MotorSport | 22.02.21

Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E

Jaguar Racing powraca do elektrycznych wyścigów ulicznych w piątym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E. ABB FIA

Całkowicie nowy samochód wyścigowy Jaguara, Jaguar I-TYPE 5, będzie pilotowany przez ekscytującą parę kierowców - wielokrotnego zwycięzcę Jaguara Mitcha Evansa i dziewięciokrotnego zwycięzcę wyścigu Formuły E Sama Bird, który dołączy do brytyjskiego zespołu w tym sezonie.

 

Brytyjski zespół wyścigowy Jaguar Racing mocno skupił się na Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA, a otwarcie sezonu zostało już za cztery dni. Siódmy sezon elektrycznej serii wyścigów ulicznych rozpocznie się dwudniowymi wyścigami w Diriyah w Arabii Saudyjskiej. Pierwszy 26 lutego 2021 r. O godzinie 20:00 (AST), a drugi zaledwie 24 godziny później.

 

Z jednym z najsilniejszych par na starcie Formuły E, Sam Bird i Mitch Evans będą jeździć nowym samochodem wyścigowym, Jaguarem I-TYPE 5. To piąty sezon Nowozelandczyka Evansa w Jaguar Racing, podczas gdy Brytyjczyk Sam Bird, który wygrał wyścigów w każdym sezonie Formuły E, jest nowością w brytyjskim zespole w tym sezonie. Obaj kierowcy mają poprzednią formę na torze ulicznym w Arabii Saudyjskiej - Evans zdobył punkty w zeszłym roku, a Bird zwyciężył w otwierającym sezon 2019 w Diriyah.

Od ostatniego wyścigu w sierpniu 2020 roku, rozwój samochodu wyścigowego sezonu siódmego, Jaguara I-TYPE 5, skupiał się na całkowicie nowym wewnętrznym układzie napędowym, zawieszeniu i najnowocześniejszym inwertorze, wykonanym z 24-karatowego złota.Prezentacja Nissana Z GT4 na targach SEMA 2022
Tuning | 03.11.22

Prezentacja Nissana Z GT4 na targach SEMA 2022

Nissan oraz NISMO zaprezentowały po raz pierwszy publicznie Nissana Z GT4, opartego na zupełnie nowym Nissanie Z, podczas targów SEMA 2022 w Las Vegas.

25 lat jako Oficjalny samochód MotoGP
MotorSport | 17.03.23

25 lat jako Oficjalny samochód MotoGP

Grande Premio de Portugal od 24 do 26 marca w Portimao to początek jubileuszowego sezonu BMW M, 25. sezonu z nowym samochodem bezpieczeństwa BMW M2 MotoGP.

Poznaj MG Marvel R Electric
Elektryczne | 21.06.21

Poznaj MG Marvel R Electric

Flagowy model MG to inteligentny, lifestylowy SUV, który poważnie podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o design, luksus i osiągi.