Concept Cars | 03.04.21

MG Cyberster concept zadebiutuje na Shanghai Auto Show

Oszałamiający kształt kabrioletu przypomina klasyczny MGB Roadster.


MG Cyberster concept zadebiutuje na Shanghai Auto Show

MG pokazuje pierwsze zdjęcia samochodu koncepcyjnego MG Cyberster, który zadebiutuje na Shanghai Auto Show pod koniec tego miesiąca. Uderzający dwudrzwiowy, dwumiejscowy samochód sportowy nawiązuje do tradycji MG, czerpiąc szereg elementów stylistycznych z klasycznego MGB Roadster.

 

(Aktualizacja 09.04.2021. Ten artykuł może Cię zainteresować - Pierwsze oficjalne zdjęcia MG Cyberster prosto z Szanghaju)

 

Dokładnie sto lat temu powstała kultowa brytyjska marka samochodów MG (Morris Garages). Zbliżająca się rocznica to doskonała okazja do marzeń o połączeniu starej i odnowionej marki MG. Dzięki samochodowi koncepcyjnemu MG Cyberster - opracowanemu przez zespół MG's Advanced Design Centre w Londynie - marka pokazuje swoje sportowe aspiracje, jednocześnie badając możliwości przyszłego samochodu sportowego.

 

W przedniej części MG Cyberster znajdują się klasyczne okrągłe reflektory MG, w połączeniu z wąską osłoną chłodnicy, a także interaktywne reflektory „Magic Eye”, które otwierają się po włączeniu. Innym uderzającym szczegółem jest pasek LED „pas laserowy” wzdłuż boku samochodu oraz kontur drzwi, który podąża za kierunkiem paska LED. Dwustopniowa linia ramion podkreśla dynamiczną sylwetkę i podkreśla masę przednich i tylnych kół. Tył charakteryzuje się spłaszczonym wzorem „kamm tail”, a tylne światła LED są zintegrowane płasko z tylną częścią samochodu, wyświetlając cyfrowy obraz odzwierciedlający brytyjskie dziedzictwo MG.

 


MG Cyberster głęboko integruje wydajność mechaniczną i inteligentną technologię. Koncepcyjny samochód sportowy ma inteligentną, całkowicie elektryczną architekturę, umożliwiającą przejechanie 800 kilometrów i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż trzy sekundy. Posiada również łączność 5G.

 

Więcej informacji na temat MG Cyberster zostanie ujawnionych, gdy model zostanie pokazany na Shanghai Auto Show (21-28 kwietnia 2021).Bugatti Chiron Sport Alice
Super Cars | 14.02.21

Bugatti Chiron Sport Alice

Prezent dla żony, dostosowany do kreatywnych życzeń klienta na każdym etapie procesu projektowania i budowy.

Potężna Toyota Tundra nowej generacji
Premiery | 20.09.21

Potężna Toyota Tundra nowej generacji

Całkowicie nowa Toyota Tundra wywodzi się z linii samochodów ciężarowych i SUV-ów zakorzenionych w jakości, trwałości i niezawodności. Ciężarówka zbudowana ponad status quo.

Premiery zupełnie nowego Nissana JUKE Turbo w Hongkongu
Premiery | 19.06.20

Premiery zupełnie nowego Nissana JUKE Turbo w Hongkongu

Kompaktowy crossover coupe pojawia się na nowo w nowym stylu, technologii i wrażeniach z jazdy. Zupełnie nowy Nissan JUKE Turbo przekształcił się w odważny sportowy crossover - oferuje świetną personalizację dzięki 16 niestandardowym kolorom zewnętrznym i trzem kombinacjom kolorów wnętrza.