Wiadomości | 05.07.22

Legenda amerykańskiej motoryzacji SUV Ford Bronco będzie dostępny w Europie

Ford poinformował, że na rynek europejski po raz pierwszy wkroczy legendarny Ford Bronco z napędem 4×4, zdolny do pokonywania ekstremalnych tras terenowych.

Czterodrzwiowy Bronco z napędem na obie osie, wyposażony w zaawansowane rozwiązania techniczne, podnoszące jego terenowe możliwości, będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy na wybranych rynkach europejskich z ruchem prawostronnym przed końcem 2023 roku.

 

Niepowtarzalny wystrój wnętrza i stylistyka nadwozia nawiązują między innymi do stylu pierwszego Bronco z 1966 roku, surowego charakteru wytrzymałych pick-upów Serii F, przeznaczonych na rynek amerykański oraz osiągów Forda Mustanga, co pozwoliło stworzyć wyróżniającego się SUV-a, gotowego na każdą wyprawę.

 

Bronco zyskał miano „G.O.A.T” (Goes Over Any Type of Terrain) – modelu, który porusza się w każdym terenie dzięki zaawansowanemu układowi napędu na cztery koła i innowacyjnym systemom ułatwiającym pokonywanie bezdroży, takim jak Trail Control™ i aż siedem trybów jazdy.

 

W opracowanym od podstaw z myślą o przygodzie wszechstronnym Bronco zastosowano wyjątkowe rozwiązania, takie jak zdejmowane panele, zintegrowane punkty montażowe do akcesoriów oraz standardowe materiały ułatwiające utrzymanie wnętrza w czystości. Nabywcy Bronco mogą wybierać z szerokiej gamy autoryzowanych przez Forda akcesoriów, z których wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o bezproblemowym montażu i indywidualizacji, dzięki czemu sprawdzą się w różnorodnych wyprawach.

 

„Bronco to najsolidniejszy i najbardziej wszechstronny samochód terenowy Forda, a nowa generacja może stać się nową ikoną off-roadu, łącząc DNA pierwszej generacji z najnowszymi systemami użytecznymi w terenie i z szeroką gamą akcesoriów” – powiedział Matthias Tonn, główny inżynier, Import Vehicles, Ford of Europe. „Po ogromnym sukcesie nowego Bronco w USA cieszymy się, że możemy przynieść trochę ducha przygody naszym klientom w Europie.”

 

Od momentu pojawienia się w USA pierwszej generacji Bronco w 1966 roku, model ten reprezentuje najwyższy wymiar swobody, zabawy i możliwości terenowych. Ford w 2020 roku ponownie wprowadził na rynek północnoamerykański kultowego Bronco. Wracający po 25-letniej nieobecności model zachował DNA pierwszej generacji, a jednocześnie zyskał nowe, innowacyjne elementy, zapewniające funkcjonalność w terenie. Bronco jest obecnie oferowany w Europie w limitowanej liczbie egzemplarzy, dostępnych dla entuzjastów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

 

Zespół projektowy rozpoczął prace nad Bronco od czystej kartki papieru i wykonania cyfrowego, pełnowymiarowego skanu modelu pierwszej generacji. Celem było zachowanie pełnych siły proporcji i natychmiast rozpoznawalnej bryły, które pozostały kluczowymi elementami nowego projektu. Krótkie zwisy, wyraziste linie i odważne, funkcjonalne detale nadają Bronco wygląd solidnego pojazdu, znającego swoje przeznaczenie, co czyni go niepowtarzalnym, a także przyczynia się do jego wyjątkowych możliwości terenowych.Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii
Super Cars | 10.02.21

Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Francuska luksusowa marka toruje drogę do seryjnej produkcji swojego ekskluzywnego i wyjątkowego hipersportowego samochodu.

Nowy Nissan Qashqai pierwsze informacje
Wiadomości | 13.11.20

Nowy Nissan Qashqai pierwsze informacje

Trwają przygotowania do oficjalnej premiery trzeciej generacji pionierskiego crossovera Nissana, zapowiedzianej na wiosnę 2021 roku.

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera
Premiery | 05.11.20

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera

Zapraszamy na polską premierę nowego w pełni elektrycznego modelu Skody ENYAQ iV opartego na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen.