Wiadomości | 04.10.22

12 500 000 pojazdów wyprodukowanych w Tychach

Jubileuszowym autem został dwukolorowy Fiat 500 Dolcevita, a wkrótce tyski zakład rozpocznie produkcję zupełnie nowego w pełni elektrycznego Jeepa Avenger.


12 500 000 pojazdów wyprodukowanych w Tychach

Taśmę produkcyjną fabryki pojazdów Stellantis w Tychach opuścił 12 500 000. pojazd. Wyjątkowym jubileuszowym autem jest oszałamiający dwukolorowy Fiat 500 Dolcevita, wyposażony w najnowocześniejszy hybrydowy układ napędowy, który trafi do klienta w Belgii.

 

Tradycyjnie pracownicy tyskiego zakładu świętują i wyróżniają przy takich okazjach auta wyprodukowane tuż przed i po jubileuszowym aucie. Pojazdem nr 12 499 999 była elegancka Lancia Ypsilon Hybrid, która trafi na rynek włoski, natomiast model +1, o numerze 12 500 001, zadziorny i sportowy Abarth 695 Tributo 131 Rally i pojedzie do Niemiec.

 

„Bijemy kolejne rekordy, a to wszystko dzięki naszemu ukochanemu Fiatowi 500, ponieważ to właśnie z produkcją tego modelu nasza fabryka osiągnęła tak imponującą liczbę 12,5 miliona. Od lat Fiat 500 pozostaje jednym z nich. najbardziej lubianych przez Europejczyków pojazdów w segmencie małych aut miejskich. Cieszymy się, że również w Polsce nasz Fiat 500 dominuje w rankingach sprzedaży w swoim segmencie” – podsumował uroczystość Tomasz Gębka, Kierownik Zakładu Stellantis w Tychach.

 

Fiat 500 znacząco przyczynił się do tego rekordu, reprezentując udany model od ponad 15 lat. Obecnie Fiat 500 jest liderem w segmencie A we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i na 10 innych rynkach europejskich oraz drugim we Włoszech i Europie po Fiacie Panda.

 

Tyski zakład wkrótce rozpocznie produkcję zupełnie nowego Jeepa Avenger, pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa i pierwszego pojazdu elektrycznego produkowanego w Polsce na rynek masowy.Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante

SUV Maserati, który już zapisał się w historii marki, teraz wkracza w przyszłość, w której wszystkie nowe modele z Trident będą zelektryfikowane.

Elektryki z dotacją tańsze od aut spalinowych?
Wiadomości | 20.01.23

Elektryki z dotacją tańsze od aut spalinowych?

Po uwzględnieniu dopłaty z programu „Mój Elektryk” średnia rzeczywista cena auta na prąd wyraźnie spada i jest o 8% niższa od pojazdu spalinowego.

Całkowicie nowa Sequoia, największy SUV Toyoty dostępny latem tego roku
Premiery | 26.01.22

Całkowicie nowa Sequoia, największy SUV Toyoty dostępny latem tego roku

Toyota Sequoia. Trzyrzędowy SUV, montowany w Teksasie USA, teraz z wydajnym hybrydowym układem napędowym o mocy 437 KM.