Concept Cars | 25.10.23

Mazda przedstawia koncepcyjny kompaktowy samochód sportowy MAZDA ICONIC SP

Nowy typ samochodu sportowego, dostosowany do nowej epoki, zaprezentowany po raz pierwszy na Japan Mobility Show 2023

MAZDA ICONIC SP to nowy typ koncepcyjnego kompaktowego samochodu sportowego, zaprojektowany z myślą o dostosowaniu się do nowej ery i odpowiadaniu na emocje klientów, którzy „kochają samochody” i „poszukują samochodu, który po prostu ucieleśnia radość z jazdy”. W tym układzie napędowym zastosowano unikalny dwuwirnikowy system EV Mazdy, który pozostaje kompaktowy, a tym samym zapewnia dużą elastyczność układu, dzięki czemu model koncepcyjny może mieć nisko położony środek ciężkości, co poprawia osiągi jazdy. Akumulatory ładowane są ze źródła energii odnawialnej, a dwuwirnikowy silnik rotacyjny, służący do wytwarzania energii, zasilany jest paliwem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Żywy czerwony kolor Viola Red to koncepcyjny kolor stworzony przez nałożenie korporacyjnej filozofii Mazdy zakładającej „wzbogacanie życia w ruchu tych, którym służymy”, opartej na pragnieniu Mazdy, aby „pielęgnować kolor czerwony”.

 

Tworząc „szkielet” stanowiący podstawę modelowania postawiliśmy sobie za cel uzyskanie proporcji z nisko położonym środkiem ciężkości, które dawałyby wrażenie doskonałych właściwości jezdnych. Koncepcja zamontowania lekkiego i kompaktowego silnika Wankla pośrodku samochodu zaowocowała niską maską.

 

Dwuwirnikowy obrotowy system EV, który wykorzystuje wysoce skalowalny silnik obrotowy, który może spalać różne paliwa, takie jak wodór, wytwarza energię elektryczną z paliwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo, gdy akumulator ładowany jest prądem pochodzącym z energii odnawialnej, możliwa jest jazda w stanie praktycznie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

Wysoka moc generowana przez dwuwirnikowy obrotowy układ EV, proporcje nisko położonego środka ciężkości i rozkład masy około 50:50 zapewniają doskonałe właściwości jezdne. Ponadto, choć jest to samochód sportowy, może zapewnić zasilanie podczas wypoczynku na świeżym powietrzu oraz w czasie katastrofy.

 

Kolor nadwozia „VIOLA RED” powstał w oparciu o pragnienie Mazdy, by „pielęgnować kolor czerwony” i w połączeniu z korporacyjną filozofią Mazdy zakładającą „wzbogacanie życia w ruchu tych, którym służymy”. Skupiliśmy się na stworzeniu żywego koloru, jednocześnie tworząc wrażenie cienia, które podkreśla kształt samochodu.Akademia SKODY wznawia pracę nad samochodem koncepcyjnym SCALA w wersji Spider
Concept Cars | 21.05.20

Akademia SKODY wznawia pracę nad samochodem koncepcyjnym SCALA w wersji Spider

Trzydziestu jeden studentów Akademii ŠKODY powróciło do pracy nad tworzeniem siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Po przymusowej przerwie studenci wraz z nauczycielami mogą powrócić do pracy nad kompaktowym modelem SCALA w wersji Spider.

Volkswagen IAA MOBILITY 2021
Wiadomości | 22.09.21

Volkswagen IAA MOBILITY 2021

Podczas targów motoryzacyjnych w Monachium stoisko Volkswagena przedstawia Pan Hubert Niedzielski, Kierownik ds. PR marki Volkswagen.

Rewelacyjne wyniki Automobili Lamborghini
Wiadomości | 01.08.23

Rewelacyjne wyniki Automobili Lamborghini

Po raz kolejny doskonałe pierwsze sześć miesięcy 2023 roku, gdzie marka osiągnęła rekordowe wyniki pod względem sprzedaży, obrotów i rentowności.