Wiadomości | 14.11.23

Ekstremalnie szybkie ładowanie samochodów elektrycznych

Polestar współpracuje z StoreDot, aby wprowadzić do produkcji technologię (XFC), która zapewnia zasięg 160 km w zaledwie pięć minut ładowania, można go zintegrować z już dostępnymi formatami akumulatorów.


Ekstremalnie szybkie ładowanie samochodów elektrycznych

Podczas Polestar Day w Los Angeles zaprezentowano demonstrację ładowania ogniw XFC firmy StoreDot wraz z prototypowym modułem akumulatorowym Polestar, który integruje technologię XFC. W ramach trwającego zaawansowanego projektu inżynieryjnego obie firmy planują zademonstrować technologię XFC firmy StoreDot w pełnej skali w prototypie Polestar 5 w 2024 r.

 

Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar, mówi: „StoreDot robi ogromne postępy w rozwoju swojej technologii ekstremalnie szybkiego ładowania i jesteśmy dumnym inwestorem i partnerem w jej ewolucji. Pionierskie, niezwykle szybko ładujące się akumulatory StoreDot w połączeniu z naszym nadchodzącym, najnowocześniejszym elektrycznym układem napędowym mogą zrewolucjonizować wrażenia z posiadania pojazdów elektrycznych dzięki możliwości ładowania w ciągu kilku minut.

 

Dr Doron Myersdorf, dyrektor generalny StoreDot, mówi: „Polestar był jednym z naszych kluczowych inwestorów i współpracowników podczas opracowywania naszej technologii XFC. W przyszłym roku pokażemy, jak można ładować pełnowymiarowy moduł akumulatorowy opracowany przez Polestar przy użyciu tej rewolucyjnej technologii.”Acura ZDX i ZDX Type S
Premiery | 19.08.23

Acura ZDX i ZDX Type S

Pierwszy w pełni elektryczny model Acury, ZDX, zaprojektowany w Acura Design Studio w Los Angeles, ZDX wprowadza najnowszy język stylizacji Acura, zapowiedziany przez Precision EV Concept.

Aukcja w Dubaju bije 15-letni rekord najdroższej tablicy rejestracyjnej na świecie
Wiadomości | 12.04.23

Aukcja w Dubaju bije 15-letni rekord najdroższej tablicy rejestracyjnej na świecie

Numer rejestracyjny P7 został sprzedany za aż 55 milionów dirhamów (15 milionów dolarów), co czyni go najdroższym numerem na świecie.

Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok
MotorSport | 02.03.21

Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok

Nowy bolid W12 E Performance gotowy do ruszenia na tor zgodnie z harmonogramem.