Wiadomości | 28.02.23

Toyota Corolla 2023 pokazuje jak można udoskonalić bardzo dobry samochód

Historia Corolli pokazuje zaangażowanie w ciągłe doskonalenie. W ten sposób Corolla od dawna cieszy się statusem najlepiej sprzedającego się modelu na świecie.


Toyota Corolla 2023 pokazuje jak można udoskonalić bardzo dobry samochód

Historia Corolli jest lekcją poglądową na temat zasady kaizen Toyoty – zaangażowania w ciągłe doskonalenie. W ten sposób Corolla pozostała głównym modelem w globalnej ofercie firmy i od dawna cieszy się statusem najlepiej sprzedającego się modelu na świecie. Ewoluowała przez ponad pół wieku, dotrzymując kroku zmieniającym się gustom i preferencjom klientów oraz wprowadzając nowe technologie w zakresie układu napędowego, bezpieczeństwa, komfortu, wygody i łączności.

 

Nowa Corolla, rozwinięcie obecnej 12. generacji, jest wierna temu duchowi innowacji i zaangażowaniu Toyoty w budowanie coraz lepszych samochodów.

 

Jej pozycja jako drugiego bestsellera w 2022 roku w europejskim segmencie C dla modeli kompaktowych/średniej wielkości została wzmocniona wprowadzeniem piątej generacji hybrydowej technologii elektrycznej Toyoty – zelektryfikowanych układów napędowych o pojemności 1,8 i 2,0 litra, które oferują większą moc i bardziej satysfakcjonująca jazdę, ale z lepszą wydajnością.

 

Nowe modele są standardowo wyposażone w najnowszy system multimedialny o szybszej reakcji i większej funkcjonalności, a także w pełni cyfrowy, konfigurowalny 12,3-calowy wyświetlacz.

 

Istnieją również znaczne postępy w systemach aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy Toyota Safety Sense, z nowymi i ulepszonymi funkcjami, które rozpoznają i pomagają kierowcy unikać szerszego zakresu codziennych zagrożeń podczas jazdy. Funkcje bezpieczeństwa i multimedialne są przyszłościowe, a aktualizacje oprogramowania są dostarczane bezprzewodowo za pośrednictwem modułu transmisji danych samochodu.

 

Te znaczące zmiany idą w parze z odświeżonymi detalami stylistycznymi nadwozia i wnętrza, w tym nowymi projektami kół, reflektorów, opcji kolorystycznych i tapicerki.

 

Konkurencyjność Corolli jest tym większa, że jako jedyna w swoim segmencie daje klientom możliwość wyboru w pełni hybrydowego napędu elektrycznego. Zapewnia to autentycznie zerową emisję możliwości jazdy w trybie w pełni elektrycznym.

Gama Nowej Corolli trafi do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale 2023 roku, z różnymi datami w zależności od danego rynku.

 

Gama Corolli obejmuje nowe wersje GR SPORT hatchbacka i Touring Sports. Wersja GR SPORT, wprowadzona po raz pierwszy w 2020 roku, wprowadza dodatkowe sportowe akcenty stylistyczne, inspirowane wielokrotnymi mistrzostwami TOYOTA GAZOO Racing.

GR SPORT wyróżnia się na tle reszty gamy 18-calowymi felgami aluminiowymi o nowej konstrukcji oraz innym wykończeniem tylnego zderzaka i osłony dolnej. W kabinie podgrzewane sportowe fotele przednie mają wytłoczone na zagłówkach logo GR i tapicerkę z czarnej tkaniny z kontrastowymi jasnoszarymi elementami i podparciami ze skóry syntetycznej. Logo GR znajduje się również na rozruszniku z przyciskiem.Hyundai wzbogaca ofertę i10 Nowej Generacji o efektowne wersje N Line
Wiadomości | 05.08.20

Hyundai wzbogaca ofertę i10 Nowej Generacji o efektowne wersje N Line

Nowy i10 N Line to czwarty model Hyundaia, dostępny z usportowioną wersją wyposażenia N Line. Zainspirowane sportowymi samochodami N marki Hyundai, modele N Line charakteryzują się dynamicznym wyglądem zewnętrznym i wnętrzem ze sportowymi akcentami.

Zespół Mercedes-Benz EQ ogłosił skład w siódmym sezonie Formuły E
MotorSport | 08.11.20

Zespół Mercedes-Benz EQ ogłosił skład w siódmym sezonie Formuły E

W 7. sezonie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA w barwach ekipy Mercedes-Benz EQ wystartują Nyck de Vries i Stoffel Vandoorne

Cztery rodzaje napędów do wyboru w nowej Skodzie Octavii
Wiadomości | 15.07.20

Cztery rodzaje napędów do wyboru w nowej Skodzie Octavii

Nowa ŠKODA OCTAVIA dostępna będzie na rynku polskim z aż czterema różnymi rodzajami napędów.