Wiadomości | 01.09.23

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki

MINI konsekwentnie przechodzi na całkowicie elektryczną gamę modeli i na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA w Monachium zaprezentuje dwóch członków nowej rodziny MINI.

W pełni elektryczne MINI Cooper, jako trzydrzwiowy model piątej generacji, dzięki typowej stylistyce MINI podkreśla tradycje marki i jest symbolem frajdy z jazdy w mieście. Nowe MINI Countryman ma teraz większe rozmiary zewnętrzne i oferuje pasażerom jeszcze więcej przestrzeni, komfortu i bezpieczeństwa – również poza utwardzonymi drogami -  dzięki napędowi na wszystkie koła. Nowe MINI Cooper i nowe MINI Countryman mają w pełni elektryczny napęd, który gwarantuje jazdę bez lokalnej emisji spalin, a dzięki połączeniu charakterystycznej stylistyki, zaawansowanej technologii napędu i wciągających wrażeń cyfrowych, podkreśla wyjątkową pozycję samochodów MINI w swoich segmentach.

 

Charakter zelektryfikowanego gokarta i angażujące wrażenia użytkownika wynoszą DNA MINI na nowy poziom. Nowe modele MINI łączy nowoczesna i purystyczna stylistyka koncentrująca się na tym, co najważniejsze. Również piąta generacja modelowa 3-drzwiowego MINI Cooper jest ucieleśnieniem istoty marki – w pełni elektrycznym i konsekwentnie nastawionym na frajdę z jazdy w mieście. Nowe w pełni elektryczne MINI Countryman urosło i mocniej zaznacza swoją prezencję wyrażającą żądzę przygód poza miastem. Ponadto w kwietniu 2024 r. odbędzie się światowa premiera MINI Aceman – crossovera w segmencie małych samochodów premium.

 

W pełni elektryczne MINI Cooper: oryginał w nowej odsłonie. >>>więcej<<<

 

W piątej generacji 3-drzwiowe MINI Cooper jest nadal uosobieniem istoty marki. Nowe elektryczne MINI oferowane będzie jako Cooper E oraz Cooper SE z wyższymi osiągami i większym zasięgiem. W nowej rodzinie MINI nazwa „Cooper” odnosi się do wszystkich 3‑drzwiowych i 5-drzwiowych MINI oraz MINI Cabrio i nie oznacza już wersji silnikowej. Przód samochodu wyróżnia się klasycznymi okrągłymi reflektorami i efektowną ośmiokątną atrapą chłodnicy, które razem tworzą charakterystyczne oblicze MINI.

 

Nowe MINI Countryman: w pełni elektryczne i żądne przygód. >>>więcej<<<

 

Wyższe, dłuższe, w charakterze MINI – z dodatkowymi 6 cm wysokości (do 1656 mm) i 13 cm długości (4433 mm) – nowy Countryman wyraźnie urósł w porównaniu z poprzednim modelem, przez co oferuje jeszcze więcej miejsca i komfortu. Szersze nadkola i nowoczesna, klarowna stylistyka podkreślają estetykę crossovera MINI. Elegancki wygląd słupka C różni się w zależności od wersji wyposażenia pojazdu i wykończony jest w jednym z czterech kolorów dachu. Pionowy układ matrycowych lamp tylnych obramowuje tył pojazdu. Karoseria zwęża się na całej szerokości poniżej oznaczenia modelu i wraz z charakterystycznym czarnym pasem dookoła pojazdu podkreśla prezencję nowego MINI Countryman.Urus S, Lamborghini Super SUV
Super Cars | 29.09.22

Urus S, Lamborghini Super SUV

Nadeszła nowa ewolucja Lamborghini. Super SUV Urus S łączy osiągi, design i najwyższy luksus, aby przenieść wizjonerską koncepcję na nowy poziom wszechstronności i komfortu.

Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji
Wiadomości | 14.05.20

Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji

Nowy PEUGEOT e-Expert. Dwa poziomy zasięgu do 330 km w cyklu WLTP, Ttrzy długości nadwozia, możliwość holowania przyczepy o masie do 1000 kg i ładowność do 1275 kg, przestrzeń ładunkowa identyczna jak w wersjach z silnikiem spalinowym.

Nowy kompaktowy SUV Volkswagena nazywać się będzie Taos
Wiadomości | 18.09.20

Nowy kompaktowy SUV Volkswagena nazywać się będzie Taos

Taos SUV zaprojektowany specjalnie dla regionu Ameryki Północnej, a jego nazwa została wybrana tak, aby spodobała się amerykańskim klientom