Elektryczne | 09.08.21

Podczas Salonu Samochodowego IAA w Monachium zadebiutuje Volkswagen ID.5 GTX

To pierwszy w pełni elektryczny SUV coupé Volkswagena. Dzięki płynnym liniom jest elegancki i sportowy.


Podczas Salonu Samochodowego IAA w Monachium zadebiutuje Volkswagen ID.5 GTX

Elegancki jak coupé, mocny jak SUV, a do tego w pełni elektryczny: ID.5 GTX zadebiutuje na międzynarodowej wystawie już 7 września – jako zamaskowana koncepcja podczas Salonu Samochodowego IAA w Monachium. Pierwszy SUV coupé oparty na Modular Electric Drive Matrix (MEB) zachwyca eleganckim wyglądem i mocnym podwójnym silnikiem z napędem na cztery koła. A ID.5 GTX jest w pełni podłączony, może otrzymywać aktualizacje bezprzewodowo i jest wyposażony w technologię Car2X. Krótkie zwisy i duże koła podkreślają jego mocny charakter.

 

Umieszczone wysoko z przodu matrycowe reflektory LED IQ.Light, które generują inteligentnie sterowane światła drogowe, nadają przedniej części samochodu przyjemny wygląd. Listwa świetlna, która zwęża się ku logo Volkswagena, została połączona z trzema mocnymi, podświetlanymi elementami o strukturze plastra miodu po stronie kierowcy i pasażera. Uzupełniają sygnaturę świateł mijania i oddają sportowy charakter nawet na postoju. Płasko pochyłe słupki A umieszczone tuż z przodu nadają linii dachu elegancki płynność – rozciąga się nisko nad nadwoziem i zwęża się w zintegrowanym tylnym spojlerze. Z tyłu poziome linie podkreślają szerokość, a listwa świetlna przyciąga najwięcej uwagi. Tylne światła LED o trójwymiarowej stylistyce dopełniają poczucia luksusu.

 

Skrót GTX oznacza nową atletykę marki Volkswagen. Kontynuuje tradycję udanych modeli GTI, GTD i GTE i przenosi ją do świata mobilności elektrycznej. Na przedniej i tylnej osi ID.5 GTX znajduje się silnik elektryczny – podwójny silnik z napędem na cztery koła gwarantuje mocne osiągi, doskonałą przyczepność i sportowe prowadzenie. Duży akumulator litowo-jonowy między osiami umożliwia przewidywany zasięg do 497 km2.

 

Kiedy ID.5 GTX pojawi się u dealerów w przyszłym roku, będzie to drugi model sportowej marki GTX i będzie kolejnym impulsem dla strategii ACCELERATE. Volkswagen chce stać się najpopularniejszą marką, jeśli chodzi o zrównoważoną mobilność. Celem jest zwiększenie udziału samochodów całkowicie elektrycznych w Europie do 70 procent sprzedaży jednostkowej Volkswagena do 2030 roku. Volkswagen dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse
Wiadomości | 27.10.21

Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse

Stellantis ogłasza wprowadzenie nowej generacji pojazdów, które mają wejść do produkcji w historycznej fabryce Stellantis w Hordain, niedaleko Valenciennes w północnej Francji.

Beijing Auto Show, samochód koncepcyjny Weltmeister Maven Concept pojawił się po raz pierwszy offline
Concept Cars | 01.10.20

Beijing Auto Show, samochód koncepcyjny Weltmeister Maven Concept pojawił się po raz pierwszy offline

Będzie to pierwszy model firmy WM Motor, który będzie realizował nową strategię technologiczną firmy, z funkcjami głębokiego uczenia AI i wiodącymi na świecie zaletami mocy obliczeniowej.

Baojun pokazał pierwsze zdjęcia średniej wielkości SUV-a RS-7
Wiadomości | 27.06.20

Baojun pokazał pierwsze zdjęcia średniej wielkości SUV-a RS-7

Baojun RS-7, najnowszy członek marki z diamentowym logo. Dzięki wyborowi sześciu lub siedmiu miejsc zaspokoi zróżnicowane potrzeby rozwijających się rodzin i użytkowników biznesowych.