Elektryczne | 20.01.21

Porsche poszerza gamę modeli Taycan

Porsche wprowadza na rynek czwarty wariant swojej pierwszej całkowicie elektrycznej sportowej limuzyny z napędem na tylne koła i dwoma rozmiarami baterii.

Udany rok dla Taycan

Porsche z sukcesem rozpoczęło erę całkowicie elektrycznego, dostarczając klientom na całym świecie nieco ponad 20 000 Taycanów w 2020 roku. W Norwegii Taycan stanowi obecnie 70 procent wszystkich sprzedanych modeli Porsche, a na początku listopada był to tysięczny Norweski klient Taycana otrzymuje samochód, ponieważ sprzedaż Porsche w Norwegii wzrosła ponad dwukrotnie.

 

>>>29.04.2021.>>> 20 lat Porsche w Chinach. Porsche dostarczyło swoje pierwsze samochody sportowe do Chin 20 lat temu. Od tego czasu region stał się największym rynkiem firmy. WIDEO.

 

Innowacyjny silnik elektryczny i dynamiczna wydajność

Imponujące przyspieszenie, siła pociągowa typowa dla samochodów sportowych i wyjątkowa, stale dostępna moc - nowy punkt wejścia do gamy modeli Taycan również posiada te atuty. Oprócz stale wzbudzanego silnika synchronicznego na tylnej osi architektura napędu obejmuje również dwubiegową skrzynię biegów. Podobnie jak w przypadku rodzeństwa w gamie modelowej, wyróżnia się inteligentnym zarządzaniem ładowaniem oraz wzorową aerodynamiką. Przy wartości Cd od 0,22, jego aerodynamika znacząco przyczynia się do niskiego zużycia energii, a tym samym do dużego zasięgu. Maksymalna moc rekuperacji to 265 kW.

Do wyboru dwie baterie

Jednopokładowy akumulator Performance o pojemności brutto 79,2 kWh jest montowany w standardzie. Opcjonalnie dostępny jest dwupokładowy akumulator Performance Plus. Jego pojemność brutto wynosi 93,4 kWh. Zasięg, zgodnie z WLTP, wynosi odpowiednio do 431 lub do 484 kilometrów.

Taycan przyspiesza od startu zatrzymanego do 100 km / hw 5,4 sekundy, niezależnie od wybranego akumulatora. Jego prędkość maksymalna również wynosi 230 km / hw obu konfiguracjach, a maksymalna moc ładowania wynosi do 225 kW (akumulator Performance) lub do 270 kW (akumulator Performance Plus). Oznacza to, że oba akumulatory można naładować od 5 do 80% SoC w 22,5 minuty, a moc na kolejne 100 kilometrów uzyskuje już po pięciu minutach.Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii
Premiery | 26.08.21

Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii

Produkowany w Brazylii ma wnieść markę na nowy poziom premium w tym kraju i uczynić gamę Jeepa jeszcze bardziej kompletną.

Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT
Wiadomości | 16.05.20

Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT

Filozofia designu McLarena wszystko ma swój cel napędza nowe rozwiązania stosowane we wnętrzach samochodów, m.in. wykorzystanie kaszmiru, tkaniny SuperFabric oraz różnych rodzajów skór

Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach
Wiadomości | 30.03.21

Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach

Zapowiedź odświeżonej wersji flagowego SUV-a Skody wyprodukowanego w 600 000 egzemplarzy, dostarczonych do ponad 60 krajów.