Super Cars | 13.04.23

Aston Martin opublikował pierwsze zdjęcia modelu DBS 770 Ultimate Volante

Niezrównana zaciekłość, jakiej żaden volante przed nią nie miał zapowiada epickie pożegnanie dla flagowego tourera brytyjskiego producenta samochodów.


Aston Martin opublikował pierwsze zdjęcia modelu DBS 770 Ultimate Volante

Aston Martin ograniczył całkowitą liczbę egzemplarzy do zaledwie 499 sztuk. Spośród nich 300 składa się z wersji coupe, a pozostałe 199 to Volante typu kabriolet.

 

Samochód otrzymał zestaw agresywnych wlotów powietrza z przodu, większą maskę i sporą dawkę włókna węglowego. Lekkie włókno węglowe jest stosowane w całym samochodzie. Aston Martin połączył samochód z wyjątkowo zaprojektowanymi ekskluzywnymi 21-calowymi kołami. Dodatkowo została zamontowana plakietka pamiątkowa, na której widnieje informacja, że samochód jest jednym z 499 egzemplarzy.

 

Brytyjski producent samochodów skonfigurował DBS 770 Ultimate Volante z tym samym łabędzim śpiewem V12, ale teraz generuje on więcej mocy. Silnik rozwija 770 KM przy 663 lb-ft. szczytowego momentu obrotowego. Nie wspominając o tym, że Aston Martin zmodyfikował wlot powietrza wraz ze ścieżką zapłonu, aby zwiększyć ciśnienie doładowania o siedem procent. Dzięki temu maksymalna prędkość DBS 770 Ultimate przekracza 211 mil na godzinę. Jeśli chodzi o skrzynię biegów, samochód jest wyposażony w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów ZF, która przekazuje moc na tylne koła za pośrednictwem mechanicznego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu.Mazda przedstawia koncepcyjny kompaktowy samochód sportowy MAZDA ICONIC SP
Concept Cars | 25.10.23

Mazda przedstawia koncepcyjny kompaktowy samochód sportowy MAZDA ICONIC SP

Nowy typ samochodu sportowego, dostosowany do nowej epoki, zaprezentowany po raz pierwszy na Japan Mobility Show 2023

Suzuki przedstawia zupełnie nowego Swifta
Wiadomości | 06.12.23

Suzuki przedstawia zupełnie nowego Swifta

W czwartej odsłonie „globalny” hatchback Suzuki to wyrafinowany, inteligentny samochód miejski z wyrazistym designem, którego sprzedaż rozpocznie się od 13 grudnia 2023 r.

Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N
Wiadomości | 06.05.20

Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N

Prototyp nowego Hyundaia i20 N jest testowany w ekstremalnych warunkach na zamarzniętym jeziorze w północnej Szwecji wraz z i20 WRC oraz RM19. Jednocześnie Hyundai udostępnił nowe materiały promocyjne z tego wydarzenia.