Wiadomości | 18.02.21

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

Szkice projektowe przedstawiają zapowiedź nowego SUV-a na rynek indyjski.


Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

ŠKODA opublikowała dwa szkice projektowe, aby przedstawić szczegółowy podgląd nowego modelu KUSHAQ. Projekt średniej wielkości SUV-a na rynek indyjski czerpie inspirację z odważnego wyglądu samochodu koncepcyjnego ŠKODA VISION IN. ŠKODA AUTO dostosowała wersję MQB-A0-IN Modular Transverse Toolkit Grupy Volkswagen specjalnie dla Indii. W ramach kampanii produktowej INDIA 2.0 jest to pierwszy z czterech modeli marek ŠKODA i Volkswagen produkowany lokalnie w Indiach. Światowa premiera ŠKODY KUSHAQ odbędzie się 18 marca 2021 roku.

 

(Aktualizacja 04.03.2021. - Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza, kiedy premiera?)

 

Pierwszy szkic projektu przedstawia potężny przód nowej ŠKODY KUSHAQ, której nazwa wywodzi się ze starożytnego indyjskiego języka sanskrytu. Słowo „Kushak” oznacza króla lub cesarza. Ostre, dwuczęściowe przednie reflektory, które sięgają do szerokiej osłony chłodnicy ŠKODA, tworzą wyrazisty wygląd. Imponujący przedni zderzak z zabezpieczeniem przeciwnajazdowym podkreśla atletyczny wygląd SUV-a.

 

Drugi szkic przedstawia tył nowej ŠKODY KUSHAQ, która ma przejrzystą konstrukcję i jest otoczona wydłużonym spojlerem dachowym i wytrzymałym tylnym dyfuzorem w zderzaku. Tylne światła tego SUV-a średniej wielkości mają krystaliczne struktury będące znakiem rozpoznawczym marki, a na pokrywie bagażnika drukowanymi literami pojawia się napis ŠKODA.

 

Pod względem technologicznym ŠKODA KUSHAQ i inne nadchodzące modele wolumenowe są oparte na lokalnie opracowanej i produkowanej platformie MQB-A0-IN. Jest to już zgodne z nowymi, ostrzejszymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa i emisji w Indiach. Przy planowanym 95-procentowym poziomie lokalizacji dla nowych pojazdów, rozwój techniczny odbywa się w Centrum Technologicznym ŠKODA AUTO w Pune.McLaren Speedtail zwany Albert, hołd dla pierwszego prototypu
Super Cars | 04.08.21

McLaren Speedtail zwany Albert, hołd dla pierwszego prototypu

McLaren Special Operations przedstawia dziś model Speedtail Albert, wykonanego na zamówienie przez sprzedawcę McLarena z Beverly Hills.

Światowa premiera nowego Hyundaia KONA N
Premiery | 27.04.21

Światowa premiera nowego Hyundaia KONA N

KONA N to nie tylko najnowszy model sportowej submarki N Hyundai, ale także pierwszy wyczynowy model marki z nadwoziem typu SUV.

Aston Martin prezentuje oszałamiający koncept DBR22
Concept Cars | 16.08.22

Aston Martin prezentuje oszałamiający koncept DBR22

Aston Martin wybrał tegoroczną imprezę Monterey Car Week, aby po raz pierwszy zaprezentować spektakularny model DBR22, dwumiejscowy samochód koncepcyjny z silnikiem V12.