Wiadomości | 06.06.23

Nowy Peugeot 3008 jest pierwszym modelem marki, wyposażonym w nowy panoramic i-COCKPIT

Marka zdecydowanie i w innowacyjny sposób dąży do pełnej elektryfikacji samochodów. Zastępuje swój bestsellerowy model 3008 nowym, elektrycznym SUV-em z nadwoziem typu fastback.


Nowy Peugeot 3008 jest pierwszym modelem marki, wyposażonym w nowy panoramic i-COCKPIT

Najnowsza generacja PEUGEOT i-Cockpit w przyszłym PEUGEOT 3008 zrobi wrażenie swym niespotykanym, zakrzywionym panoramicznym ekranem wysokiej rozdzielczości o przekątnej 21”, umieszczonym na linii wzroku kierowcy, a także swą nową, kompaktową kierownicą i przełącznikami i-Toggles. PEUGEOT i-Cockpit, będący sukcesem handlowym od 10 lat, jest poddawany stałym udoskonaleniom, jednak nigdy nie przeszedł tak głębokiej metamorfozy jak teraz. Ambicją PEUGEOT jest stworzenie nowatorskiej koncepcji, dzięki której nowy PEUGEOT panoramic i-Cockpit® stanie się unikatową ofertą na rynku i zapewni kierowcom i pasażerom jeszcze więcej przyjemności z jazdy, wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w kabinie.

 

Produkowane od ponad 10 lat w liczbie blisko 10 milionów sztuk kolejne generacje PEUGEOT i-Cockpit wykorzystywały najnowsze dostępne technologie: cyfrowy panel sterowania, łączność bezprzewodową, sterowanie głosowe, efekty trójwymiarowe, indywidualnie konfigurowane przełączniki i-Toogles itd. Dziś PEUGEOT idzie znacznie dalej – oferuje nowy PEUGEOT i-Cockpit, który całkowicie odmieni wrażenia z jazdy samochodem: Nowy PEUGEOT panoramic i-Cockpit.

 

Projektanci PEUGEOT zdecydowali się połączyć dwa z trzech głównych elementów systemu PEUGEOT i-Cockpit, wyświetlacz kierowcy i duży, centralny ekran dotykowy. Zawierają się one teraz w zakrzywionym ekranie panoramicznym z jednolitym 21-calowym monitorem wysokiej rozdzielczości, biegnącym od lewego skraju deski rozdzielczej aż do zwieńczenia centralnej konsoli. Ekran panoramiczny – zamocowany na podstawie umieszczonej z tyłu ekranu, która jest niewidoczna z kabiny – zdaje się unosić nad deską rozdzielczą. Efekt „zawieszenia” jest wzmocniony ledowym oświetleniem ambientowym umieszczonym za ekranem.

 

Dla uzyskania optymalnej ergonomii 21-calowy ekran panoramiczny jest lekko zakrzywiony w stronę kierowcy, lecz pozostaje w pełni dostępny dla pasażera w swej prawej części. Wyjątkowej jakości i niespotykanych rozmiarów cyfrowy monitor łączy w sobie dwie, kluczowe funkcje systemu PEUGEOT i-Cockpit:

z lewej strony ekranu panoramicznego panel wskaźników, usytuowany nad kompaktową kierownicą, gromadzi wszystkie informacje dotyczące prowadzenia samochodu (prędkość, wskaźnik poboru mocy, systemy wspomagające w prowadzeniu, kierunki przepływu poboru energii...)

– z prawej strony ekranu panoramicznego, w środkowej części deski rozdzielczej, znajduje się strefa dotykowa dostępna zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Umożliwia ona sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją, nawigacją, multimediami / usługami skomunikowanymi itp.Renault KIGER
Premiery | 28.01.21

Renault KIGER

Kompaktowy SUV zaprojektowany w Indiach. Wideo z premiery światowej.

Światowa premiera nowego BMW iX
Elektryczne | 12.11.20

Światowa premiera nowego BMW iX

Rok przed wprowadzeniem na rynek (pod koniec 2021 roku), BMW Group przedstawia pierwszą zapowiedź przyszłego BMW iX będącego obecnie w fazie przygotowań do produkcji seryjnej.

Ferrari przedstawia jedyny w swoim rodzaju model Ferrari Roma
Super Cars | 18.05.22

Ferrari przedstawia jedyny w swoim rodzaju model Ferrari Roma

Samochód posiada wykwintne, tradycyjne detale inspirowane stylem japońskim, zachowując jednocześnie czystą, wyrafinowaną elegancję oryginalnego samochodu.