Concept Cars | 21.03.23

Kia Concept EV5

Zainspirowany filozofią projektową Kia „Opposites United”, Concept EV5 stanowi zapowiedź seryjnego, w pełni elektrycznego modelu SUV, który zostanie wprowadzony na rynek w Chinach jeszcze w tym roku.

Concept EV5 zwiastuje również nową erę projektowania dla Kia i daje intrygujący wgląd w estetyczny kierunek przyszłych w pełni elektrycznych modeli marki.

 

Filozofia projektowa Kia „Opposites United”, która celebruje twórcze napięcie powstające z połączenia często pozornie kontrastujących wizualnych wpływów natury i nowoczesności, zmobilizowała zespół projektantów Kia do stworzenia uderzającej estetyki Concept EV5. W szczególności filar filozofii „Bold for Nature” wpłynął na formę i postawę Concept EV5, tworząc wyjątkowy SUV wspierający tych, którzy prowadzą „życie bez granic”, gdzie nie ma granic między radością a uznaniem natury i miasto.

 

„Kia Concept EV5 czerpie inspirację z kontrastu i komplementarności naturalnych krajobrazów i architektury stworzonej przez człowieka. Został zaprojektowany, aby inspirować naszych klientów w każdej podróży, zapewniając jednocześnie zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Stworzony dla tych, którzy poszukują nowatorskich pomysłów, SUV łączy emocjonalną formę z innowacyjną, zorientowaną na użytkownika architekturą wnętrza” – wyjaśnił Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design Center.

 

Concept EV5 wyraźnie emanuje progresywnym wyglądem ze wszystkich stron. Nie ma jednak wątpliwości co do autentyczności i tożsamości pojazdu jako członka rodziny Kia. Z przodu nowy kształt Digital Tiger Face wyraża w równej mierze czystość i godność, siłę i solidność, jednocześnie składając subtelny hołd słynnej osłonie chłodnicy Kia Tiger Nose. Nowy, pewny siebie projekt jest zintegrowany z charakterystyczną technologią oświetlenia Kia Star Map, która wprowadza koncepcję konstelacji łączącej gwiazdy z czystą twarzą.

 

Futurystyczny płynny wzór zapewniany przez cyfrowe oświetlenie rozciąga się wzdłuż boku Concept EV5, dodatkowo potwierdzając jego status jako czystego pojazdu elektrycznego. Pogodne poczucie siły emanujące z wyrzeźbionych linii, kwadratowych błotników i potężnej sylwetki SUV-a jest wzmocnione przez wykończenie lakieru inspirowane bogatym, budzącym grozę odcieniem występującym w naturze – matową zielenią góry lodowej. Uderzające 21-calowe koła i poprawiający aerodynamikę spojler dachowy dopełniają obrazu.Światowy debiut Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Premiery | 04.12.20

Światowy debiut Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Najważniejszym wyróżnikiem nowego modelu jest unikatowy napęd - elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania - w 25 minut.

Lamborghini Huracán EVO Spyder i napęd na tylne koła
Premiery | 07.05.20

Lamborghini Huracán EVO Spyder i napęd na tylne koła

Automobili Lamborghini pokazało nowy model z napędem na tylne koła, wykorzystując po raz pierwszy rzeczywistość rozszerzoną (AR) na swojej oficjalnej stronie internetowej. Nowy model V10 z napędem na tylne koła oraz specjalnie dostrojonym systemem kontroli trakcji Performance (P-TCS). Dach w górę lub w dół, codzienna jazda i wysoka wydajność towarzyszą niepowtarzalnym dźwiękom wolnossącej jednostki V10, zapewniającej taką samą moc 610 KM (449 kW) i moment obrotowy 560 Nm jak w wersji coupé. Z przyspieszeniem 0-100 km / h zaledwie 3,5 sekundy i maksymalną prędkością 324 km/h.

Lamborghini ujawniło pierwsze szczegóły swojego pierwszego samochodu hybrydowego
Wiadomości | 07.03.23

Lamborghini ujawniło pierwsze szczegóły swojego pierwszego samochodu hybrydowego

HPEV (High Performance Electrified Vehicle), o nazwie kodowej Lamborghini LB744, zadebiutuje wkrótce w tym roku.