Wiadomości | 31.03.21

Voltswagen, taki mały żarcik

Volkswagen of America nie zmieni nazwy na Voltswagen. Zmiana nazwy miała być ogłoszeniem w duchu prima aprilis.


Voltswagen, taki mały żarcik

Volkswagen of America opublikował we wtorek fałszywy komunikat informacyjny, twierdząc, że zmieni nazwę swoich oddziałów w USA na „Voltswagen of America”.

 

Informacja prasowa, opublikowana na jej stronie internetowej i opatrzona tweetami, została powielona przez wiele serwisów informacyjnych w tym przez Automotive News, Reuters oraz inne serwisy informacyjne na całym świecie (Auto Show Media również) i zawierała szczegółowy opis rzekomych wysiłków związanych z rebrandingiem. 

 

Natomiast późnym wtorkowym popołudniem wydano komunikat:

„Volkswagen of America nie zmieni nazwy na Voltswagen. Zmiana nazwy miała być ogłoszeniem w duchu prima aprilis ”, powiedział VW w oświadczeniu po usunięciu tego komunikatu ze swojej amerykańskiej witryny medialnej. „Wkrótce udostępnimy dodatkowe aktualizacje w tej sprawie”.

 

Wcześniej rzecznik VW w siedzibie niemieckiego producenta w Wolfsburgu nazwał to „ciekawym pomysłem” z działu marketingu.Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67
Elektryczne | 01.10.22

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67

Charge ’67 jest produkowany z zupełnie nowych części, ma klasyczny wygląd, karoserię z włókna węglowego, 536 koni mechanicznych i nie tylko.

Wyścigowy charakter nowego BMW M4 CS
Wiadomości | 10.05.24

Wyścigowy charakter nowego BMW M4 CS

W szerokim spektrum między jazdą na torach wyścigowych a fascynującymi osiągami na drodze, BMW M wprowadza kolejny model specjalny z serii BMW M3 i BMW M4.

RIMAC pokazuje zupełnie nową linię produkcyjną prototypu C_Two
Elektryczne | 18.06.20

RIMAC pokazuje zupełnie nową linię produkcyjną prototypu C_Two

Rimac Automobili pokazał kolejny etap rozwoju całkowicie elektrycznego hipersamochodu C_Two. Nową linie produkcyjną.