Concept Cars | 23.03.21

Jeep Orange Peelz

Marka Jeep debiutuje z niezwykłymi pojazdami koncepcyjnymi na Wielkanocne Safari Jeepa w 2021 roku.

Zelektryfikowana moc i elektryzujące osiągi dzisiejszych silników spalinowych łączą się z możliwościami terenowymi i swobodą jazdy, by zająć centralne miejsce podczas tegorocznego Easter Jeep Safari. Marka Jeep i zespoły Jeep Performance Parts ponownie łączą siły, aby stworzyć gamę niestandardowych pojazdów koncepcyjnych do pokonywania kultowych szlaków w Moab w stanie Utah. Entuzjaści z całego świata zgromadzą się od 27 marca do 4 kwietnia w Moabie na przedłużony wakacyjny tydzień przejażdżek po szlakach i technicznych jazd terenowych na jednym z najtrudniejszych i najbardziej malowniczych terenów.

 

Jeep Orange Peelz został oparty na dwudrzwiowym Wranglerze. Koncepcja tego samochodu jest hołdem dla długoletniego, otwartego, pełnego zabawy i wolności stylu życia, który sprawia, że Jeep Wrangler jest ikoną świata.
 
Projektanci Mopar znacznie poprawili dziedzictwo Wranglera na świeżym powietrzu, usuwając boczne i tylne szyby, instalując prototypowe półdrzwi JPP i niestandardowy zdejmowany jednoczęściowy szklany dach Freedom Top.
 
Osiągi terenowe zapewniają sprawdzony 2-calowy zestaw podnoszenia JPP z amortyzatorami FOX, które zwiększają prześwit. Tuż pod koncepcyjnymi stalowymi „górnymi” rozbłyskami błotników znajdują się 17-calowe aluminiowe koła JPP przystosowane do beadlocka, zamontowane na 37-calowych oponach błotnych BF Goodrich KM3 z kołpakami zaworów Mopar z logo Jeepa.
 
Wygląd dopełnia niestandardowa grafika w linii paska w kolorze Satin Black w zakresie 360 stopni oraz satynowe czarne plakietki na błotnikach Jeepa w stylu vintage, które dodatkowo podkreślają przyciągający wzrok kolor nadwozia Orange Peelz.
 
 
Niestandardowy stalowy zderzak JPP Rubicon zawiera prototypową 2-calową stalową osłonę grilla i ekskluzywną wciągarkę Rubicon Warn o udźwigu 8000 funtów JPP. Niestandardowe szyny skalne zapewniają doskonałą ochronę i trwałość podczas poważnych jazd w terenie.
 
W tylnej części pojazdu wzmocnienie zawiasów bramy obrotowej JPP pozwala na zamontowanie większego koła zapasowego. Wzmocnienie jest malowane proszkowo na czarno i współpracuje z zawiasem produkcyjnym, co ułatwia montaż. Zestaw relokacyjny JPP CHMSL (centralne, wysoko montowane światło stopu) montuje trzecie światło hamowania na środku koła zapasowego. Haki holownicze w kolorze nadwozia z tyłu iz przodu uzupełniają wygląd zewnętrzny.
 
 
Koncepcyjny Jeep Orange Peelz jest napędzany przez 3,6-litrowy Pentastar V-6 o mocy 285 koni mechanicznych i 260 funtów na stopę. momentu obrotowego współpracującego z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite. Sprawdzony układ napędowy został wzbogacony o wlot zimnego powietrza JPP i układ wydechowy typu cat-back JPP.Premiera w pełni elektrycznego nowego modelu BMW iX3
Premiery | 14.07.20

Premiera w pełni elektrycznego nowego modelu BMW iX3

Nowe BMW iX3 łączy w sobie radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin z typowym sportowym charakterem BMW oraz komfortem i wszechstronną funkcjonalnością oraz przestrzenią popularnego modelu BMW X3.

Dla kogo blokady alkoholowe?
Wiadomości | 28.03.23

Dla kogo blokady alkoholowe?

Czy Polacy popierają pomysł instalowania blokad alkoholowych? Blokada alkoholowa to rozwiązanie pełniące rolę złagodzenia kary za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mercedes EQA światowa premiera nowego elektryka
Premiery | 20.01.21

Mercedes EQA światowa premiera nowego elektryka

EQA to nazwa nowego podstawowego modelu w całkowicie elektrycznym świecie pojazdów Mercedes-EQ.