Wiadomości | 05.05.21

Nowy Tiguan Allspace przygotowuje się do światowej premiery

Najbardziej udany SUV Volkswagena, którego sprzedano w ponad sześciu milionach egzemplarzy.


Nowy Tiguan Allspace przygotowuje się do światowej premiery

Tiguan został odnowiony jesienią ubiegłego roku, a teraz rozpoczęło się odliczanie dla równie odnoszącego sukcesy brata.

Tiguan Allspace będzie miał swoją premierę 12 maja, a przedsprzedaż rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Oprócz świeżego wyglądu zewnętrznego, długa wersja oferuje również zaawansowane funkcje techniczne: nowe systemy sterowania i wspomagania gwarantują jeszcze większy komfort, a Tiguan Allspace ma teraz na pokładzie szeroką gamę usług i funkcji online dzięki System Infotainment MIB3.

 

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2007 roku, Tiguan z nowicjusza stał się jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów na rynku. Jednym z głównych czynników tego sukcesu jest wprowadzenie na rynek w 2017 roku Tiguana Allspace, 22-centymetrowego dłuższego Tiguana. Około 1,5 miliona wersji Long Wheel Base (LWB) zostało sprzedanych na całym świecie od momentu wprowadzenia go na rynek w 2017 roku do końca marca tego roku. Techniczna i wizualna aktualizacja Tiguana jesienią 2020 roku otwiera kolejny rozdział historii sukcesu. Tiguan Allspace został potraktowany w ten sam sposób i teraz olśniewa ostrzejszym wyglądem, cyfrowym kokpitem i wszechstronną łącznością.

 

Tiguan Allspace to długa wersja najlepiej sprzedającego się Tiguana, oferująca jeszcze więcej miejsca dzięki pojemności bagażnika sięgającej 1920 litrów. Dzięki opcjonalnemu trzeciemu rzędowi siedzeń oferuje wystarczająco dużo miejsca nawet dla siedmiu osób, co czyni go idealnym wyborem dla rodzin.

 

Długa wersja zostanie zbudowana w dwóch różnych lokalizacjach. Tiguan L na rynek chiński będzie produkowany w Szanghaju, natomiast wersje LWB (z długim rozstawem osi) Tiguan dla Ameryki Północnej i Południowej oraz Tiguan Allspace na Europę będą produkowane w Puebla w Meksyku. Volkswagen wyraźnie osiągnął cel dzięki wersji LWB na całym świecie, ponieważ niezwykłe 55% wszystkich modeli Tiguana wychodzących z produkcji ma duży rozstaw osi.Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju
Super Cars | 20.04.21

Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju

Pierwsza ogólnoświatowa prezentacja hipersamochodu Essenza SCV12, debiut Huracán STO w Chinach oraz Huracán Fluo Capsule w regionie Azji i Pacyfiku.

Nowy Mercedes-Benz GLA, jazda testowa w okolicach Barcelony
Wiadomości | 15.04.20

Nowy Mercedes-Benz GLA, jazda testowa w okolicach Barcelony

W grudniu 2019 roku odbyła się wirtualna prezentacja nowego modelu Mercedes-Benz, czyli nowego GLA. W ramach pierwszych jazd testowych, jeszcze w marcu w okolicach Barcelony powstał materiał zdjęciowy i filmowy, który dziś prezentujemy.

Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach
Wiadomości | 30.03.21

Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach

Zapowiedź odświeżonej wersji flagowego SUV-a Skody wyprodukowanego w 600 000 egzemplarzy, dostarczonych do ponad 60 krajów.