Premiery | 27.10.21

Nowa KIA Sportage, całkowita transformacja

Nadszedł czas na debiut globalny. KIA America przedstawia nową Kia Sportage, która przeszła całkowitą transformację. Stała się większa, i bardziej masywna.

Po europejskiej premierze, wariantu modelu przygotowanego specjalnie dla Europy (zobacz), która miała miejsce podczas tegorocznych targów motoryzacyjnch IAA w Monachium, nadszedł czas na debiut globalny. KIA America przedstawia nową Kia Sportage, która przeszła całkowitą transformację. Stała się większa, i bardziej masywna.

 

Jako najstarszy z gamy modelowej Kia, który był pionierem w swoim segmencie, Sportage przechodzi najistotniejszą jak dotąd zmianę wraz z prezentacją piątej generacji. Opracowany w ramach nowej globalnej transformacji marki Kia „Movement that Inspires”, zupełnie nowy subkompaktowy SUV 2023 Sportage oferuje więcej wszystkiego dla dzisiejszych doświadczonych, żądnych przygód i dbających o środowisko konsumentów.

 

Emanujący nową filozofią projektową marki „Opposites United” nowy Sportage jest mile widzianym dodatkiem w morzu nijako wyglądających subkompaktowych SUV-ów, które wypełniają dzisiejszy rynek. Znacznie większy, bardziej wydajny i mocniejszy, a także mający na celu oszczędniejsze zużycie paliwa, model piątej generacji debiutuje w wielu nowościach Sportage, w tym dostępnym podwójnym, zakrzywionym, cyfrowym wyświetlaczu panoramicznym i ekscytującym nowym wariancie, który dosłownie przeniesie konsumentów na nowe wyżyny. Większość wersji wyposażenia Sportage będzie teraz montowana w Stanach Zjednoczonych, wraz z wielokrotnie nagradzanymi Telluride, Sorento i K5 w zakładzie produkcyjnym Kia w West Point w stanie Georgia.

 

„Podczas gdy Kia celowo zmierza w kierunku elektryfikacji, nadal wzmacniamy ofertę Sportage, dodając szereg opcji dostosowanych do różnych rodzajów klientów” – powiedział Sean Yoon, prezes i dyrektor generalny Kia America, Kia North America. „Ogromna formuła sukcesu naszej obecnej stajni SUV-ów została uwzględniona w każdym uncji nowego Sportage, przekształcając go w lidera gamy z najnowocześniejszym designem, możliwościami przygód i pożądaną technologią samochodową”.

 

Sportage oferuje coś dla każdego, dzięki zróżnicowanej gamie i poziomom wyposażenia, w tym LX, EX, SX, SX-Prestige i X-Line, podczas gdy zupełnie nowe wersje wyposażenia Sportage X-Pro i X-Pro Prestige pozwalają kierowcom zaryzykować dalej w naturę dzięki funkcjom gotowym do jazdy w terenie, w tym między innymi oponom terenowym.

 

Dzięki kilku kuszącym wariantom, 2023 Sportage pomoże zbudować reputację Kia w dziedzinie elektryfikacji, jednocześnie wzmacniając zaangażowanie marki w budowanie wytrzymałych i wydajnych SUV-ów. Podążając śladami Sorento, Sportage będzie również dostępny w wersji hybrydowej. Szczegóły dotyczące tego i innych jednostek napędowych zostaną ujawnione w późniejszym terminie, natomiast warianty benzynowe mają trafić do sprzedaży w USA w pierwszym kwartale 2022 roku.

 

Większa moc dzięki nowemu 2,5-litrowemu silnikowi I-4 z nową 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i docelowym 187 KM
Docelowe o 8 procent lepsze zużycie paliwa pomimo większego ogólnego rozmiaru
Osiem standardowych zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), w tym nowo dostępne funkcje, takie jak monitor 360° Surround View z widokiem 3D i monitor martwego punktu z podglądem na żywo w zestawie wskaźników.Koniec produkcji Citroena C1
Wiadomości | 03.02.22

Koniec produkcji Citroena C1

Od 2005 roku niemal 1,2 miliona egzemplarzy C1 znalazło szczęśliwych nabywców. Zastąpią go modele AMI oraz C3.

Oficjalny program personalizacji rozpoczyna się od Bugatti Chiron Pur Sport
Super Cars | 10.12.21

Oficjalny program personalizacji rozpoczyna się od Bugatti Chiron Pur Sport

Bugatti Sur Mesure staje się oficjalnym programem dostosowywania w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane modele Bugatti.

Premiera Acura MDX, SUV przeprojektowany z myślą o najwyższej wydajności
Premiery | 09.12.20

Premiera Acura MDX, SUV przeprojektowany z myślą o najwyższej wydajności

Acura zaprezentowała dziś całkowicie nową czwartą generację modelu MDX, najbardziej premium, skoncentrowany na osiągach i zaawansowany technologicznie SUV w historii Acury.