Concept Cars | 03.04.21

MG Cyberster concept zadebiutuje na Shanghai Auto Show

Oszałamiający kształt kabrioletu przypomina klasyczny MGB Roadster.


MG Cyberster concept zadebiutuje na Shanghai Auto Show

MG pokazuje pierwsze zdjęcia samochodu koncepcyjnego MG Cyberster, który zadebiutuje na Shanghai Auto Show pod koniec tego miesiąca. Uderzający dwudrzwiowy, dwumiejscowy samochód sportowy nawiązuje do tradycji MG, czerpiąc szereg elementów stylistycznych z klasycznego MGB Roadster.

 

(Aktualizacja 09.04.2021. Ten artykuł może Cię zainteresować - Pierwsze oficjalne zdjęcia MG Cyberster prosto z Szanghaju)

 

Dokładnie sto lat temu powstała kultowa brytyjska marka samochodów MG (Morris Garages). Zbliżająca się rocznica to doskonała okazja do marzeń o połączeniu starej i odnowionej marki MG. Dzięki samochodowi koncepcyjnemu MG Cyberster - opracowanemu przez zespół MG's Advanced Design Centre w Londynie - marka pokazuje swoje sportowe aspiracje, jednocześnie badając możliwości przyszłego samochodu sportowego.

 

W przedniej części MG Cyberster znajdują się klasyczne okrągłe reflektory MG, w połączeniu z wąską osłoną chłodnicy, a także interaktywne reflektory „Magic Eye”, które otwierają się po włączeniu. Innym uderzającym szczegółem jest pasek LED „pas laserowy” wzdłuż boku samochodu oraz kontur drzwi, który podąża za kierunkiem paska LED. Dwustopniowa linia ramion podkreśla dynamiczną sylwetkę i podkreśla masę przednich i tylnych kół. Tył charakteryzuje się spłaszczonym wzorem „kamm tail”, a tylne światła LED są zintegrowane płasko z tylną częścią samochodu, wyświetlając cyfrowy obraz odzwierciedlający brytyjskie dziedzictwo MG.

 


MG Cyberster głęboko integruje wydajność mechaniczną i inteligentną technologię. Koncepcyjny samochód sportowy ma inteligentną, całkowicie elektryczną architekturę, umożliwiającą przejechanie 800 kilometrów i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż trzy sekundy. Posiada również łączność 5G.

 

Więcej informacji na temat MG Cyberster zostanie ujawnionych, gdy model zostanie pokazany na Shanghai Auto Show (21-28 kwietnia 2021).Jaguar Vision Gran Turismo SV
Super Cars | 16.12.20

Jaguar Vision Gran Turismo SV

Najnowszy całkowicie elektryczny wirtualny samochód wyścigowy opracowany dla Gran Turismo przez Jaguar SV teraz zbudowany w prawdziwym świecie jako pełnowymiarowy projekt studyjny.

Limitowana seria Fiata 500 La Prima w wersji hatchback
Elektryczne | 09.06.20

Limitowana seria Fiata 500 La Prima w wersji hatchback

Po ogromnym sukcesie limitowanej edycji nowej 500 ?la Prima? w wersji cabrio, która została zaprezentowana w marcu br. w Mediolanie, gama nowej 500 powiększa się o drugą ?Launch Edition? - nową 500 ?la Prima? w wersji hatchback. To umiejętne połączenie nowego ?elektrycznego i zrównoważonego ducha? trzeciej generacji 500 z niepowtarzalnym designem i dbałością o szczegóły charakterystycznymi dla kultowego modelu Fiata i wyróżniającymi najlepsze produkty ?Made in Italy?.

Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E
MotorSport | 22.02.21

Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E

Jaguar Racing powraca do elektrycznych wyścigów ulicznych w piątym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E. ABB FIA