśniają współpracę

Teraz jeszcze więcej wydajności na torze i na drodze.

Mercedes-AMG w Affalterbach i zespół Mercedes-AMG Petronas F1 w Brackley w Anglii są ze sobą powiązane już od 2012 roku. Teraz jeszcze bardziej zacieśniają swoje więzi. Konkretnie oznacza to: rozszerzone łączenie działań związanych ze sportami motorowymi w wyczynowej marce Mercedes-AMG, jeszcze głębszy, wzajemny transfer w rozwoju przyszłościowych, zelektryfikowanych technologii w wyścigach samochodowych i na drogach, a wszystko to w ramach partnerstwa charakteryzującego się wspólnymi wartościami i oczywiście pasją do sportów motorowych. Nowy projekt Mercedesa-AMG F1 W12 E PERFORMANCE na nowy sezon podkreśla ścisły sojusz i tożsamość marki również wizualnie.

 

Duch AMG najlepszych osiągów jest żywy w obu lokalizacjach. „Od dziewięciu lat łączy nas ścisła współpraca, która zaowocowała szeroką gamą rozwiązań i niezliczonymi sukcesami. Łączy nas to samo sportowe DNA i silny duch w całym zespole. Krótko mówiąc , żyjemy wydajnością! Teraz jest właściwy czas, aby przenieść naszą współpracę na wyższy poziom: dzięki hipersamochowi Project ONE po raz pierwszy wprowadzamy technologię Formuły 1 na niemalże jeden do jednego. pierwsze samochody z tej niezwykle ekskluzywnej serii dla naszych klientów w tym roku. Dzięki temu wyjątkowemu projektowi zapowiadamy elektryfikację zorientowaną na osiągi w AMG. Pod naszą etykietą technologii E PERFORMANCE, rozwijamy naszą interpretację potężnej i wydajnej technologii hybrydowej dla przyszłych modeli szosowych. Jeśli chodzi o nasze osiągi na torze wyścigowym, oczywiście mamy nadzieję, że nasze najszybsze i najpotężniejsze pojazdy E Performance będą w stanie ponownie walczyć o tytuły mistrzostw świata w tym roku ponownie”, mówi Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.Zupełnie nowy Nissan Z, premiera w Nowym Jorku
Premiery | 18.08.21

Zupełnie nowy Nissan Z, premiera w Nowym Jorku

Najnowsza siódma generacja kultowego sportowego Nissana. Wyróżnia się oszałamiającą stylistyką, 400-konnym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem i zaawansowaną technologią.

Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy
Wiadomości | 20.07.21

Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy

Trzy lata po wprowadzeniu do sprzedaży Lamborghini Urus osiągnął niezwykły próg 15 000 wyprodukowanych samochodów.

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ
Elektryczne | 17.06.20

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ

16 czerwca w barcelońskim centrum CASA SEAT hiszpański producent ogłosił powstanie nowej marki SEAT MÓ, skoncentrowanej na miejskiej mobilności. Pierwszymi pojazdami marki są elektryczny skuter SEAT MÓ eScooter 125 oraz elektryczna hulajnoga SEAT MÓ eKickScooter 65. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Barcelony Ada Colau, CEO i wiceprezes SEAT-a ds. finansowych Carsten Isensee oraz Wayne Griffths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT-a i CEO CUPRY.