Wiadomości | 18.02.21

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

Szkice projektowe przedstawiają zapowiedź nowego SUV-a na rynek indyjski.


Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

ŠKODA opublikowała dwa szkice projektowe, aby przedstawić szczegółowy podgląd nowego modelu KUSHAQ. Projekt średniej wielkości SUV-a na rynek indyjski czerpie inspirację z odważnego wyglądu samochodu koncepcyjnego ŠKODA VISION IN. ŠKODA AUTO dostosowała wersję MQB-A0-IN Modular Transverse Toolkit Grupy Volkswagen specjalnie dla Indii. W ramach kampanii produktowej INDIA 2.0 jest to pierwszy z czterech modeli marek ŠKODA i Volkswagen produkowany lokalnie w Indiach. Światowa premiera ŠKODY KUSHAQ odbędzie się 18 marca 2021 roku.

 

(Aktualizacja 04.03.2021. - Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza, kiedy premiera?)

 

Pierwszy szkic projektu przedstawia potężny przód nowej ŠKODY KUSHAQ, której nazwa wywodzi się ze starożytnego indyjskiego języka sanskrytu. Słowo „Kushak” oznacza króla lub cesarza. Ostre, dwuczęściowe przednie reflektory, które sięgają do szerokiej osłony chłodnicy ŠKODA, tworzą wyrazisty wygląd. Imponujący przedni zderzak z zabezpieczeniem przeciwnajazdowym podkreśla atletyczny wygląd SUV-a.

 

Drugi szkic przedstawia tył nowej ŠKODY KUSHAQ, która ma przejrzystą konstrukcję i jest otoczona wydłużonym spojlerem dachowym i wytrzymałym tylnym dyfuzorem w zderzaku. Tylne światła tego SUV-a średniej wielkości mają krystaliczne struktury będące znakiem rozpoznawczym marki, a na pokrywie bagażnika drukowanymi literami pojawia się napis ŠKODA.

 

Pod względem technologicznym ŠKODA KUSHAQ i inne nadchodzące modele wolumenowe są oparte na lokalnie opracowanej i produkowanej platformie MQB-A0-IN. Jest to już zgodne z nowymi, ostrzejszymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa i emisji w Indiach. Przy planowanym 95-procentowym poziomie lokalizacji dla nowych pojazdów, rozwój techniczny odbywa się w Centrum Technologicznym ŠKODA AUTO w Pune.Mach-E Błyskawica
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E Błyskawica

Czy może pokonać ładunek błyskawicy?

Zupełnie nowy Ford F-150 Raptor
Wiadomości | 02.02.21

Zupełnie nowy Ford F-150 Raptor

Jutro premiera najbardziej wydajnego pickupa Forda.

BMW iDrive nowej generacji
Wiadomości | 21.03.21

BMW iDrive nowej generacji

Nowa interpretacja systemu obsługi, którego celem jest precyzyjne i adekwatne dostosowanie wszystkich funkcji obsługiwanych przez BMW iDrive do potrzeb i życzeń kierowcy.