Wiadomości | 21.12.22

AC Cobra GT Roadster

Oto pierwsze szczegóły i zdjęcia zupełnie nowego i ekskluzywnego samochodu sportowego, roadstera AC Cobra GT, który zostanie oficjalnie zaprezentowany wiosną 2023 roku.


AC Cobra GT Roadster

Dziedzicząc profil słusznie uważany za legendarny, ale wprowadzając rewolucję w designie dla 61-letniego pseudonimu, nowy roadster AC Cobra GT jest wynikiem trzech lat intensywnych inwestycji i prac rozwojowych. Koncentrując się na produkcji najbardziej zaawansowanej Cobry w historii, AC Cars planuje zaprezentować swój nowy, ekskluzywny samochód sportowy w Londynie w 2023 roku, podczas gdy marka przygotowuje się do świętowania 122. rocznicy powstania.

 

Zaprojektowany jako prawdziwy samochód typu grand tourer, łączący szybkość, zwinność i równowagę z komfortem i praktycznością, roadster AC Cobra GT zapewni nowy poziom wyrafinowania. Współpracując z czołowymi dostawcami branżowymi w zakresie projektowania i rozwoju, budowa nowego samochodu zwiastuje powrót europejskiej produkcji pojazdów firmy.


Starannie zaprojektowany, aby był wyjątkowy, nowy roadster AC Cobra GT łączy w sobie najnowocześniejsze materiały i technologie produkcyjne, aby produkować samochody sportowe o ograniczonej produkcji, zlecane według gustów klientów. Dzięki szerokiej gamie opcji inspirowanych dziedzictwem marki, a także zindywidualizowanej usłudze tworzenia unikalnych pojazdów, każdy właściciel może odcisnąć swoją osobowość na swoim modelu AC Cobra GT Roadster.

 

Dzięki wytłaczanej aluminiowej ramie przestrzennej, opracowanej specjalnie dla nowego roadstera AC Cobra GT przez partnerów Icona Design Group i Cecomp Spa we Włoszech, dwumiejscowy pojazd zapewni osiągi, prowadzenie i wrażenia dźwiękowe, z których słynie nazwa Cobra. Z silnikiem V8 rozwijającym moc do 654 KM i momentem obrotowym 575 funtów na stopę (780 Nm) oraz z możliwością wyboru 6-biegowej manualnej lub 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów w samochodzie o masie poniżej 1500 kg, przyspieszenie będzie po prostu spektakularne. Od 0 do 100 km na godzinę w około 3,6 sekundy.

 

Opracowanie całkowicie nowej, wysoce zaawansowanej architektury pojazdu, a także ręcznie wykańczany proces produkcyjny oznacza, że roadster AC Cobra GT wyznaczy standardy w zakresie szczegółów produkcji i jakości wykonania. Z rozstawem osi wynoszącym 2570 mm, nowy roadster AC Cobra GT jest jak dotąd największym AC Cobra, ale dzięki doskonałej sztywności skrętnej łączy wyrafinowanie z jazdą zorientowaną na osiągi i prowadzenie.


Zaprojektowany z myślą o codziennej użyteczności i komforcie, wyposażony w klimatyzację, elektryczne szyby, zaawansowaną rozrywkę samochodową oraz opcjonalny zdejmowany twardy dach.

Ceny i pełna specyfikacja nowego roadstera AC Cobra GT zostaną potwierdzone podczas jego premiery w Londynie w 2023 roku.Całkowicie nowy Lexus NX drugiej generacji
Premiery | 12.06.21

Całkowicie nowy Lexus NX drugiej generacji

Pierwszy hybrydowy pojazd elektryczny Lexusa typu plug-in (PHEV) oferowany również jako hybrydowy pojazd elektryczny (HEV). Wideo.

Sprawdzona wytrzymałość i niezawodność łączy się z zaawansowaną technologią i stylem
Premiery | 05.11.20

Sprawdzona wytrzymałość i niezawodność łączy się z zaawansowaną technologią i stylem

Nissan zaprezentował dziś nowy pickup Nissan Navara, który zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności z jazdy, a jednocześnie zapewnia trwałość, niezawodność i wszechstronność.

Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne
Wiadomości | 30.03.23

Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne

Wraz z nowym Cayenne, którego światowa premiera będzie miała miejsce 18 kwietnia na targach Auto Shanghai w Chinach, Porsche wprowadza przełomową koncepcję wyświetlaczy i elementów sterujących.