Concept Cars | 25.10.23

Mazda przedstawia koncepcyjny kompaktowy samochód sportowy MAZDA ICONIC SP

Nowy typ samochodu sportowego, dostosowany do nowej epoki, zaprezentowany po raz pierwszy na Japan Mobility Show 2023

MAZDA ICONIC SP to nowy typ koncepcyjnego kompaktowego samochodu sportowego, zaprojektowany z myślą o dostosowaniu się do nowej ery i odpowiadaniu na emocje klientów, którzy „kochają samochody” i „poszukują samochodu, który po prostu ucieleśnia radość z jazdy”. W tym układzie napędowym zastosowano unikalny dwuwirnikowy system EV Mazdy, który pozostaje kompaktowy, a tym samym zapewnia dużą elastyczność układu, dzięki czemu model koncepcyjny może mieć nisko położony środek ciężkości, co poprawia osiągi jazdy. Akumulatory ładowane są ze źródła energii odnawialnej, a dwuwirnikowy silnik rotacyjny, służący do wytwarzania energii, zasilany jest paliwem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Żywy czerwony kolor Viola Red to koncepcyjny kolor stworzony przez nałożenie korporacyjnej filozofii Mazdy zakładającej „wzbogacanie życia w ruchu tych, którym służymy”, opartej na pragnieniu Mazdy, aby „pielęgnować kolor czerwony”.

 

Tworząc „szkielet” stanowiący podstawę modelowania postawiliśmy sobie za cel uzyskanie proporcji z nisko położonym środkiem ciężkości, które dawałyby wrażenie doskonałych właściwości jezdnych. Koncepcja zamontowania lekkiego i kompaktowego silnika Wankla pośrodku samochodu zaowocowała niską maską.

 

Dwuwirnikowy obrotowy system EV, który wykorzystuje wysoce skalowalny silnik obrotowy, który może spalać różne paliwa, takie jak wodór, wytwarza energię elektryczną z paliwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo, gdy akumulator ładowany jest prądem pochodzącym z energii odnawialnej, możliwa jest jazda w stanie praktycznie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

Wysoka moc generowana przez dwuwirnikowy obrotowy układ EV, proporcje nisko położonego środka ciężkości i rozkład masy około 50:50 zapewniają doskonałe właściwości jezdne. Ponadto, choć jest to samochód sportowy, może zapewnić zasilanie podczas wypoczynku na świeżym powietrzu oraz w czasie katastrofy.

 

Kolor nadwozia „VIOLA RED” powstał w oparciu o pragnienie Mazdy, by „pielęgnować kolor czerwony” i w połączeniu z korporacyjną filozofią Mazdy zakładającą „wzbogacanie życia w ruchu tych, którym służymy”. Skupiliśmy się na stworzeniu żywego koloru, jednocześnie tworząc wrażenie cienia, które podkreśla kształt samochodu.1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray
Wiadomości | 17.04.23

1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray

Podczas aukcji Barrett-Jackson w Palm Beach pierwszy produkcyjny egzemplarz Chevrolet Corvette E-Ray z numerem VIN 001 został sprzedany za 1,1 miliona dolarów.

Sprawdź kampera przed rozpoczęciem sezonu kempingowego
Wiadomości | 13.04.23

Sprawdź kampera przed rozpoczęciem sezonu kempingowego

Według publikacji stowarzyszenia branżowego CIVD, tylko w 2021 roku w Europie zarejestrowano prawie 260 tysięcy tych pojazdów.

Nowe Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan całkowicie odnowione i zmodernizowane trzecia generacja
Wiadomości | 07.09.20

Nowe Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan całkowicie odnowione i zmodernizowane trzecia generacja

Dacia pokazała całkowicie nowe Sandero, Sandero Stepway i nowego Logana, modele trzeciej generacji z całkowicie nowymi, odkrytymi na nowo konstrukcjami. Te modele są odnowionymi inkarnacjami ducha starszych. Za bezkonkurencyjną cenę i kompaktowe wymiary zewnętrzne oferują więcej nowoczesności, wyposażenia i wszechstronności bez rezygnacji z podstaw prostoty i niezawodności.