Wiadomości | 23.03.21

Rozpoczęcie produkcji Audi Q4 e-tron

W pełni elektryczny kompaktowy model jest pierwszym elektrycznym SUV-em produkowanym przez Audi w Niemczech.

Audi „wraca do swoich korzeni”: w Zwickau w Saksonii, miejscu narodzin tej długoletniej niemieckiej firmy, w końcu ruszyła produkcja Audi Q4 e-tron. W pełni elektryczny kompaktowy model jest pierwszym elektrycznym SUV-em produkowanym przez Audi w Niemczech. Q4 e-tron jest wyposażony w wyprodukowaną przez Volkswagena modułową matrycę napędu elektrycznego (MEB), bardzo wszechstronną i zmienną platformę, która jest odpowiednia dla wielu w pełni elektrycznych modeli i oferuje znaczne możliwości wykorzystania synergii.

 

W zakładzie wielu marek w Zwickau, Audi Q4 e-tron będzie zjeżdżać z tej samej linii produkcyjnej co Volkswagen ID.4, aw przyszłości inny model Volkswagena. Tutaj 1400 pracowników linii montażowej Volkswagena Saksonii produkuje również kompaktowego elektrycznego SUV-a, który dzięki architekturze wnętrza MEB oferuje przestronność na równi z klasą pełnowymiarową. Pracując razem z kolegami z Volkswagena, ponad stu pracowników Audi przygotowywało się do rozpoczęcia produkcji - od planowania produkcji i rozwoju technicznego po zapewnienie jakości. Wszystkie narzędzia prasujące do produkcji części karoserii pochodzą z własnej narzędziowni Audi. Dzięki ekspresyjnej stylistyce Audi Q4 e-tron stawia ogromne wyzwania, jeśli chodzi o precyzję i perfekcję powierzchni. Producenci narzędzi Audi z Ingolstadt i Neckarsulm byli zaangażowani od samego początku projektowania. W fabrykach Audi odbył się również proces wypróbowywania wielotonowych pras.

 

Audi Q4 e-tron zostanie zaprezentowane globalnej publiczności w połowie kwietnia, a na rynkach europejskich pojawi się latem 2021 r. W rezultacie ofensywa elektryczna marki Audi nadal nabiera tempa. Do 2025 roku Audi planuje wypuścić ponad 20 w pełni elektrycznych modeli i rozszerzyć swoją ofertę PHEV. Dwie główne fabryki Audi w Ingolstadt i Neckarsulm również mają produkować pojazdy w pełni elektryczne: tak więc od 2022 roku z linii montażowej w Ingolstadt zjeżdża pierwszy model elektryczny oparty na Premium Platform Electric (PPE) - opracowany wspólnie z Porsche.Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie
Super Cars | 31.05.23

Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie

Nowy Range Rover Sport SV EDITION ONE, napędzany wyłącznie nowym 4,4-litrowym silnikiem benzynowym Twin-Turbo MHEV V8 o mocy 635 KM.

Zupełnie nowa Toyota C-HR
Premiery | 26.06.23

Zupełnie nowa Toyota C-HR

Zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Europie dla europejskich klientów. Całkowicie nowy model bazuje na sukcesie oryginalnej Toyoty C-HR jako innowatora wśród europejskich SUV-ów segmentu C.

Cadillac InnerSpace Concept
Concept Cars | 05.01.22

Cadillac InnerSpace Concept

Podczas tegorocznych targów CES Cadillac przedstawił swoją wizję osobistej mobilności przyszłości, pokazując koncept dwuosobowego luksusowego pojazdu.