Premiery | 09.04.22

Światową premierą zupełnie nowego kompaktowego SUV-a smarta #1

Nowy design, nowa technologia i nowe podejście do stworzenia miejskiego towarzysza kształtują formę smarta #1.

Podobnie jak sama marka smart, wartości projektu zachęcają do kontaktu z samochodem na poziomie czysto osobistym. Wygląd zewnętrzny jest przyszłościowy i postępowy dzięki takim elementom, jak ukryte elektryczne klamki drzwi, drzwi bez ramek i pływający dach halo, których użytkownicy nie spodziewaliby się po samochodzie tej kategorii. Pod każdym kątem zawsze jest nowy szczegół do zbadania. Stosunek powierzchni do zajmowanego miejsca jest maksymalnie wykorzystany: Całkowicie nowy smart #1 o długości 4270 mm, rozstawie osi 2750 mm i max. 19-calowe felgi tworzą imponującą przestrzeń wewnętrzną z ulepszonym widokiem 360°.

 

smart #1 stawia klienta w centrum. Dzięki dedykowanemu środowisku aplikacji i konfigurowalnemu interfejsowi użytkownika systemu informacyjno-rozrywkowego samochód wykorzystuje celową i zorientowaną na człowieka technologię, aby łączyć ludzi, miejsca i doświadczenia zarówno wirtualnie, jak i w prawdziwym życiu. Całkowicie nowy smart będzie wyposażony w awatara jako inteligentnego towarzysza z kontrolą głosową opartą na sztucznej inteligencji w interfejsie użytkownika. To bezproblemowo łączy się z połączonym ekosystemem samochodu, inteligentną aplikacją i chmurami danych – wszystko połączone z osobistym inteligentnym identyfikatorem i chronione najwyższymi standardami szyfrowania cyberbezpieczeństwa.

 

Aby sprostać potrzebom użytkowników w zakresie stale zmieniającej się mobilności, całkowicie nowy smart #1 oraz wszystkie połączone produkty i usługi tworzą jeden spójny, intuicyjny i dostosowujący się ekosystem. Scentralizowana, wysokowydajna architektura obliczeniowa zapewnia dynamiczne aktualizacje bezprzewodowe, dzięki czemu ponad 75% wszystkich ECU w samochodzie może być stale iterowanych i aktualizowanych zdalnie (OTA). W połączeniu z pełną integracją konfigurowalnego oświetlenia otoczenia i menu obsługi, prowadzenie i interakcja z samochodem staje się naturalnym i wciągającym doświadczeniem.

 

smart postrzega zaawansowane technologie zastosowane w samochodzie jako elementy umożliwiające autentyczną i bezproblemową mobilność elektryczną. Specyfikacja startowa smart nr 1 zapewnia szczytową wydajność 200 kW i będzie w stanie ładować prąd przemienny od 10-80% z mocą 22 kW w ciągu 3 godzin. Dzięki superszybkiemu ładowaniu prądem stałym można to zrobić w mniej niż 30 minut. Kompaktowy SUV umożliwia użytkownikom połączenie smarta #1 z przyjaciółmi za pośrednictwem aplikacji i zawiera cyfrowy kluczyk z systemem peer-2-peer. Oczywiście smart #1 został zaprojektowany tak, aby zapewnić pasażerom jak najlepsze bezpieczeństwo dzięki gamie systemów asystujących kierowcy.

 

Ponieważ smart dąży do bezkompromisowej jakości doświadczeń i interakcji, firma tworzy dla swoich klientów progresywny i intuicyjny ekosystem cyfrowy, który stawia na pierwszym miejscu doświadczenie i na nowo definiuje pojęcie handlu i codziennej mobilności. Wraz z siecią doświadczonych partnerów, smart zapewni rzeczywiste i zorientowane na klienta wielokanałowe doświadczenie na całej ścieżce klienta: użytkownik decyduje, kiedy i gdzie zbierać informacje, tworzyć doświadczenia, dokonywać zakupów lub po prostu pozostawać w dialogu z inteligentny – zapewniając jednocześnie płynne przejście z trybu online do trybu offline iz powrotem. Z tego powodu w pełni osadzona fizyczna sprzedaż detaliczna pozostanie kluczowym czynnikiem sukcesu modelu biznesowego.

 

W Europie smart ściśle współpracuje z zaufanymi partnerami strategicznymi, aby stworzyć najbardziej odpowiednią sieć o odpowiedniej wielkości. Dzięki nowemu projektowi salony smart będą odzwierciedlać DNA nowego designu i ekskluzywny wygląd marki smart, zachęcając klientów do zapoznania się z zupełnie nowymi pojazdami smart.Nowe Stelvio Quadrifoglio MY20 premiera online
Premiery | 06.05.20

Nowe Stelvio Quadrifoglio MY20 premiera online

Jak zawsze, nawet przy wyłączonym silniku, odnowione Stelvio Quadrifoglio MY20, jest wizytówką doskonałości Alfa Romeo: jeszcze lepszych osiągów, zwycięskiego DNA i niepowtarzalnego włoskiego stylu. Dopełnieniem odnowionej gamy jest mieszanka wyszukanych rozwiązań technicznych i wydajnościowych - to samochody, które stanowią najbardziej wyrafinowany wyraz funkcjonalnego i typowo włoskiego designu w doskonałym stylu Alfy Romeo.

Światowa premiera całkiem nowego BMW serii 4 Coupe
Premiery | 02.06.20

Światowa premiera całkiem nowego BMW serii 4 Coupe

Prosto z Monachium BMW prezentuje najnowszy model z serii 4 coupe.

Pierwszy realny test zderzeniowy samochodów elektrycznych
Wiadomości | 13.10.23

Pierwszy realny test zderzeniowy samochodów elektrycznych

Mercedes-Benz ujawnia nie tylko bezkompromisowe podejście do bezpieczeństwa, ale i demonstruje to, przeprowadzając i publikując rzadki, realny test zderzeniowy dwóch swoich elektrycznych modeli.