Wiadomości | 23.03.21

Rozpoczęcie produkcji Audi Q4 e-tron

W pełni elektryczny kompaktowy model jest pierwszym elektrycznym SUV-em produkowanym przez Audi w Niemczech.

Audi „wraca do swoich korzeni”: w Zwickau w Saksonii, miejscu narodzin tej długoletniej niemieckiej firmy, w końcu ruszyła produkcja Audi Q4 e-tron. W pełni elektryczny kompaktowy model jest pierwszym elektrycznym SUV-em produkowanym przez Audi w Niemczech. Q4 e-tron jest wyposażony w wyprodukowaną przez Volkswagena modułową matrycę napędu elektrycznego (MEB), bardzo wszechstronną i zmienną platformę, która jest odpowiednia dla wielu w pełni elektrycznych modeli i oferuje znaczne możliwości wykorzystania synergii.

 

W zakładzie wielu marek w Zwickau, Audi Q4 e-tron będzie zjeżdżać z tej samej linii produkcyjnej co Volkswagen ID.4, aw przyszłości inny model Volkswagena. Tutaj 1400 pracowników linii montażowej Volkswagena Saksonii produkuje również kompaktowego elektrycznego SUV-a, który dzięki architekturze wnętrza MEB oferuje przestronność na równi z klasą pełnowymiarową. Pracując razem z kolegami z Volkswagena, ponad stu pracowników Audi przygotowywało się do rozpoczęcia produkcji - od planowania produkcji i rozwoju technicznego po zapewnienie jakości. Wszystkie narzędzia prasujące do produkcji części karoserii pochodzą z własnej narzędziowni Audi. Dzięki ekspresyjnej stylistyce Audi Q4 e-tron stawia ogromne wyzwania, jeśli chodzi o precyzję i perfekcję powierzchni. Producenci narzędzi Audi z Ingolstadt i Neckarsulm byli zaangażowani od samego początku projektowania. W fabrykach Audi odbył się również proces wypróbowywania wielotonowych pras.

 

Audi Q4 e-tron zostanie zaprezentowane globalnej publiczności w połowie kwietnia, a na rynkach europejskich pojawi się latem 2021 r. W rezultacie ofensywa elektryczna marki Audi nadal nabiera tempa. Do 2025 roku Audi planuje wypuścić ponad 20 w pełni elektrycznych modeli i rozszerzyć swoją ofertę PHEV. Dwie główne fabryki Audi w Ingolstadt i Neckarsulm również mają produkować pojazdy w pełni elektryczne: tak więc od 2022 roku z linii montażowej w Ingolstadt zjeżdża pierwszy model elektryczny oparty na Premium Platform Electric (PPE) - opracowany wspólnie z Porsche.Hispano Suiza od legendy do rzeczywistości
Super Cars | 26.02.21

Hispano Suiza od legendy do rzeczywistości

Poznaj hiszpańską markę luksusowych samochodów, która zbudowała ponad 12 000 hipersamochodów w latach 1904-1946. Obecnie odradza się wraz ze 100% elektrycznym modelem.

CUPRA UrbanRebel Concept
Concept Cars | 26.08.21

CUPRA UrbanRebel Concept

CUPRA przedstawia wizję swojego w 100% elektrycznego pojazdu miejskiego, który zadebiutuje na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych IAA w Monachium.

Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS
Premiery | 05.02.21

Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS

Druga generacja podstawowego modelu Audi Sport customer racing.