MotorSport | 22.02.21

Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E

Jaguar Racing powraca do elektrycznych wyścigów ulicznych w piątym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E. ABB FIA

Całkowicie nowy samochód wyścigowy Jaguara, Jaguar I-TYPE 5, będzie pilotowany przez ekscytującą parę kierowców - wielokrotnego zwycięzcę Jaguara Mitcha Evansa i dziewięciokrotnego zwycięzcę wyścigu Formuły E Sama Bird, który dołączy do brytyjskiego zespołu w tym sezonie.

 

Brytyjski zespół wyścigowy Jaguar Racing mocno skupił się na Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA, a otwarcie sezonu zostało już za cztery dni. Siódmy sezon elektrycznej serii wyścigów ulicznych rozpocznie się dwudniowymi wyścigami w Diriyah w Arabii Saudyjskiej. Pierwszy 26 lutego 2021 r. O godzinie 20:00 (AST), a drugi zaledwie 24 godziny później.

 

Z jednym z najsilniejszych par na starcie Formuły E, Sam Bird i Mitch Evans będą jeździć nowym samochodem wyścigowym, Jaguarem I-TYPE 5. To piąty sezon Nowozelandczyka Evansa w Jaguar Racing, podczas gdy Brytyjczyk Sam Bird, który wygrał wyścigów w każdym sezonie Formuły E, jest nowością w brytyjskim zespole w tym sezonie. Obaj kierowcy mają poprzednią formę na torze ulicznym w Arabii Saudyjskiej - Evans zdobył punkty w zeszłym roku, a Bird zwyciężył w otwierającym sezon 2019 w Diriyah.

Od ostatniego wyścigu w sierpniu 2020 roku, rozwój samochodu wyścigowego sezonu siódmego, Jaguara I-TYPE 5, skupiał się na całkowicie nowym wewnętrznym układzie napędowym, zawieszeniu i najnowocześniejszym inwertorze, wykonanym z 24-karatowego złota.Kia EV6 z tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2022
Wiadomości | 01.03.22

Kia EV6 z tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2022

W finale konkursu Car of the Year 2022 Kia EV6 pokonała znakomitych konkurentów, jak Renault Mégane E-Tech, Hyundai IONIQ 5, Peugeot 308, Škoda Enyaq iV, Ford Mustang Mach-E i Cupra Born.

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu
Wiadomości | 05.03.20

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu

Audi, rozpoczynając w roku 1996 sprzedaż modelu A3, było niejako "założycielem" segmentu kompaktów klasy premium. Czwarta generacja tego pełnego sukcesów samochodu wchodzi właśnie na rynek.

Toyota rozpoczyna przedsprzedaż wodorowego sedana Mirai
Wiadomości | 03.04.21

Toyota rozpoczyna przedsprzedaż wodorowego sedana Mirai

Auto jest nie tylko bezemisyjne, ale jednocześnie oczyszcza powietrze podczas jazdy. Sprawdź ceny i wyposażenie.