Premiery | 23.09.22

Nowy Ford Mustang Dark Horse, najwyższe możliwości

Mustang Dark Horse korzysta z unikalnego tuningu podwozia i specjalnie zmodyfikowanego najpotężniejszego 5-litrowego silnika V8 w historii, o mocy 500 KM.

Dzięki złowrogiemu wyglądowi i specjalnie zmodyfikowanemu 5-litrowemu silnikowi V8 – najpotężniejszemu 5-litrowemu silnikowi V8 w historii, o mocy 500 koni mechanicznych – Dark Horse poszerza linię Mustangów i ustanawia nowy punkt odniesienia dla osiągów samochodów sportowych.

 

Może Cię zainteresować >>> Zupełnie nowy Ford Mustang 7. Generacji <<<

 

Specjalny zespół inżynierów, projektantów i ekspertów Forda pracował przez ponad trzy lata nad stworzeniem Dark Horse, Mustanga o osiągach ulicznych i torowych z uderzającymi wizualnymi wskazówkami i wszystkimi możliwościami, jakich oczekują miłośnicy samochodów sportowych, włącznie z dostępnymi kołami z włókna węglowego z Carbon Revolution. Dark Horse to również pierwsza nowa nazwa wydajności dla Mustanga od czasu wprowadzenia Mustanga Bullitta w 2001 roku.

 

Podstawą Mustanga Dark Horse jest zupełnie nowy Mustang 2024, który został przekształcony za pomocą wciągającego cyfrowo kokpitu, nowych silników i stylizacji, aby uczynić go najbardziej ekscytującym i przyjemnym w prowadzeniu Mustangiem w historii.

 

„Wzięliśmy zupełnie nowego Mustanga, to co najlepsze w naszym nowym 5,0-litrowym silniku V8, i dodaliśmy moc, poprawiliśmy aerodynamikę, opony, sterowanie i zapewniliśmy interaktywny kokpit, aby stworzyć Mustanga, który wykracza poza wszelkie 5,0-litrowe Mustangi przed nim” – powiedział Ed Krenz, główny inżynier modelu Forda Mustanga.

 

Sercem Mustanga Dark Horse jest wyjątkowy 5-litrowy silnik Coyote V8, specjalnie zmodyfikowany za pomocą korbowodów tłokowych wprowadzonych po raz pierwszy w 760-konnym Ford Performance Mustang Shelby GT500. Dark Horse zapewni najwyższy poziom osiągów w całkowicie nowej rodzinie Mustangów. Odróżniający się wizualnie od jakiegokolwiek wcześniejszego 5-litrowego silnika V8, Dark Horse zawiera podwójny wlot powietrza w korpusie przepustnicy, aby poprawić oddychanie silnika, podkreślone przez otwarte nozdrza w przednim grillu.

 

Dark Horse jest standardowo wyposażony w unikalną sześciobiegową manualną skrzynię biegów TREMEC, która łączy się z kierowcą za pomocą standardowej, wydrukowanej w 3D, tytanowej kuli zmiany biegów. Instrukcja zawiera również specjalną chłodnicę oleju przekładniowego Dark Horse. Kierowcy mogą również wybrać zaawansowaną 10-biegową automatyczną skrzynię biegów Forda ze sportowymi łopatkami zmiany biegów, która zapewnia szybką i precyzyjną zmianę przełożeń – od autostrady po tor wyścigowy.

 

Dodatkowe ulepszenia układu napędowego zostały wprowadzone w celu poprawy osiągów na torze. Mustang Dark Horse zawiera przewody chłodzące hamulce NACA, chłodnicę oleju pomocniczego, chłodnicę tylnej osi oraz unikalną i lżejszą chłodnicę z ulepszoną wydajnością chłodzenia i mocniejszymi wentylatorami chłodzącymi, aby poprawić wytrzymałość i regenerację.

 

Dark Horse zapewnia unikalne dostrojenie podwozia, większe tylne stabilizatory i wytrzymałe amortyzatory przednie. Zatrzymanie jest zasługą 19-calowych przednich 6-tłoczkowych hamulców Brembo z 13,9-calowymi tarczami. Reakcja układu kierowniczego i przyczepność są dodatkowo wzmocnione dzięki nowej lekkiej, zaprojektowanej przez Ford Performance usztywnieniu typu tower i K-brace, które zapewniają jeszcze lepsze prowadzenie i informacje zwrotne od Dark Horse. Dark Horse obniża moment obrotowy bez utraty przyczepności dzięki tylnemu mechanizmowi różnicowemu Torsen i standardowym oponom Pirelli P ZERO (PZ4) z naprzemiennymi kołami (19 cali na 9,5 cala z przodu i 19 cali na 10 cali) tylne koła).

 

W celu uzyskania najwyższych osiągów drogowych i torowych, dostępny pakiet Handling poprawia aerodynamikę jeszcze bardziej przy największej sile docisku spośród wszystkich nowych Mustangów, dzięki unikalnemu tylnemu spojlerowi, który zawiera zintegrowaną klapę Gurneya, podobną do tej w Fordzie GT. Pakiet Handling dodaje również sztywniejsze sprężyny, większe przednie i tylne stabilizatory, szersze opony Pirelli Trofeo oraz przednie koła 19 cali na 10,5 cala i tylne koła 19 cali na 11 cali.

Wreszcie, aby zapewnić bezkompromisowe osiągi na torze, klienci mogą wyposażyć po raz pierwszy Mustanga Dark Horse w lekkie koła z włókna węglowego od Carbon Revolution.Porsche poszerza gamę modeli Taycan
Elektryczne | 20.01.21

Porsche poszerza gamę modeli Taycan

Porsche wprowadza na rynek czwarty wariant swojej pierwszej całkowicie elektrycznej sportowej limuzyny z napędem na tylne koła i dwoma rozmiarami baterii.

Rezvani Retro RR1
Super Cars | 16.04.24

Rezvani Retro RR1

Ta nowa linia modeli reprezentuje świeże spojrzenie na charakterystyczny styl Rezvani, łącząc elementy vintage z nowoczesnymi funkcjami i udogodnieniami.

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90
Wiadomości | 30.11.21

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90

Flagowy model Genesis zawiera najbardziej elegancką interpretację tożsamości projektowej Genesis, z super smukłą dwuliniową lampą zrealizowaną dzięki innowacjom technicznym.