Wiadomości | 01.09.23

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki

MINI konsekwentnie przechodzi na całkowicie elektryczną gamę modeli i na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA w Monachium zaprezentuje dwóch członków nowej rodziny MINI.

W pełni elektryczne MINI Cooper, jako trzydrzwiowy model piątej generacji, dzięki typowej stylistyce MINI podkreśla tradycje marki i jest symbolem frajdy z jazdy w mieście. Nowe MINI Countryman ma teraz większe rozmiary zewnętrzne i oferuje pasażerom jeszcze więcej przestrzeni, komfortu i bezpieczeństwa – również poza utwardzonymi drogami -  dzięki napędowi na wszystkie koła. Nowe MINI Cooper i nowe MINI Countryman mają w pełni elektryczny napęd, który gwarantuje jazdę bez lokalnej emisji spalin, a dzięki połączeniu charakterystycznej stylistyki, zaawansowanej technologii napędu i wciągających wrażeń cyfrowych, podkreśla wyjątkową pozycję samochodów MINI w swoich segmentach.

 

Charakter zelektryfikowanego gokarta i angażujące wrażenia użytkownika wynoszą DNA MINI na nowy poziom. Nowe modele MINI łączy nowoczesna i purystyczna stylistyka koncentrująca się na tym, co najważniejsze. Również piąta generacja modelowa 3-drzwiowego MINI Cooper jest ucieleśnieniem istoty marki – w pełni elektrycznym i konsekwentnie nastawionym na frajdę z jazdy w mieście. Nowe w pełni elektryczne MINI Countryman urosło i mocniej zaznacza swoją prezencję wyrażającą żądzę przygód poza miastem. Ponadto w kwietniu 2024 r. odbędzie się światowa premiera MINI Aceman – crossovera w segmencie małych samochodów premium.

 

W pełni elektryczne MINI Cooper: oryginał w nowej odsłonie. >>>więcej<<<

 

W piątej generacji 3-drzwiowe MINI Cooper jest nadal uosobieniem istoty marki. Nowe elektryczne MINI oferowane będzie jako Cooper E oraz Cooper SE z wyższymi osiągami i większym zasięgiem. W nowej rodzinie MINI nazwa „Cooper” odnosi się do wszystkich 3‑drzwiowych i 5-drzwiowych MINI oraz MINI Cabrio i nie oznacza już wersji silnikowej. Przód samochodu wyróżnia się klasycznymi okrągłymi reflektorami i efektowną ośmiokątną atrapą chłodnicy, które razem tworzą charakterystyczne oblicze MINI.

 

Nowe MINI Countryman: w pełni elektryczne i żądne przygód. >>>więcej<<<

 

Wyższe, dłuższe, w charakterze MINI – z dodatkowymi 6 cm wysokości (do 1656 mm) i 13 cm długości (4433 mm) – nowy Countryman wyraźnie urósł w porównaniu z poprzednim modelem, przez co oferuje jeszcze więcej miejsca i komfortu. Szersze nadkola i nowoczesna, klarowna stylistyka podkreślają estetykę crossovera MINI. Elegancki wygląd słupka C różni się w zależności od wersji wyposażenia pojazdu i wykończony jest w jednym z czterech kolorów dachu. Pionowy układ matrycowych lamp tylnych obramowuje tył pojazdu. Karoseria zwęża się na całej szerokości poniżej oznaczenia modelu i wraz z charakterystycznym czarnym pasem dookoła pojazdu podkreśla prezencję nowego MINI Countryman.Kia zapowiada premierę całkowicie nowego Niro
Wiadomości | 22.11.21

Kia zapowiada premierę całkowicie nowego Niro

Całkowicie nowy Niro zostanie zaprezentowany podczas Seoul Mobility Show. Stylowy i odważny crossover przeprojektowany zgodnie z nową filozofią projektową firmy.

Jak zbudować 100 ekskluzywnych hipersamochodów Shelby SuperCars Tuatara 2020
Super Cars | 20.05.20

Jak zbudować 100 ekskluzywnych hipersamochodów Shelby SuperCars Tuatara 2020

SSC Tuatara to hipersamochód, który zmienia rzeczywistość na wielu frontach projektowych i inżynieryjnych. Projekt Tuatara, o nazwie kodowej Exceed, rozpoczął się w 2009 roku, kiedy założyciel i dyrektor generalny SSC North America Jerod Shelby zaczął szukać następcy modelu SSC Ultimate Aero, który utrzymał rekord Guinnessa za najszybszy produkcyjny samochodów na świecie w latach 2007-2010.

Alpine Cars, Renault Sport Cars i Renault Sport Racing łączą siły w ramach flagowej marki Alpine
MotorSport | 15.01.21

Alpine Cars, Renault Sport Cars i Renault Sport Racing łączą siły w ramach flagowej marki Alpine

Marka połączy unikalną wiedzę inżynieryjną i dziedzictwo marki Alpine.