Tuning | 22.07.21

McMurtry Spéirling samochód bez ograniczeń

To w pełni elektryczny samochód wyścigowy bez ograniczeń, który został zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii.

McMurtry Spéirling (co oznacza burzę z piorunami w języku irlandzkim) to w pełni elektryczny samochód wyścigowy bez ograniczeń, który został zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii. Firma została założona przez Irlandczyka Sir Davida McMurtry i ma siedzibę w pobliżu Bristolu.

 

Samochód został zaprojektowany zgodnie z bardzo wysokimi standardami bezpieczeństwa w sportach motorowych, z pełnymi strukturami monocoque i crash z włókna węglowego, jednak specyfikacje techniczne osiągów zostały nieograniczone.

 

McMurtry Spéirling został zaprezentowany publicznie podczas wydarzenie na Goodwood Festival of Speed w dniach 8-11 lipca 2021 r. Kierował nim pięciokrotny zwycięzca Le Mans Derek Bell MBE i mistrz brytyjskiego wyścigu Hillclimb z 2015 roku, Alex Summers.

 


Kompaktowy kształt korpusu o niskim oporze zwiększają zasięg i prędkość maksymalną. Osiągi w czasie okrążenia osiągnięto dzięki zastosowaniu systemu docisku McMurtry na żądanie, inspirowanego wcześniej zakazaną technologią wyścigową, system wyposażony jest w system docisku oparty na wentylatorach, aby zwiększyć przyczepność opon i zapewnić maksymalną siłę docisku podczas postoju. McMurtry ponownie rozważył i rozwinął te koncepcje, zanim zastosował je w Spéirlingu, aby zobaczyć, co mogłoby być, gdyby nieograniczona, ewolucja techniczna mogła kontynuować ze złotej ery sportów motorowych. System docisku na żądanie generuje 500 kg docisku przy dowolnej prędkości pojazdu, co znacznie poprawia osiągi w zakrętach, w tym przy niskich prędkościach, gdzie konwencjonalna aerodynamika aktywna jest mniej skuteczna.

 

Samochód waży mniej niż 1000 kg i jest zdolny do ponad 200 mil na godzinę. Symuluje się, że Spéirling może osiągnąć 300 km/h w czasie poniżej 9 sekund.
Pomimo niewielkich rozmiarów, mający tylko 1,5 m szerokości i 3,2 m długości, może pomieścić kierowcę do 201 cm wzrostu.

 

Akumulator jest ściśle zintegrowany z podwoziem, zabezpieczony osłoną ochronną. Ma pojemność 60 kWh, która pozwala na 30-60 minut jazdy GT3 w tempie, z ogromnym potencjałem dla szybszych trybów pracy.

 

W przyszłym roku motoryzacyjny McMurtry rozpocznie program bicia rekordów świata, aby zademonstrować pełne osiągi tego samochodu.Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca
Wiadomości | 14.07.20

Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca

20 lipca marka Jeep zaprezentuje nowego Jeepa Renegade oraz Jeepa Compass 4xe, jako hybrydę plug-in jako zobowiązanie marki do zostania liderem zaawansowanych technologii przyjaznych dla środowiska.

IONIQ 6. Hyundai przedstawia projekt całkowicie elektrycznego Streamlinera
Concept Cars | 28.06.22

IONIQ 6. Hyundai przedstawia projekt całkowicie elektrycznego Streamlinera

Nowa pozycja Hyundaia w dedykowanej linii pojazdów BEV IONIQ realizuje usprawnioną estetykę i funkcjonalność w ramach motywu projektowego etycznej wyjątkowości.

Legenda amerykańskiej motoryzacji SUV Ford Bronco będzie dostępny w Europie
Wiadomości | 05.07.22

Legenda amerykańskiej motoryzacji SUV Ford Bronco będzie dostępny w Europie

Ford poinformował, że na rynek europejski po raz pierwszy wkroczy legendarny Ford Bronco z napędem 4×4, zdolny do pokonywania ekstremalnych tras terenowych.