Wiadomości | 08.05.20

Nowy Jeep Wrangler przewrócił się podczas ostatnich testów zderzeniowych, nie raz, ale dwa razy

Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) opublikował nowy filmik pokazujący, jak Jeep Wrangler przechyla się podczas testu zderzenia czołowego po stronie kierowcy - po raz pierwszy tak się stało.

Jak widać pod wieloma kątami, Wrangler uderza w stacjonarną barierę, a przód się załamuje. Chociaż należy się tego spodziewać, Jeep przewraca się na bok.

Niestety nie było to jednorazowe zdarzenie. Jak zauważyła instytucja bezpieczeństwa finansowana przez branżę ubezpieczeniową, model został oceniony w trzech różnych w trzech oddzielnych testach zderzeniowych po stronie kierowcy, jednym przez Fiata Chryslera w ramach programu testów weryfikacyjnych Instytutu i dwóch w Centrum Badań Pojazdów Instytutu. W obu testach przeprowadzonych przez organizację Wrangler zjechał na stronę pasażera po uderzeniu w barierę.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować! - Jeep Orange Peelz, concept car debiutuje na Wielkanocne Safari Jeepa w 2021 roku.)

 

 

Pomimo przewrócenia się, Wrangler otrzymał marginalną ocenę, która nie jest najniższą klasyfikacją IIHS. Jak wyjaśnili, SUV radził sobie inaczej, ponieważ „przestrzeń kierowcy była dobrze utrzymana”, a „ruch manekina był dobrze kontrolowany”.

Organizacja zauważyła jednak, że częściowe przewrócenie stwarza ryzyko dodatkowych obrażeń. Powiedzieli także: „Pojazd wywracający się na bok nie jest akceptowalnym rezultatem zderzenia czołowego, w wyniku czego ogólna ocena Wranglera została obniżona do marginalnej”.

IIHS stwierdził dalej, że częściowe przewrócenie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ może spowodować wyrzucenie ludzi z pojazdu. To duży problem w kabrioletach takich jak Wrangler.Pomimo przewrócenia się, Wrangler otrzymał marginalną ocenę, która nie jest najniższą klasyfikacją IIHS. Jak wyjaśnili, SUV radził sobie inaczej, ponieważ „przestrzeń kierowcy była dobrze utrzymana”, a „ruch manekina był dobrze kontrolowany”.

Organizacja zauważyła jednak, że częściowe przewrócenie stwarza ryzyko dodatkowych obrażeń. Powiedzieli także: „Pojazd wywracający się na bok nie jest akceptowalnym rezultatem zderzenia czołowego, w wyniku czego ogólna ocena Wranglera została obniżona do marginalnej”.

IIHS stwierdził dalej, że częściowe przewrócenie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ może spowodować wyrzucenie ludzi z pojazdu. To duży problem w kabrioletach takich jak Wrangler.

Choć wydaje się to dziwne, że dopiero teraz o tym słyszymy, IIHS wyjaśniło, że przeprojektowany Wrangler został wstępnie oceniony jako dobry po przejrzeniu dokumentacji i wideo z testu zderzeniowego przesłanego przez FCA. W tym klipie Wrangler się nie przewrócił.

Jednak IIHS przeprowadził audyt i pojazd przechylił się w tym teście. FCA zapytało, czy wynika to ze sposobu, w jaki Wrangler był podłączony do układu napędowego, dlatego przeprowadzono drugi test przy użyciu metody zatwierdzonej przez producenta. Pomimo zmiany nie miało to żadnego wpływu na wynik, ponieważ Wrangler również przewrócił się na bok.

Chociaż przyczyną rozbieżności jest debata, organizacja zauważyła, że Wrangler otrzymał dobre oceny w umiarkowanych ocenach nakładek z przodu, z boku, dachu i zagłówka.Nowy SUV Maserati Grecale, bezkompromisowa przyjemność z jazdy
Premiery | 22.03.22

Nowy SUV Maserati Grecale, bezkompromisowa przyjemność z jazdy

Grecale zachowuje właściwą równowagę między wszechstronnością, elegancją, wydajnością i innowacją, gwarantując jednocześnie wydajność, komfort i bezpieczeństwo.

Nowy Mercedes-Benz GLA, jazda testowa w okolicach Barcelony
Wiadomości | 15.04.20

Nowy Mercedes-Benz GLA, jazda testowa w okolicach Barcelony

W grudniu 2019 roku odbyła się wirtualna prezentacja nowego modelu Mercedes-Benz, czyli nowego GLA. W ramach pierwszych jazd testowych, jeszcze w marcu w okolicach Barcelony powstał materiał zdjęciowy i filmowy, który dziś prezentujemy.

Zupełnie nowa 100% elektryczna Dacia Spring
Elektryczne | 11.03.21

Zupełnie nowa 100% elektryczna Dacia Spring

Dzisiaj Dacia otwiera nowy rozdział w swojej historii, wprowadzając na rynek pierwszy w 100% elektryczny samochód marki.