MotorSport | 13.02.24

Najnowocześniejszy Aston Martin Vantage GT3 rozpoczyna nową erę w najwyższej klasy wyścigach GT

Zbudowany tak, aby spełniać wszystkie przepisy FIA dotyczące klasy GT3, w tym nową kategorię LMGT3 na rok 2024, nowy Vantage GT3 jest prawdziwie globalnym konkurentem.

Spektakularny nowy Vantage GT3, zbiegający się z międzynarodowym debiutem nowego samochodu drogowego Vantage, odzwierciedla zwiększone osiągi, wyostrzoną dynamikę i przyciągający wzrok styl najnowszego modelu z salonu, przekładając te cechy na nowego, potężnego wyścigówkę GT i rozpoczynając kolejny rozdział w historii sportów motorowych Astona Martina.

 

>>> Nowy Aston Martin Vantage<<<

>>> Aston Martin przedstawia trzy nowe klejnoty w koronie wysokich osiągów <<<

 

Vantage GT3 to wszechstronna ewolucja niezwykle udanych i niedawno wycofanych z użytku samochodów Vantage GTE i GT3, które zadebiutowały w 2018 roku. Vantage GT3 łączy w sobie architekturę mechaniczną – oraz architekturę nowego samochodu drogowego Vantage – Vantage GT3 jest zbudowany na bazie Astona Martina sprawdzona konstrukcja podwozia z klejonego aluminium i napędzany potężnym 4,0-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Oferując dramatyczny, całkowicie nowy pakiet aerodynamiczny od nosa do ogona, kompleksowo zmienione zawieszenie i najnowocześniejszą elektronikę, razem nadają temu wyścigowemu Astonowi Martinowi GT najnowszej generacji potencjał bicia światów.

 

Zbudowany tak, aby spełniać wszystkie przepisy FIA dotyczące klasy GT3, w tym nową kategorię LMGT3 na rok 2024, nowy Vantage GT3 jest prawdziwie globalnym konkurentem. Takiego, który będzie walczył o zaszczyty w najbardziej konkurencyjnych seriach GT na świecie, w tym w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC), Mistrzostwach samochodów sportowych IMSA WeatherTech (IMSA), Fanatec GT World Challenge, European Le Mans Series (ELMS) i Nürburgring Langstrecken Serie ( NLS).

 

Opracowane zgodnie ze ściśle określonymi celami wyznaczonymi przez AMPT i wdrożonymi przez AMR, nowe ulepszenia Vantage GT3 skupiały się na rozwiązaniu niektórych trudniejszych właściwości jezdnych starego samochodu, aby zapewnić jak największe możliwości prowadzenia nowego GT3 zarówno kierowcom zawodowym, jak i amatorom zarówno.

 

Obszerny program rozwoju – obejmujący wyczerpujący 30-godzinny test – został ukończony pod koniec ubiegłego roku z udziałem zawodowych kierowców kontraktowych Aston Martina oraz wybranych kierowców amatorów. Wszyscy twierdzili, że nowy Vantage GT3 jest superszybką, a jednocześnie wybaczającą błędy maszyną, pozbawioną wad i z użytecznym szerokim oknem ustawień, doskonale dostosowaną do wyjątkowych wymagań i ultrakonkurencyjnego charakteru wyścigów GT na najwyższym poziomie.

 

Jako główny inżynier programu GT3, szef ds. osiągów Aston Martin Racing, Gustavo Betelli, miał za zadanie dopilnować, aby Vantage GT3 zapewniał pożądaną kombinację najwyższego tempa i przystępności. Znalezienie idealnego punktu przy jednoczesnym przestrzeganiu ściśle określonych i ściśle kontrolowanych przepisów FIA dotyczących równowagi osiągów (BoP) było kluczem do osiągnięcia transformacyjnych celów AMPT: „W nowym Vantage GT3 skupiono się na zwiększeniu okna osiągów i stworzeniu czegoś, co działałoby w na dowolnym torze, na dowolnej oponie i z dowolnym kierowcą. Musieliśmy także popracować nad nowymi przepisami, co wymagało dodatkowych zmian.Polskie auto elektryczne będzie powstawać w Jaworznie
Elektryczne | 15.12.20

Polskie auto elektryczne będzie powstawać w Jaworznie

Fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera ma powstać w woj. śląskim, w Jaworznie, poinformowała spółka ElectroMobility Poland.

Urus S, Lamborghini Super SUV
Super Cars | 29.09.22

Urus S, Lamborghini Super SUV

Nadeszła nowa ewolucja Lamborghini. Super SUV Urus S łączy osiągi, design i najwyższy luksus, aby przenieść wizjonerską koncepcję na nowy poziom wszechstronności i komfortu.

Gorący sportowy sedan. Hyundai prezentuje premierę modelu Elantra N
Premiery | 14.07.21

Gorący sportowy sedan. Hyundai prezentuje premierę modelu Elantra N

Debiut Elantry N zapewnia najwyższy poziom wydajności submarki N w historii oraz łączy to, co najlepsze, wysokie osiągi i praktyczność.