Concept Cars | 09.04.21

Pierwsze oficjalne zdjęcia MG Cyberster

MG zaprezentowało w Szanghaju nową koncepcję Cyberster. Uderzający dwudrzwiowy, dwumiejscowy, całkowicie elektryczny samochód sportowy.


Pierwsze oficjalne zdjęcia MG Cyberster

MG Cyberster jest tworzony przez globalny zespół projektantów MG. Dziedziczy klasyczny kształt kabrioletu i nawiązuje do tradycji MG, czerpiąc szereg elementów stylistycznych z klasycznego MGB Roadstera. Przednia część przedstawia klasyczne okrągłe reflektory MG i smukłą kratkę, a także interaktywne reflektory „Magic Eye”, które otwierają się po włączeniu. Aby uzyskać lepsze parametry aerodynamiczne, MG Cyberster przekształcił kratkę w aerodynamiczny kanał powietrzny prowadzący do przednich kół, interpretując nową estetykę w erze pojazdów elektrycznych.

 

Innym uderzającym szczegółem jest pasek LED „pas laserowy” wzdłuż boku samochodu. Spłaszczony wzór „kamm tail” charakteryzuje tył. Tylne światła LED zintegrowane płasko z tyłu samochodu wyświetlają cyfrowy obraz, który odzwierciedla brytyjskie dziedzictwo MG. Ponadto, wysokowydajne, 7-ramienne koła z centralnym blokowaniem „hackera” zwiększają ogólną dynamikę MG Cyberster.

 

MG Cyberster ma oszałamiające wnętrze, które idealnie pasuje do dynamicznego wyglądu dwumiejscowego samochodu sportowego. Motyw wystroju wnętrza „włókna cyfrowego” ma układ skoncentrowany na kierowcy, z kokpitem rozdzielonym lewym i prawym kokpitem. Jest również wyposażony w duży wskaźnik LED z drugim centralnym ekranem, który zwiększa przyjemność z jazdy. Interakcja jest realizowana poprzez pełny dotyk.

 

Pod względem wydajności MG Cyberster głęboko integruje wydajność mechaniczną i inteligentną technologię. Koncepcyjny samochód sportowy ma inteligentną, całkowicie elektryczną architekturę z ulepszoną wersją technologii akumulatorów bez modułów (CTP). Dzięki temu MG Cyberster oferuje imponujący zasięg 800 kilometrów i przyspiesza od 0-100 km / hw mniej niż trzy sekundy. Inteligentna jazda, technologia aktywnej aktualizacji, łączność 5G i zdolność do autonomicznej jazdy na poziomie 3 są przejawem zaawansowanej inteligentnej technologii.

 

Carl Gotham, dyrektor SAIC Design Advanced London, powiedział: „Cyberster to odważne stwierdzenie, które mocno patrzy w przyszłość MG. Dotyka naszego dziedzictwa, ale co ważniejsze, opiera się na naszej najnowocześniejszej technologii i zaawansowanym projekcie. Samochody sportowe są siłą napędową DNA MG, a Cyberster to dla nas niezwykle ekscytująca koncepcja ”.

Dokładnie sto lat temu w 2024 roku powstała kultowa brytyjska marka samochodów MG (Morris Garages). Zbliżająca się rocznica to doskonała okazja do marzeń o połączeniu starej i odnowionej marki MG. Wraz z MG Cyberster marka pokazuje swoje sportowe aspiracje, jednocześnie odkrywając możliwości przyszłego samochodu sportowego.Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car
Concept Cars | 14.07.21

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car

Pierwszy całkowicie opracowany przy użyciu technologii VR futurystyczny samochód koncepcyjny.

Nowy Opel Mokka przedstawia przyszły cyfrowy kokpit
Wiadomości | 03.06.20

Nowy Opel Mokka przedstawia przyszły cyfrowy kokpit

Nowa Mokka w pełni cyfrowa po raz pierwszy wprowadza przyszły kokpit zaprojektowany przez Opla. Fascynujące wnętrze charakteryzujące się nowym panelem Pure Panel z dużymi wyświetlaczami, dostarczają najważniejszych informacji o sytuacji na drodze.

Bugatti Divo Lady Bug
Super Cars | 02.03.21

Bugatti Divo Lady Bug

W ciągu dwóch lat stworzono bardzo wyjątkowy hipersportowy samochód z niestandardowym lakierem oraz innymi naprawdę wyjątkowymi funkcjami.