Premiery | 11.03.21

Jeep Wagoneer oraz Jeep Grand Wagoneer

Premiera online. Odradza się amerykańska ikona premium jako nowy standard wyrafinowania, autentyczności i nowoczesnej mobilności.

Całkowicie nowe Jeep Wagoneer i Jeep Grand Wagoneer to odrodzenie amerykańskiej ikony premium, z legendarnymi możliwościami dzięki trzem dostępnym układom 4x4, wyjątkową dynamiką jazdy, potężnymi osiągami, w tym najlepszą w swojej klasie zdolnością holowania, zaawansowana technologia, bezpieczeństwo i nowy poziom komfortu dla maksymalnie ośmiu pasażerów - wszystko w wyrafinowanym i autentycznym nowym designie, którego kulminacją jest niezaprzeczalna obecność.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować! - Jeep Orange Peelz, concept car debiutuje na Wielkanocne Safari Jeepa w 2021 roku.)

 

Jako rozszerzenie premium marki Jeep, Wagoneer wprowadza na rynek portfolio pojazdów, które obejmuje dwa modele: całkowicie nowy Wagoneer i Grand Wagoneer. Podczas gdy marka Jeep obejmuje szeroko rynek północnoamerykańskich popularnych SUV-ów, od segmentów kompaktowych po pełnowymiarowe, Wagoneer znacznie rozszerzy się na segment dużych SUV-ów, podczas gdy Grand Wagoneer konkuruje w segmencie premium.

 

Oryginalny luksusowy amerykański SUV klasy premium, który debiutował w 1962 roku. Wagoneer był pierwszym pojazdem z napędem na cztery koła połączonym z automatyczną skrzynią biegów, pionierem pierwszego nowoczesnego SUV-a. Był to pierwszy SUV, który łączył możliwości napędu na cztery koła z lepszą jakością jazdy, stylowym wyglądem i luksusowym wnętrzem. Niezależne zawieszenie przednie było opcjonalne. Quadra-Trac, pierwszy automatyczny, pełnoetatowy system napędu na cztery koła, został wprowadzony w 1973 roku.

Grand Wagoneer zadebiutował w 1984 roku i był początkiem luksusowego SUV-a, dając kupującym niespotykane połączenie standardowych funkcji, takich jak skórzana tapicerka, klimatyzacja, radia stereo AM / FM / CB, dodatkowa izolacja akustyczna i wykończenie zewnętrzne z drewna. Uważany za „złoty standard na rynku SUV-ów”, Grand Wagoneer posiadał również model 360 c.i.d. V-8 o zwiększonej mocy i momencie obrotowym oraz najwyższej klasie holowania w segmencie.

 

Zbudowane w Warren w stanie Michigan modele Wagoneer i Grand Wagoneer mają pojawić się w salonach w drugiej połowie 2021 roku.Bentley Mulliner Bacalar
Wiadomości | 05.03.20

Bentley Mulliner Bacalar

KIA ujawnia Concept EV9
Concept Cars | 17.11.21

KIA ujawnia Concept EV9

Kia Corporation, która właśnie zaprezentowała EV6, podczas Los Angeles Auto Show 2021 prezentuje koncepcję całkowicie elektrycznego SUV-a, Kia Concept EV9.

Nowy Opel Astra Sports Tourer
Premiery | 01.12.21

Nowy Opel Astra Sports Tourer

Po światowej premierze hatchbacka nowej generacji Astry we wrześniu, Opel zaprezentował dziś niecierpliwie oczekiwaną wersję kombi, zupełnie nową Astrę Sports Tourer.