MotorSport | 22.07.21

McMurtry Spéirling samochód bez ograniczeń

To w pełni elektryczny samochód wyścigowy bez ograniczeń, który został zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii.

McMurtry Spéirling (co oznacza burzę z piorunami w języku irlandzkim) to w pełni elektryczny samochód wyścigowy bez ograniczeń, który został zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii. Firma została założona przez Irlandczyka Sir Davida McMurtry i ma siedzibę w pobliżu Bristolu.

 

Samochód został zaprojektowany zgodnie z bardzo wysokimi standardami bezpieczeństwa w sportach motorowych, z pełnymi strukturami monocoque i crash z włókna węglowego, jednak specyfikacje techniczne osiągów zostały nieograniczone.

 

McMurtry Spéirling został zaprezentowany publicznie podczas wydarzenie na Goodwood Festival of Speed w dniach 8-11 lipca 2021 r. Kierował nim pięciokrotny zwycięzca Le Mans Derek Bell MBE i mistrz brytyjskiego wyścigu Hillclimb z 2015 roku, Alex Summers.

 


Kompaktowy kształt korpusu o niskim oporze zwiększają zasięg i prędkość maksymalną. Osiągi w czasie okrążenia osiągnięto dzięki zastosowaniu systemu docisku McMurtry na żądanie, inspirowanego wcześniej zakazaną technologią wyścigową, system wyposażony jest w system docisku oparty na wentylatorach, aby zwiększyć przyczepność opon i zapewnić maksymalną siłę docisku podczas postoju. McMurtry ponownie rozważył i rozwinął te koncepcje, zanim zastosował je w Spéirlingu, aby zobaczyć, co mogłoby być, gdyby nieograniczona, ewolucja techniczna mogła kontynuować ze złotej ery sportów motorowych. System docisku na żądanie generuje 500 kg docisku przy dowolnej prędkości pojazdu, co znacznie poprawia osiągi w zakrętach, w tym przy niskich prędkościach, gdzie konwencjonalna aerodynamika aktywna jest mniej skuteczna.

 

Samochód waży mniej niż 1000 kg i jest zdolny do ponad 200 mil na godzinę. Symuluje się, że Spéirling może osiągnąć 300 km/h w czasie poniżej 9 sekund.
Pomimo niewielkich rozmiarów, mający tylko 1,5 m szerokości i 3,2 m długości, może pomieścić kierowcę do 201 cm wzrostu.

 

Akumulator jest ściśle zintegrowany z podwoziem, zabezpieczony osłoną ochronną. Ma pojemność 60 kWh, która pozwala na 30-60 minut jazdy GT3 w tempie, z ogromnym potencjałem dla szybszych trybów pracy.

 

W przyszłym roku motoryzacyjny McMurtry rozpocznie program bicia rekordów świata, aby zademonstrować pełne osiągi tego samochodu.Lotus Winter Driving Academy
MotorSport | 20.01.21

Lotus Winter Driving Academy

Jazda Lotus Evora GT410 na lodzie to świetny test niezawodności, a przede wszystkim świetna zabawa. Zobacz ekscytujące wideo.

Sprawdzona wytrzymałość i niezawodność łączy się z zaawansowaną technologią i stylem
Premiery | 05.11.20

Sprawdzona wytrzymałość i niezawodność łączy się z zaawansowaną technologią i stylem

Nissan zaprezentował dziś nowy pickup Nissan Navara, który zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności z jazdy, a jednocześnie zapewnia trwałość, niezawodność i wszechstronność.

Podrasowany KIA Stinger w nowej odsłonie
Tuning | 16.03.21

Podrasowany KIA Stinger w nowej odsłonie

Sprawdzony sportowy gran tourer Kia Stinger ewoluuje dzięki ulepszeniom w zakresie bezpieczeństwa, technologii oraz osiągów. WIDEO.