Szkice projektowe przedstawiają zapowiedź nowego SUV-a na rynek indyjski.
ŠKODA opublikowała dwa szkice projektowe, aby przedstawić szczegółowy podgląd nowego modelu KUSHAQ. Projekt średniej wielkości SUV-a na rynek indyjski czerpie inspirację z odważnego wyglądu samochodu koncepcyjnego ŠKODA VISION IN. ŠKODA AUTO dostosowała wersję MQB-A0-IN Modular Transverse Toolkit Grupy Volkswagen specjalnie dla Indii. W ramach kampanii produktowej INDIA 2.0 jest to pierwszy z czterech modeli marek ŠKODA i Volkswagen produkowany lokalnie w Indiach. Światowa premiera ŠKODY KUSHAQ odbędzie się 18 marca 2021 roku.
(Aktualizacja 04.03.2021. - Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza, kiedy premiera?)
Pierwszy szkic projektu przedstawia potężny przód nowej ŠKODY KUSHAQ, której nazwa wywodzi się ze starożytnego indyjskiego języka sanskrytu. Słowo „Kushak” oznacza króla lub cesarza. Ostre, dwuczęściowe przednie reflektory, które sięgają do szerokiej osłony chłodnicy ŠKODA, tworzą wyrazisty wygląd. Imponujący przedni zderzak z zabezpieczeniem przeciwnajazdowym podkreśla atletyczny wygląd SUV-a.
Drugi szkic przedstawia tył nowej ŠKODY KUSHAQ, która ma przejrzystą konstrukcję i jest otoczona wydłużonym spojlerem dachowym i wytrzymałym tylnym dyfuzorem w zderzaku. Tylne światła tego SUV-a średniej wielkości mają krystaliczne struktury będące znakiem rozpoznawczym marki, a na pokrywie bagażnika drukowanymi literami pojawia się napis ŠKODA.
Pod względem technologicznym ŠKODA KUSHAQ i inne nadchodzące modele wolumenowe są oparte na lokalnie opracowanej i produkowanej platformie MQB-A0-IN. Jest to już zgodne z nowymi, ostrzejszymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa i emisji w Indiach. Przy planowanym 95-procentowym poziomie lokalizacji dla nowych pojazdów, rozwój techniczny odbywa się w Centrum Technologicznym ŠKODA AUTO w Pune.
Toyota prezentuję drugą generację przełomowego sedana Mirai, bezemisyjnego samochodu elektrycznego na wodorowe ogniwa paliwowe (FCEV).
Prawdziwy game changer w 55-letniej historii AMG. Specjalny, ograniczony czasowo model wyczynowej hybrydy gotowy do wprowadzenia na rynek.
Całkowita wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce w 2022 roku wzrosła o blisko 19% r/r i wyniosła 37 mld złotych, przewyższając swoją wartość sprzed wybuchu pandemii.