Wiadomości | 14.07.21

Nowa Ibiza i Arona są gotowe do wejścia na rynek wraz z rozpoczęciem produkcji

Dwa kluczowe modele SEAT-a, wchodzą do produkcji w tym tygodniu. Oba modele zapewniają odświeżony wygląd zewnętrzny i rewolucję wewnątrz.


Nowa Ibiza i Arona są gotowe do wejścia na rynek wraz z rozpoczęciem produkcji

Nowy SEAT Ibiza i nowy SEAT Arona, dwa kluczowe filary gamy pojazdów SEAT-a, wchodzą do produkcji w tym tygodniu w zakładach SEAT w Martorell. Oba modele zapewniają odświeżony wygląd zewnętrzny i rewolucję wewnątrz.

 

SEAT Ibiza, wprowadzony na rynek w 1984 roku, sprzedał się w prawie 6 milionach egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej udanych pojazdów marki, jakie kiedykolwiek zjechały z linii produkcyjnej. Miejski SUV SEAT Arona również wywarł ogromny wpływ na rynek od czasu jego wprowadzenia w 2017 roku, sprzedając blisko 400 000 pojazdów. Oba odnowione modele mają na celu utrzymanie swojej popularności.

 

„SEAT Ibiza jest ikoną branży motoryzacyjnej i jednym z kluczowych filarów marki, podczas gdy Arona był drugim najczęściej produkowanym modelem SEAT-a w zeszłym roku” – powiedział Herbert Steiner, wiceprezes wykonawczy SEAT ds. produkcji i logistyki. „Oba modele są równie ważne dla Fabryki Martorell, ponieważ stanowią połowę produkcji zakładu. Zaktualizowane i ulepszone wersje tych dwóch modeli pomogą utrzymać pozycję kluczowych modeli w gamie”.

 

Wewnątrz oba pojazdy wprowadzają rewolucję. Nowe SEAT-y Ibiza i Arona wnoszą do swoich wnętrz większą funkcjonalność i jakość, wykorzystując ulepszony język projektowania i wyższy poziom połączonej technologii oraz nowe, bardziej eleganckie materiały.

 

Zarówno nowy SEAT Ibiza, jak i Arona oferują gamę jednostek napędowych od 80 KM do 150 KM (od 90 KM do 150 KM dla Arony), w tym benzynę i sprężony gaz ziemny, połączone z manualną lub dwusprzęgłową skrzynią DSG.

 

Ceny odświeżonych wersji dwóch popularnych miejskich modeli. Ceny Arony w polskich salonach zaczną się od 76 300 zł. Kompaktowa Ibiza będzie dostępna od 61 800 zł. McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu
Super Cars | 03.03.21

McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu

Tylko 149 egzemplarzy specjalnej edycji, co czyni go jednym z najrzadszych McLarenów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

BMW M Motorsport prezentuje BMW M4 GT3 na torze Nürburgring
MotorSport | 03.06.21

BMW M Motorsport prezentuje BMW M4 GT3 na torze Nürburgring

Podczas ostatnich testów przed 24-godzinnym wyścigiem na torze Nürburgring został zaprezentowany nowy flagowy model BMW GT, wart 415 000 euro netto.

De Tomaso przedstawia zupełnie nowy hipersamochód o wartości 3 milionów dolarów, P900
Super Cars | 03.12.22

De Tomaso przedstawia zupełnie nowy hipersamochód o wartości 3 milionów dolarów, P900

De Tomaso P900, będzie wyprodukowany tylko w 18 egzemplarzach i jeśli masz trochę gotówki masz szansę kupić jeden z ostatnich wolnych egzemplarzy.