Premiery | 11.03.21

Jeep Wagoneer oraz Jeep Grand Wagoneer

Premiera online. Odradza się amerykańska ikona premium jako nowy standard wyrafinowania, autentyczności i nowoczesnej mobilności.

Całkowicie nowe Jeep Wagoneer i Jeep Grand Wagoneer to odrodzenie amerykańskiej ikony premium, z legendarnymi możliwościami dzięki trzem dostępnym układom 4x4, wyjątkową dynamiką jazdy, potężnymi osiągami, w tym najlepszą w swojej klasie zdolnością holowania, zaawansowana technologia, bezpieczeństwo i nowy poziom komfortu dla maksymalnie ośmiu pasażerów - wszystko w wyrafinowanym i autentycznym nowym designie, którego kulminacją jest niezaprzeczalna obecność.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować! - Jeep Orange Peelz, concept car debiutuje na Wielkanocne Safari Jeepa w 2021 roku.)

 

Jako rozszerzenie premium marki Jeep, Wagoneer wprowadza na rynek portfolio pojazdów, które obejmuje dwa modele: całkowicie nowy Wagoneer i Grand Wagoneer. Podczas gdy marka Jeep obejmuje szeroko rynek północnoamerykańskich popularnych SUV-ów, od segmentów kompaktowych po pełnowymiarowe, Wagoneer znacznie rozszerzy się na segment dużych SUV-ów, podczas gdy Grand Wagoneer konkuruje w segmencie premium.

 

Oryginalny luksusowy amerykański SUV klasy premium, który debiutował w 1962 roku. Wagoneer był pierwszym pojazdem z napędem na cztery koła połączonym z automatyczną skrzynią biegów, pionierem pierwszego nowoczesnego SUV-a. Był to pierwszy SUV, który łączył możliwości napędu na cztery koła z lepszą jakością jazdy, stylowym wyglądem i luksusowym wnętrzem. Niezależne zawieszenie przednie było opcjonalne. Quadra-Trac, pierwszy automatyczny, pełnoetatowy system napędu na cztery koła, został wprowadzony w 1973 roku.

Grand Wagoneer zadebiutował w 1984 roku i był początkiem luksusowego SUV-a, dając kupującym niespotykane połączenie standardowych funkcji, takich jak skórzana tapicerka, klimatyzacja, radia stereo AM / FM / CB, dodatkowa izolacja akustyczna i wykończenie zewnętrzne z drewna. Uważany za „złoty standard na rynku SUV-ów”, Grand Wagoneer posiadał również model 360 c.i.d. V-8 o zwiększonej mocy i momencie obrotowym oraz najwyższej klasie holowania w segmencie.

 

Zbudowane w Warren w stanie Michigan modele Wagoneer i Grand Wagoneer mają pojawić się w salonach w drugiej połowie 2021 roku.Nowy Golf R trwa odliczanie do światowej premiery
Wiadomości | 02.11.20

Nowy Golf R trwa odliczanie do światowej premiery

4 listopada Volkswagen zaprezentuje nowego Golfa R, nowy model ze sportową duszą jest najmocniejszym w historii Golfa, czyli auta które znalazło łącznie ponad 35 milionów nabywców.

Nowe terenowe! Lamborghini Huracan Sterrato Sunset
Super Cars | 18.11.22

Nowe terenowe! Lamborghini Huracan Sterrato Sunset

Debiut pierwszego supersportowego samochodu terenowego z silnikiem V10 i napędem na wszystkie koła. Premiera jeszcze w tym miesiącu.

Skąd Polacy najchętniej sprowadzają samochody?
Wiadomości | 28.09.22

Skąd Polacy najchętniej sprowadzają samochody?

Sprowadzanie aut z zagranicy cieszy się w Polsce dużą popularnością, w II kwartale 2022 r. stanowiły one ponad połowę wszystkich dostępnych ofert na rynku samochodów używanych.