Elektryczne | 31.08.21

Poznaj Baojun KiWi, czteromiejscowy pojazd elektryczny na rynek chiński

Chiński producent samochodów osobowych, minivanów i SUV-ów, Baojun wprowadziła dziś na rynek modny pojazd elektryczny KiWi, który ma zasięg 305 kilometrów.


Poznaj Baojun KiWi, czteromiejscowy pojazd elektryczny na rynek chiński

KiWi EV dziedziczy nowy język projektowania międzygwiezdnej geometrii Baojun. Dodaje futurystycznie wyglądającą, dwukolorową, awangardową, dzieloną stylizację nadwozia, nadając jej wyrazisty i spersonalizowany wygląd, który spodoba się młodszym konsumentom.

 

Dostępnych jest sześć fajnych kolorów nadwozia – Azure, Cream, Rouge, Sable, Emerald i Mint. Każda z nich ma swój własny schemat dekoracyjny, w pełni wykorzystując koncepcję „zawieszonej kabiny”, która nadaje pojazdowi wyjątkowy wygląd. W zależności od wybranego koloru kombinacje obejmują do trzech odcieni nadwozia z kontrastującymi akcentami na dachu, grillu, lusterkach, wykończeniach i kołach.

 

KiWi EV generuje 40 kW mocy maksymalnej i 150 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ma prędkość maksymalną 100 kilometrów na godzinę i obsługuje szybkie ładowanie prądem stałym, co pozwala na pełne naładowanie w ciągu godziny.

 

Czteromiejscowy pojazd ma 2894 mm długości, 1655 mm szerokości i 1595 mm wysokości oraz rozstaw osi 2020 mm. Jest wyposażony w niezależne zawieszenie McPhersona i niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami, zapewniające wygodną jazdę.

 

KiWi EV jest wyposażony w najnowszy system telematyki 2.0 firmy Baojun. System interakcji głosowej sztucznej inteligencji, nawigacja drogowa w czasie rzeczywistym, sterowana głosem funkcja WeChat i aplikacja mobilna sprawiają, że jazda jest wygodniejsza i przyjemniejszaBolid Ferrari SF21 pierwsze odpalenie silnika
MotorSport | 12.02.21

Bolid Ferrari SF21 pierwsze odpalenie silnika

Posłuchaj dźwięku nowego silnika SF21. Kiedy premiera zespołu i samochodu?

Ponad 400 km/h w Bugatti Veyron
Wiadomości | 28.04.20

Ponad 400 km/h w Bugatti Veyron

Dokładnie 15 lat temu Bugatti Veyron 16.4 był pierwszym seryjnie produkowanym samochodem, który przełamał barierę 400 km / h. Rekord, który do dziś się utrzymuje. Nigdy wcześniej tego nie osiągnięto. Francuski producent luksusowych samochodów sportowych osiągnął jeden z wyznaczonych sobie celów rozwojowych, co zdaniem opinii publicznej było nieosiągalne.

Nowy Opel Mokka przedstawia przyszły cyfrowy kokpit
Wiadomości | 03.06.20

Nowy Opel Mokka przedstawia przyszły cyfrowy kokpit

Nowa Mokka w pełni cyfrowa po raz pierwszy wprowadza przyszły kokpit zaprojektowany przez Opla. Fascynujące wnętrze charakteryzujące się nowym panelem Pure Panel z dużymi wyświetlaczami, dostarczają najważniejszych informacji o sytuacji na drodze.