Wiadomości | 14.07.21

Nowa Ibiza i Arona są gotowe do wejścia na rynek wraz z rozpoczęciem produkcji

Dwa kluczowe modele SEAT-a, wchodzą do produkcji w tym tygodniu. Oba modele zapewniają odświeżony wygląd zewnętrzny i rewolucję wewnątrz.


Nowa Ibiza i Arona są gotowe do wejścia na rynek wraz z rozpoczęciem produkcji

Nowy SEAT Ibiza i nowy SEAT Arona, dwa kluczowe filary gamy pojazdów SEAT-a, wchodzą do produkcji w tym tygodniu w zakładach SEAT w Martorell. Oba modele zapewniają odświeżony wygląd zewnętrzny i rewolucję wewnątrz.

 

SEAT Ibiza, wprowadzony na rynek w 1984 roku, sprzedał się w prawie 6 milionach egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej udanych pojazdów marki, jakie kiedykolwiek zjechały z linii produkcyjnej. Miejski SUV SEAT Arona również wywarł ogromny wpływ na rynek od czasu jego wprowadzenia w 2017 roku, sprzedając blisko 400 000 pojazdów. Oba odnowione modele mają na celu utrzymanie swojej popularności.

 

„SEAT Ibiza jest ikoną branży motoryzacyjnej i jednym z kluczowych filarów marki, podczas gdy Arona był drugim najczęściej produkowanym modelem SEAT-a w zeszłym roku” – powiedział Herbert Steiner, wiceprezes wykonawczy SEAT ds. produkcji i logistyki. „Oba modele są równie ważne dla Fabryki Martorell, ponieważ stanowią połowę produkcji zakładu. Zaktualizowane i ulepszone wersje tych dwóch modeli pomogą utrzymać pozycję kluczowych modeli w gamie”.

 

Wewnątrz oba pojazdy wprowadzają rewolucję. Nowe SEAT-y Ibiza i Arona wnoszą do swoich wnętrz większą funkcjonalność i jakość, wykorzystując ulepszony język projektowania i wyższy poziom połączonej technologii oraz nowe, bardziej eleganckie materiały.

 

Zarówno nowy SEAT Ibiza, jak i Arona oferują gamę jednostek napędowych od 80 KM do 150 KM (od 90 KM do 150 KM dla Arony), w tym benzynę i sprężony gaz ziemny, połączone z manualną lub dwusprzęgłową skrzynią DSG.

 

Ceny odświeżonych wersji dwóch popularnych miejskich modeli. Ceny Arony w polskich salonach zaczną się od 76 300 zł. Kompaktowa Ibiza będzie dostępna od 61 800 zł. Nowa wersja Cupra Ateca jeszcze więcej sportowego charakteru
Wiadomości | 27.07.20

Nowa wersja Cupra Ateca jeszcze więcej sportowego charakteru

CUPRA Ateca po raz pierwszy wyjechała na drogi pod koniec 2018 roku, rozpoczynając historię nowej motoryzacyjnej marki. W 2020 roku na rynku pojawi się odświeżona wersja modelu. Wygląd SUV-a nabrał jeszcze więcej sportowego charakteru dzięki nowym, ekspresyjnym detalom. Hiszpański producent właśnie udostępnił serię niepublikowanych wcześniej fotografii przedstawiających auto.

Nowy elektryczny Nissan Note
Elektryczne | 24.11.20

Nowy elektryczny Nissan Note

Wyłącznie z zelektryfikowanym układem napędowym, Nissan wprowadza na rynek nowy Note w Japonii.

Audi TT RS Heritage Edition
Tuning | 08.12.21

Audi TT RS Heritage Edition

Audi świętuje ostatni rok modelowy TT RS na rynku amerykańskim. Pięć tradycyjnych kolorów Audi upamiętnia legendarny pięciocylindrowy silnik i żegna szczytowe osiągi ikony designu.