MotorSport | 13.02.24

Aston Martin przedstawia trzy nowe klejnoty w koronie wysokich osiągów

Aston Martin zaprezentował nowe trio swoich ultraluksusowych samochodów na czele z nowym bolidem Formuły 1 oraz sportowym Vantage i jego wersją wyścigową GT3.

Aston Martin odważnie prezentuje rodowód zrodzony dla linii wyścigowej, poprzez bezprecedensową odsłonę trzech samochodów tego samego dnia, reprezentujących wyścigowe serce brytyjskiego producenta ultraluksusowych samochodów i jego zaangażowanie w integrację technologii sportów motorowych w swoim samochody o wysokich osiągach na drogach.

 

Odpowiednio zaprezentowany w dniu, w którym pretendent do startu w Formule 1 AMR24 marki po raz pierwszy dotknął asfaltu w kolebce brytyjskiego sportu motorowego, nowy Vantage jest kwintesencją samochodu sportowego Astona Martina oraz najbardziej skupionym na kierowcy i najszybszym Vantage w historii marki. Wprowadzony na rynek w roku, w którym odbył się pierwszy wyścig Mistrzostw Świata Formuły 1 na torze Silverstone w 1950 r., 74-letnia historia Vantage przebiega równolegle z historią słynnego toru, który zespół Astona Martina nazywa obecnie domem na najnowocześniejszym torze Kampus Technologiczny AMR.

 

Zaprojektowany dla prawdziwych kierowców, autentyczny, nieskazitelny hołd Vantage dla czystych osiągów, technicznie wykonany tak, aby dostarczać maksymalnych emocji przy maksymalnej pewności, w naturalny sposób wpisuje się w zaciekłego pretendenta marki do Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA 2024. Obydwa samochody reprezentują ambicje Astona Martina bycia liderem w dziedzinie technologii o wysokich osiągach i na torze, a zespół Formuły 1 Aston Martin Aramco Team stara się wykorzystać swój najlepszy sezon w historii w 2023 r., zdobywając dziewięć podium i 280 punktów w mistrzostwach pod kontrolą ekspertów Fernando Alonso i Lance’a Strolla.

 

Pomiędzy tymi dwoma rodzajami pojazdów, zarówno drogowym, jak i torowym, znajduje się wyścigówka Vantage GT3, zainspirowana produkowanym samochodem sportowym, którego słynna nazwa będzie śmiało nosić go podczas niektórych z najbardziej prestiżowych wydarzeń wytrzymałościowych na świecie, w tym 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2024 r.

 

Vantage GT3 wykorzystuje najwyższe cechy nowego modelu produkcyjnego i przekształca go w nowego, potężnego kierowcę wyścigowego GT, który napisze nowy rozdział w znakomitej historii sportów motorowych firmy Aston Martin, zdobywając niezwykłe 52 zwycięstwa w klasach i 11 tytułów mistrza świata w latach 2012–2023. niezwykle udany Vantage GTE.

 

Zespół Aston Martin Aramco Formula One rozpoczyna sezon FIA Formula One World Championship 2024 podczas Grand Prix Gulf Air Bahrain w dniu 2 marca 2024 r.



Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67
Elektryczne | 01.10.22

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67

Charge ’67 jest produkowany z zupełnie nowych części, ma klasyczny wygląd, karoserię z włókna węglowego, 536 koni mechanicznych i nie tylko.

Crossover LEXUS UX. Pierwszy wytatuowany samochód
Wiadomości | 06.04.20

Crossover LEXUS UX. Pierwszy wytatuowany samochód

LEXUS jako pierwszy na świecie zaprezentował pierwszy wytatuowany samochód, model UX bo o nim mowa został wytatuowany przez londyńską tatuażystę, Claudia De Sabe.

Oto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross
Premiery | 09.07.20

Oto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross

Toyota prezentuje w Tajlandii nowego kompaktowego SUV-a Corolla Cross, o sile i funkcjonalności całej gamy modelowej Corolli. Światowa premiera modelu odbyła się dziś w Tajlandii, gdzie rozpoczęła się również sprzedaż tego modelu a następnie zostanie rozszerzona na coraz większą liczbę innych rynków. Zobacz wideo z premiery.