Premiery | 12.04.22

Automobili Lamborghini prezentuje Huracán Tecnica

Arcydzieło Lamborghini nowej generacji zaprojektowane, aby zapewnić to, co najlepsze zarówno na drodze, jak i na torze.

Automobili Lamborghini przedstawia Huracán Tecnica: V10 z napędem na tylne koła nowej generacji, opracowany dla kierowców poszukujących przyjemności z jazdy i perfekcji stylu życia zarówno na drodze, jak i na torze. Przydomek Tecnica uosabia zaawansowaną ewolucję technicznej sprawności Huracana, która jest od razu rozpoznawalna.

 

Huracán Tecnica to arcydzieło inżynierii. Potrzebny jest do niego układ napędowy o pojemności 5,2 l, generujący taką samą moc 640 CV, jak Huracán STO i wytwarzający 565 Nm momentu obrotowego przy 6500 obr./min., zapewniając komfortową jazdę z bardzo responsywną maksymalną mocą. Tecnica ma poprawiony stosunek masy do mocy wynoszący 2,15 kg/CV, któremu towarzyszy ulepszony dźwięk silnika.

 

Sercem Huracán Tecnica jest system Lamborghini Integrated Vehicle Dynamics (LDVI), który kontroluje każdy aspekt zachowania samochodu, zapewniając nieskazitelną dynamikę jazdy. Inne osiągnięcia inżynieryjne obejmują kierowanie tylnymi kołami z bezpośrednim przełożeniem i wektorowaniem momentu obrotowego, specjalnie zmodyfikowany system Performance Traction Control (P-TCS) i specyficzną konfigurację zawieszenia oraz nowe zarządzanie chłodzeniem hamulców. Niezwykłość Tecnicy.

 

Projekt Huracán Tecnica został zmieniony, aby stworzyć unikalne linie, które przedstawiają kultowy pojazd zorientowany na styl życia i tor. Nowe elementy nadają Tecnicy mocną, niemal drapieżną postawę, która natychmiast odróżnia ją od swoich poprzedników Huracán. Zainspirowany aerodynamiką i stworzony z myślą o niej, projekt Huracán Tecnica dotyczy wydajności, osiągów i lekkiej inżynierii.

 

Wnętrze jest tak wszechstronne, jak wszystko inne w najnowszym Huracán. Dostępne są rozległe, prawie nieskończone opcje dostosowywania, aby w pełni spersonalizować wygląd, dynamiczną konfigurację i opinie kierowców. Ponadto interfejs HMI został przeprojektowany, aby był przeznaczony wyłącznie dla Tecnica. Wybór koloru i wykończenia może być zorientowany na luksus lub bardziej sportowy, z ponad 200 dodatkowymi opcjami lakierowania dostępnymi w ramach programu Lamborghini Ad Personam. Możliwości uczynienia tego niezwykłego samochodu naprawdę własnym są nieograniczone.BRABUS 900 Rocket Edition, najszybszy legalny SUV na świecie
Tuning | 23.09.21

BRABUS 900 Rocket Edition, najszybszy legalny SUV na świecie

Nowy supersamochód z limitowanej edycji ograniczonej do 25 sztuk oparty na modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC Coupe z 4,5-litrowym silnikiem V8-biturbo o mocy 900 KM.

Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca
Wiadomości | 14.07.20

Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca

20 lipca marka Jeep zaprezentuje nowego Jeepa Renegade oraz Jeepa Compass 4xe, jako hybrydę plug-in jako zobowiązanie marki do zostania liderem zaawansowanych technologii przyjaznych dla środowiska.

Nowa LADA Niva Travel początek przedsprzedaży
Wiadomości | 25.01.21

Nowa LADA Niva Travel początek przedsprzedaży

SUV ze stałym napędem na wszystkie koła, wykonany w nowym designie, idealnie nadaje się zarówno do turystyki terenowej, jak i codziennych wycieczek po mieście.