Premiery | 12.04.22

Automobili Lamborghini prezentuje Huracán Tecnica

Arcydzieło Lamborghini nowej generacji zaprojektowane, aby zapewnić to, co najlepsze zarówno na drodze, jak i na torze.

Automobili Lamborghini przedstawia Huracán Tecnica: V10 z napędem na tylne koła nowej generacji, opracowany dla kierowców poszukujących przyjemności z jazdy i perfekcji stylu życia zarówno na drodze, jak i na torze. Przydomek Tecnica uosabia zaawansowaną ewolucję technicznej sprawności Huracana, która jest od razu rozpoznawalna.

 

Huracán Tecnica to arcydzieło inżynierii. Potrzebny jest do niego układ napędowy o pojemności 5,2 l, generujący taką samą moc 640 CV, jak Huracán STO i wytwarzający 565 Nm momentu obrotowego przy 6500 obr./min., zapewniając komfortową jazdę z bardzo responsywną maksymalną mocą. Tecnica ma poprawiony stosunek masy do mocy wynoszący 2,15 kg/CV, któremu towarzyszy ulepszony dźwięk silnika.

 

Sercem Huracán Tecnica jest system Lamborghini Integrated Vehicle Dynamics (LDVI), który kontroluje każdy aspekt zachowania samochodu, zapewniając nieskazitelną dynamikę jazdy. Inne osiągnięcia inżynieryjne obejmują kierowanie tylnymi kołami z bezpośrednim przełożeniem i wektorowaniem momentu obrotowego, specjalnie zmodyfikowany system Performance Traction Control (P-TCS) i specyficzną konfigurację zawieszenia oraz nowe zarządzanie chłodzeniem hamulców. Niezwykłość Tecnicy.

 

Projekt Huracán Tecnica został zmieniony, aby stworzyć unikalne linie, które przedstawiają kultowy pojazd zorientowany na styl życia i tor. Nowe elementy nadają Tecnicy mocną, niemal drapieżną postawę, która natychmiast odróżnia ją od swoich poprzedników Huracán. Zainspirowany aerodynamiką i stworzony z myślą o niej, projekt Huracán Tecnica dotyczy wydajności, osiągów i lekkiej inżynierii.

 

Wnętrze jest tak wszechstronne, jak wszystko inne w najnowszym Huracán. Dostępne są rozległe, prawie nieskończone opcje dostosowywania, aby w pełni spersonalizować wygląd, dynamiczną konfigurację i opinie kierowców. Ponadto interfejs HMI został przeprojektowany, aby był przeznaczony wyłącznie dla Tecnica. Wybór koloru i wykończenia może być zorientowany na luksus lub bardziej sportowy, z ponad 200 dodatkowymi opcjami lakierowania dostępnymi w ramach programu Lamborghini Ad Personam. Możliwości uczynienia tego niezwykłego samochodu naprawdę własnym są nieograniczone.Genesis pokazał pierwsze zdjęcia atletycznie ulepszonego modelu G80 Sport
Wiadomości | 05.07.21

Genesis pokazał pierwsze zdjęcia atletycznie ulepszonego modelu G80 Sport

Kolejna ewolucja w linii G80, która dodaje dynamiczne elementy designu do już popularnego luksusowego sedana średniej wielkości.

BMW Digital Key Plus
Wiadomości | 16.01.21

BMW Digital Key Plus

Wygodny i bezpieczny system dostępu do samochodu bez kluczyka z technologią ultraszerokopasmową.

Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW
Wiadomości | 25.06.20

Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW

Bezpieczny i łatwy sposób na otwieranie, zamykanie, jazdę i zapraszanie znajomych za pomocą iPhone?a.