Premiery | 21.03.23

Nowy w pełni elektryczny Ford Explorer

Ford zaprezentował dziś nowego, w pełni elektrycznego Explorera. To nowoczesny pojazd elektryczny, łączący niemiecką wiedzę inżynierską z efektownym amerykańskim stylem.

Explorer jest pierwszym z fali innowacyjnych, nowych pojazdów elektrycznych Forda i toruje drogę do całkowitego odrodzenia marki Ford w Europie. Średniej wielkości crossover ma pięć miejsc siedzących w dwóch rzędach. Zaprojektowany i zbudowany w Niemczech, w pełni elektryczny Explorer oferuje wyjątkowe wrażenia cyfrowe, pomagając kierowcom i pasażerom pozostać w kontakcie i wygodnie w ruchu. Funkcje obejmują duży ruchomy ekran dotykowy SYNC Move oraz w pełni połączony system informacyjno-rozrywkowy z dźwiękiem dostosowanym do wnętrza, integracją aplikacji bezprzewodowych i zaawansowaną technologią wspomagania kierowcy.

 

Futurystyczna stylistyka zewnętrzna idzie w parze z ultranowoczesnym wnętrzem wykonanym z najwyższej jakości materiałów i elementami wyposażenia, takimi jak rzeźbione sportowe fotele i wyrafinowany soundbar, bardziej typowy dla rewolucyjnych samochodów koncepcyjnych niż dla pojazdów rodzinnych. Wszystko to łączy się z możliwością szybkiego ładowania od 10 do 80 procent w zaledwie 25 minut i dostępem do 500 000 punktów ładowania w całej Europie w przyszłym roku.

 

Nowy, w pełni elektryczny Explorer, będący w czołówce samochodów elektrycznych Forda, jest pierwszym pojazdem elektrycznym firmy, który zostanie zbudowany na dużą skalę w nowym Ford Cologne EV Center w Niemczech. Ford w Europie zobowiązuje się do oferowania w pełni elektrycznych samochodów osobowych do 2030 roku.


Ładowanie może być szybkie i łatwe, zarówno w drodze, jak iw domu. Explorer może pomóc w znalezieniu najdogodniejszych pit stopów na drodze. Ładowanie w domu można zaplanować tak, aby zużywać tańszą energię elektryczną tam, gdzie jest to możliwe, oraz dostarczać w pełni naładowany akumulator i wstępnie ogrzaną kabinę na potrzeby wczesnego rozruchu.

 

Dostępny w wersji z napędem na tylne koła i na wszystkie koła, Explorer oferuje szereg funkcji, dzięki którym kierowcy i pasażerowie są tak samo wypoczęci i gotowi do drogi po dotarciu do celu, jak w chwili wyruszenia w drogę. Wyposażenie standardowe zwiększające komfort obejmuje podgrzewane przednie siedzenia i kierownicę, masujący fotel kierowcy oraz klimatyzację, która pozwala kierowcy i pasażerowi z przodu wybrać własną temperaturę. Nawet powrót do crossovera jest prosty dzięki standardowemu dostępowi bezkluczykowemu i dostępnej klapie bagażnika bez użycia rąk, co oznacza, że właściciele mogą uzyskać dostęp do bagażnika, gdy ich ramiona są wypełnione sportowym zestawem, za pomocą prostego kopnięcia pod tylnym zderzakiem.

 

Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę obejmują, po raz pierwszy w Fordzie w Europie, funkcję Assisted Lane Change, która zapewnia płynną i bezpieczną zmianę pasa ruchu za naciśnięciem dźwigni kierunkowskazów, oraz Clear Exit Assist, która ostrzega o zbliżających się rowerzystach przed otwarciem drzwi w zatłoczonym miejscu. centra miast.


Dostępny w dwóch doskonale wyposażonych wersjach – Explorer i Explorer Premium – nowego, całkowicie elektrycznego Explorera można będzie zamawiać jeszcze w tym roku, a jego cena przewidywana jest od mniej niż 45 000 EUR.Zupełnie nowy elektryczny SUV Mitsubishi AIRTREK
Premiery | 19.04.21

Zupełnie nowy elektryczny SUV Mitsubishi AIRTREK

Zaprojektowany wyłącznie na rynek chiński, całkowicie nowy AIRTREK zostanie wprowadzony na rynek pod koniec tego roku.

Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha
Super Cars | 18.02.23

Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha

Niemiecka inżynieria i precyzja połączone z amerykańską pomysłowością i pasją. Czy słyszałeś już o modelu Smit Oletha Coupe?

Światowa premiera modelu Kia EV6
Premiery | 30.03.21

Światowa premiera modelu Kia EV6

EV6 to wizytówka przemian w marce Kia i pierwszy samochód elektryczny typu BEV skonstruowany na nowej platformie podłogowej.