Wiadomości | 14.11.23

Ekstremalnie szybkie ładowanie samochodów elektrycznych

Polestar współpracuje z StoreDot, aby wprowadzić do produkcji technologię (XFC), która zapewnia zasięg 160 km w zaledwie pięć minut ładowania, można go zintegrować z już dostępnymi formatami akumulatorów.


Ekstremalnie szybkie ładowanie samochodów elektrycznych

Podczas Polestar Day w Los Angeles zaprezentowano demonstrację ładowania ogniw XFC firmy StoreDot wraz z prototypowym modułem akumulatorowym Polestar, który integruje technologię XFC. W ramach trwającego zaawansowanego projektu inżynieryjnego obie firmy planują zademonstrować technologię XFC firmy StoreDot w pełnej skali w prototypie Polestar 5 w 2024 r.

 

Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar, mówi: „StoreDot robi ogromne postępy w rozwoju swojej technologii ekstremalnie szybkiego ładowania i jesteśmy dumnym inwestorem i partnerem w jej ewolucji. Pionierskie, niezwykle szybko ładujące się akumulatory StoreDot w połączeniu z naszym nadchodzącym, najnowocześniejszym elektrycznym układem napędowym mogą zrewolucjonizować wrażenia z posiadania pojazdów elektrycznych dzięki możliwości ładowania w ciągu kilku minut.

 

Dr Doron Myersdorf, dyrektor generalny StoreDot, mówi: „Polestar był jednym z naszych kluczowych inwestorów i współpracowników podczas opracowywania naszej technologii XFC. W przyszłym roku pokażemy, jak można ładować pełnowymiarowy moduł akumulatorowy opracowany przez Polestar przy użyciu tej rewolucyjnej technologii.”Jak powstaje silnik limitowanej CUPRY Formentor VZ5?
Wiadomości | 30.08.23

Jak powstaje silnik limitowanej CUPRY Formentor VZ5?

Pięciocylindrowy silnik modelu CUPRA Formentor VZ5 jest efektem pracy inżynierów, której celem jest zapewnienie maksymalnych osiągów pojazdu. Dziennie powstaje 77 silników.

20 lat Porsche w Chinach
Wiadomości | 29.04.21

20 lat Porsche w Chinach

Porsche dostarczyło swoje pierwsze samochody sportowe do Chin 20 lat temu. Od tego czasu region stał się największym rynkiem firmy.

Porsche unowocześnia Panamerę
Premiery | 24.11.23

Porsche unowocześnia Panamerę

Trzecia generacja sportowej, luksusowej limuzyny charakteryzuje się szerszą gamą funkcji cyfrowych, świeżym i wyrazistym designem oraz szerszym spektrum pomiędzy dynamiką a komfortem jazdy.