Premiery | 13.02.24

Nowy Aston Martin Vantage

Kwintesencja samochodu sportowego Aston Martina oraz najbardziej skupionego na kierowcy i najszybszego Vantage w 74-letniej historii słynnej marki.

Najnowszy egzemplarz kultowego modelu, Aston Martin z dumą przedstawia nowy Vantage. Kwintesencja samochodu sportowego Aston Martina oraz najbardziej skupionego na kierowcy i najszybszego Vantage w 74-letniej historii słynnej marki, to autentyczna, nieskazitelna celebracja czystych osiągów, zaprojektowana tak, aby dostarczać maksymalnych emocji przy maksymalnej pewności.


Projekt, w którym ponownie skupiono się na współczesnym spojrzeniu, Vantage uosabia cechy, które przyciągają entuzjastów od pokoleń, ale coraz trudniej je znaleźć na dzisiejszym rynku samochodów sportowych. W związku z tym Vantage reprezentuje pozbawionych praw wyborczych wielbicieli zapierającej dech w piersiach mocy, ostrego jak brzytwa prowadzenia i doskonałej równowagi pomiędzy precyzyjnie zestrojonym podwoziem z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła.

 

Premiera nowego Vantage'a następuje po pomyślnym wprowadzeniu na rynek w zeszłym roku uznanych modeli DB12 Coupe i Volante. Dalsze wzmacnianie nowej generacji samochodów sportowych Astona Martina, Vantage potwierdza pozycję marki na rynku ultraluksusowych samochodów sportowych o wysokich osiągach, a także swoją wiodącą rolę w ultraluksusowych sportowych samochodach GT, SUV i hipersamochodach, a także na najwyższych szczeblach mistrzostw świata w sportach motorowych.

 

Nowa generacja Vantage kontynuuje niezwykłą linię, której początki sięgają 1950 roku, kiedy po raz pierwszy nazwa Vantage została użyta do określenia ulepszonego pakietu silnika dla sprawdzonego w wyścigach DB2. Po raz pierwszy Vantage został użyty jako oznaczenie modelu w 1964 roku, kiedy to wysokowydajna wersja DB5 ze znaczkiem Vantage stała się nowym okrętem flagowym tej gamy. Samodzielny model Vantage został wprowadzony na rynek na początku lat 70. XX wieku i od tego momentu tabliczka znamionowa odgrywa coraz większą rolę w gamie modeli Astona Martina. Synonim nieskazitelnego stylu, niezapomnianych osiągów i niepowtarzalnego charakteru, Vantage ucieleśnia sportowe cechy, z których słynie ta sugestywna nazwa.

 

Ten nowy Vantage odzwierciedla najbardziej dynamiczny okres w 111-letniej historii Astona Martina. Potężna siła w sezonie Formuły 1® 2023, dominująca obecność w międzynarodowych wyścigach GT, gdzie Vantage ma bogatą historię jako odnoszący największe sukcesy długodystansowy zawodnik GT oraz – wraz z niedawnym ogłoszeniem dążenia Astona Martina do bezpośredniego zwycięstwa w Le Mans 24 Godzinny wyścig Valkyrie AMR w 2025 r. – czołowy pretendent do Mistrzostw Świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.Morgan Plus 8 GTR, najmocniejszy samochód w historii firmy
Tuning | 14.12.21

Morgan Plus 8 GTR, najmocniejszy samochód w historii firmy

Ulepszenia wydajności zwiększyły moc wyjściową Plus 8 do 375 KM, co czyni go najpotężniejszym Morganem w historii fabryki z Malvern Link.

Skoda SLAVIA, tak będzie się nazywać nowy sedan marki na rynek indyjski
Wiadomości | 07.10.21

Skoda SLAVIA, tak będzie się nazywać nowy sedan marki na rynek indyjski

Nazwa nawiązuje do pierwszych rowerów wspólnie wyprodukowanych przez założycieli firmy Václava Laurina i Václava Klementa.

Aston Martin Valour, produkcja ograniczona do 110 sztuk na całym świecie
Super Cars | 13.07.23

Aston Martin Valour, produkcja ograniczona do 110 sztuk na całym świecie

Specjalnie zaprojektowana 6-biegowa manualna skrzynia biegów w wyjątkowy sposób połączona z 5,2-litrowym silnikiem Twin Turbo V12 oraz ponadczasowy klasyczny wygląd.