MotorSport | 06.04.21

Lamborghini świętuje produkcję 400. wyścigowego samochodu Huracan

W bezwzględnym świecie wyścigów GT żaden samochód nie osiągnął tak błyskawicznego sukcesu i popularności jak Lamborghini Huracan.


Lamborghini świętuje produkcję 400. wyścigowego samochodu Huracan

Lamborghini świętuje produkcję 400-nego modelu Huracána ze swojej siedziby w Sant'Agata Bolognese, gdzie od 1963 roku produkowane są wszystkie Lamborghini, zarówno drogowe, jak i wyścigowe. Ten kamień milowy został doceniony podczas specjalnego wydarzenia, w którym uczestniczył Stephan Winkelmann ( Prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini), Maurizio Reggiani (dyrektor techniczny), Ranieri Niccoli (dyrektor ds. Produkcji) i Giorgio Sanna (dyrektor ds. Sportów motorowych). Dołączyli do nich różni technicy, którzy każdego dnia budują zarówno Huracán Super Trofeo Evo, jak i GT3 Evo.

 

>>> MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ 20.04.2021. <<<

>>> Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju. Hipersamochód Essenza SCV12, Huracán STO debiut w Chinach, Huracán Fluo Capsule po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Komentując 400. Huracána, Winkelmann powiedział: „Jesteśmy dumni z kamienia milowego, który jest ważny nie tylko dla Squadra Corse, ale dla całej firmy. W ciągu kilku lat Squadra Corse ugruntowała swoją pozycję w najważniejszych międzynarodowych zawodach, a Huracán GT3 i Super Trofeo to niekwestionowany punkt odniesienia w kategorii Gran Turismo ”.

 

Pierwszy Huracán Super Trofeo został zaprezentowany w 2014 roku, zastępując Gallardo jako samochód z wyboru w mistrzostwach jednej marki Lamborghini w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. W następnym roku zadebiutował Huracán GT3, oficjalnie rozpoczynając Lamborghini w wyścigach GT.

 

W ciągu następnych sześciu sezonów Huracán GT3 i jego następca GT3 Evo wygrywali prawie 100 wyścigów, w tym trzykrotnie z rzędu w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu Daytona. GT3 Evo dwukrotnie wygrał również pożądane 12-godzinne wyścigi Sebring, a także „potrójną koronę” GT World Challenge Europe w 2019 roku. Tylko w 2020 roku Huracán GT3 Evos był reprezentowany przez 24 różne zespoły w 15 mistrzostwach krajowych i międzynarodowych. i pokonał łącznie 20 000 km z udziałem 88 różnych kierowców.

 

W bezwzględnym świecie wyścigów GT żaden samochód nie osiągnął tak błyskawicznego sukcesu i popularności jak Lamborghini Huracán. Patrząc na to, łatwo zrozumieć, dlaczego kierowcy i zespoły są przyciągane do uderzającej maszyny Huracán. Dzięki mocnemu silnikowi V10 i pełnemu zestawowi kontroli trakcji, hamulcom ABS i specjalnie zaprojektowanym oponom Pirelli, elegancki i zwinny Huracán stał się jednym z najbardziej poszukiwanych elementów wyposażenia w sportach motorowych.Nowy Hyundai Santa Fe pierwsze spojrzenie na przeprojektowanego SUV-a
Wiadomości | 26.05.20

Nowy Hyundai Santa Fe pierwsze spojrzenie na przeprojektowanego SUV-a

Pierwsze zdjęcie nowego Santa Fe przedstawia wyrazisty, luksusowy design flagowego SUV-a marki Hyundai. Po raz pierwszy w Santa Fe zastosowano zelektryfikowane układy napędowe: hybrydowy i hybrydowy typu plug-in. Nowy Santa Fe to pierwszy model Hyundai w Europie oparty na całkowicie nowej platformie trzeciej generacji.

SEAT zapowiedział premierę odnowionych modeli Ibiza i Arona
Wiadomości | 07.04.21

SEAT zapowiedział premierę odnowionych modeli Ibiza i Arona

Nowy SEAT Ibiza i Arona zostały zaprojektowane, by odpowiedzieć na współczesne wymogi digitalizacji i dostępności w sieci.

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy
Wiadomości | 09.06.20

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy

Według Subaru, model Crosstrek zawsze był kompaktowym SUV-em o odpowiedniej wielkości, który pozwala ci robić więcej: jeździć w więcej miejsc, zabierać więcej przyjaciół, ciągnąć więcej sprzętu. Crosstrek Subaru zawsze emanował przygodą. Nowy Crosstrek będzie zawierać sportową wersję kompaktowego SUV-a, który jest jeszcze bardziej ekscytujący i zdolny, z ulepszonym silnikiem, który zapewnia większą moc, styl i bezpieczeństwo przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa. Całkowicie nowy Crosstrek Sport ma standardowy 2,5-litrowy silnik SUBARU BOXER z bezpośrednim wtryskiem, standardową wodoodporną tapicerkę StarTex oraz wytrzymałą, agresywną stylistykę wewnątrz i na zewnątrz.