Tuning | 22.06.21

Tryb Driftu w nowym prototypie Audi RS 3

To pierwszy samochód Audi wyposażony w RS Torque Splitter, który w pełni zmienny sposób rozdziela moment napędowy między tylne koła.

Prototyp Audi RS 3 jest uosobieniem niezmąconej dynamiki jazdy. To pierwszy samochód Audi wyposażony w RS Torque Splitter, który w pełni zmienny sposób rozdziela moment napędowy między tylne koła. Ze względu na różnicę sił napędowych samochód jeszcze lepiej skręca w zakręt i dokładniej podąża za kątem skrętu. Skutkuje to mniejszą podsterownością, wcześniejszym i szybszym przyspieszeniem podczas wychodzenia z zakrętów oraz szczególnie precyzyjnym i zwinnym prowadzeniem – dla większego bezpieczeństwa i szybszych czasów okrążeń na torze wyścigowym.

 

„Kilometrowy krok w kierunku zwinnej jazdy” – tak powiedział kierowca wyścigowy i rozwojowy Frank Stippler o rozdzielaczu momentu obrotowego z całkowicie zmiennym rozdziałem momentu obrotowego na tylną oś. Wkrótce Audi wprowadzi po raz pierwszy seryjną technologię tej technologii w sportowym, kompaktowym modelu RS. Frank Stippler i Meic Diessner, inżynier ds. rozwoju i testów podwozia, opowiedzieli w wywiadzie o rozwoju i procesie tuningu rozdzielacza momentu obrotowego w prototypie RS 3. Obaj pracowali razem przez cały okres opracowywania różnych cykli testowych i konfiguracyjnych na północnej pętli toru Nürburgring, aby zapewnić, że nowa technologia spełnia życzenia kierowców sportowych na torze wyścigowym, a także klientów poszukujących komfortu na co dzień.Ford Explorer plug-in hybrid ma wszystko
Wiadomości | 17.05.20

Ford Explorer plug-in hybrid ma wszystko

Zupełnie nowy hybrydowy Ford Explorer Plug-In - z wydajnym napędem elektrycznym, 7-osobowy, komfortowy podczas jazdy w terenie jest teraz dostarczany klientom w całej Europie.

Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii
Super Cars | 10.02.21

Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Francuska luksusowa marka toruje drogę do seryjnej produkcji swojego ekskluzywnego i wyjątkowego hipersportowego samochodu.

Mocno limitowana edycja Black Vermillion na rynek japoński
Tuning | 24.05.22

Mocno limitowana edycja Black Vermillion na rynek japoński

Kto pierwszy, ten lepszy czyli jak kupuje się samochody w Japonii. BMW z okazji 50. rocznicy powstania BMW M wprowadza do sprzedaży model X5 oraz X6 w specjalnej edycji.