Premiery | 21.03.23

Nowy w pełni elektryczny Ford Explorer

Ford zaprezentował dziś nowego, w pełni elektrycznego Explorera. To nowoczesny pojazd elektryczny, łączący niemiecką wiedzę inżynierską z efektownym amerykańskim stylem.

Explorer jest pierwszym z fali innowacyjnych, nowych pojazdów elektrycznych Forda i toruje drogę do całkowitego odrodzenia marki Ford w Europie. Średniej wielkości crossover ma pięć miejsc siedzących w dwóch rzędach. Zaprojektowany i zbudowany w Niemczech, w pełni elektryczny Explorer oferuje wyjątkowe wrażenia cyfrowe, pomagając kierowcom i pasażerom pozostać w kontakcie i wygodnie w ruchu. Funkcje obejmują duży ruchomy ekran dotykowy SYNC Move oraz w pełni połączony system informacyjno-rozrywkowy z dźwiękiem dostosowanym do wnętrza, integracją aplikacji bezprzewodowych i zaawansowaną technologią wspomagania kierowcy.

 

Futurystyczna stylistyka zewnętrzna idzie w parze z ultranowoczesnym wnętrzem wykonanym z najwyższej jakości materiałów i elementami wyposażenia, takimi jak rzeźbione sportowe fotele i wyrafinowany soundbar, bardziej typowy dla rewolucyjnych samochodów koncepcyjnych niż dla pojazdów rodzinnych. Wszystko to łączy się z możliwością szybkiego ładowania od 10 do 80 procent w zaledwie 25 minut i dostępem do 500 000 punktów ładowania w całej Europie w przyszłym roku.

 

Nowy, w pełni elektryczny Explorer, będący w czołówce samochodów elektrycznych Forda, jest pierwszym pojazdem elektrycznym firmy, który zostanie zbudowany na dużą skalę w nowym Ford Cologne EV Center w Niemczech. Ford w Europie zobowiązuje się do oferowania w pełni elektrycznych samochodów osobowych do 2030 roku.


Ładowanie może być szybkie i łatwe, zarówno w drodze, jak iw domu. Explorer może pomóc w znalezieniu najdogodniejszych pit stopów na drodze. Ładowanie w domu można zaplanować tak, aby zużywać tańszą energię elektryczną tam, gdzie jest to możliwe, oraz dostarczać w pełni naładowany akumulator i wstępnie ogrzaną kabinę na potrzeby wczesnego rozruchu.

 

Dostępny w wersji z napędem na tylne koła i na wszystkie koła, Explorer oferuje szereg funkcji, dzięki którym kierowcy i pasażerowie są tak samo wypoczęci i gotowi do drogi po dotarciu do celu, jak w chwili wyruszenia w drogę. Wyposażenie standardowe zwiększające komfort obejmuje podgrzewane przednie siedzenia i kierownicę, masujący fotel kierowcy oraz klimatyzację, która pozwala kierowcy i pasażerowi z przodu wybrać własną temperaturę. Nawet powrót do crossovera jest prosty dzięki standardowemu dostępowi bezkluczykowemu i dostępnej klapie bagażnika bez użycia rąk, co oznacza, że właściciele mogą uzyskać dostęp do bagażnika, gdy ich ramiona są wypełnione sportowym zestawem, za pomocą prostego kopnięcia pod tylnym zderzakiem.

 

Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę obejmują, po raz pierwszy w Fordzie w Europie, funkcję Assisted Lane Change, która zapewnia płynną i bezpieczną zmianę pasa ruchu za naciśnięciem dźwigni kierunkowskazów, oraz Clear Exit Assist, która ostrzega o zbliżających się rowerzystach przed otwarciem drzwi w zatłoczonym miejscu. centra miast.


Dostępny w dwóch doskonale wyposażonych wersjach – Explorer i Explorer Premium – nowego, całkowicie elektrycznego Explorera można będzie zamawiać jeszcze w tym roku, a jego cena przewidywana jest od mniej niż 45 000 EUR.Zrobili to! Tesla Cybertruck w końcu dociera do klientów
Wiadomości | 05.12.23

Zrobili to! Tesla Cybertruck w końcu dociera do klientów

Kontrowersyjny, szalenie wyglądający elektryczny pick-up będzie oferowany w trzech poziomach wyposażenia.

Audi Q4 e-tron prototyp
Elektryczne | 09.03.21

Audi Q4 e-tron prototyp

Elektryczna ofensywa w Audi nadal nabiera tempa. Q4 e-tron jest kontynuacją dużych modeli SUV-ów e-tron i e-tron Sportback, a także sportowego e-tron GT.

Continental prezentuje funkcję wykrywania obecności dzieci pozostawionych w samochodzie
Wiadomości | 14.04.23

Continental prezentuje funkcję wykrywania obecności dzieci pozostawionych w samochodzie

Kiedy temperatura na zewnątrz sięga 30 stopni Celsjusza, temperatura w samochodzie może osiągnąć nawet 45 stopni w ciągu pół godziny. Może to doprowadzić do udaru cieplnego.