Concept Cars | 21.03.23

Kia Concept EV5

Zainspirowany filozofią projektową Kia „Opposites United”, Concept EV5 stanowi zapowiedź seryjnego, w pełni elektrycznego modelu SUV, który zostanie wprowadzony na rynek w Chinach jeszcze w tym roku.

Concept EV5 zwiastuje również nową erę projektowania dla Kia i daje intrygujący wgląd w estetyczny kierunek przyszłych w pełni elektrycznych modeli marki.

 

Filozofia projektowa Kia „Opposites United”, która celebruje twórcze napięcie powstające z połączenia często pozornie kontrastujących wizualnych wpływów natury i nowoczesności, zmobilizowała zespół projektantów Kia do stworzenia uderzającej estetyki Concept EV5. W szczególności filar filozofii „Bold for Nature” wpłynął na formę i postawę Concept EV5, tworząc wyjątkowy SUV wspierający tych, którzy prowadzą „życie bez granic”, gdzie nie ma granic między radością a uznaniem natury i miasto.

 

„Kia Concept EV5 czerpie inspirację z kontrastu i komplementarności naturalnych krajobrazów i architektury stworzonej przez człowieka. Został zaprojektowany, aby inspirować naszych klientów w każdej podróży, zapewniając jednocześnie zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Stworzony dla tych, którzy poszukują nowatorskich pomysłów, SUV łączy emocjonalną formę z innowacyjną, zorientowaną na użytkownika architekturą wnętrza” – wyjaśnił Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design Center.

 

Concept EV5 wyraźnie emanuje progresywnym wyglądem ze wszystkich stron. Nie ma jednak wątpliwości co do autentyczności i tożsamości pojazdu jako członka rodziny Kia. Z przodu nowy kształt Digital Tiger Face wyraża w równej mierze czystość i godność, siłę i solidność, jednocześnie składając subtelny hołd słynnej osłonie chłodnicy Kia Tiger Nose. Nowy, pewny siebie projekt jest zintegrowany z charakterystyczną technologią oświetlenia Kia Star Map, która wprowadza koncepcję konstelacji łączącej gwiazdy z czystą twarzą.

 

Futurystyczny płynny wzór zapewniany przez cyfrowe oświetlenie rozciąga się wzdłuż boku Concept EV5, dodatkowo potwierdzając jego status jako czystego pojazdu elektrycznego. Pogodne poczucie siły emanujące z wyrzeźbionych linii, kwadratowych błotników i potężnej sylwetki SUV-a jest wzmocnione przez wykończenie lakieru inspirowane bogatym, budzącym grozę odcieniem występującym w naturze – matową zielenią góry lodowej. Uderzające 21-calowe koła i poprawiający aerodynamikę spojler dachowy dopełniają obrazu.Jeep Wrangler Magneto 3.0 Concept
Tuning | 01.04.23

Jeep Wrangler Magneto 3.0 Concept

Terenowa bestia z w pełni elektrycznym układem napędowym. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.

Toyota wprowadza nowy model Harrier w Japonii
Wiadomości | 17.06.20

Toyota wprowadza nowy model Harrier w Japonii

SUV dla nowej ery, która wykracza poza kategorię SUV-ów. Płynna forma coupe, która łączy w sobie prostotę, elegancję i wytrzymałość. Przyjemna, wysokiej jakości przestrzeń wewnętrzna z funkcjami, takimi jak elektrochromatyczny panoramiczny dach. Wygodna jazda dzięki zoptymalizowanemu zawieszeniu i innym ustawieniom, z naciskiem na ruchy wzroku kierowcy.

Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150
Wiadomości | 19.06.20

Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150

Ford zaktualizował swoją główną stronę internetową o zwiastun zdjęcia modelu F-150 2021 i potwierdził, że premiera nowego Forda będzie transmitowane na żywo, aby każdy mógł się z nim zapoznać!