Wiadomości | 15.11.23

NASCAR, ikona amerykańskich wyścigów świętuje 75-lecie

NASCAR jest tak samo częścią USA, jak hamburgery, kowboje i muzyka country. W 2023 roku amerykańskie stowarzyszenie sportów motorowych obchodzi swoje 75. urodziny.


NASCAR, ikona amerykańskich wyścigów świętuje 75-lecie

Wszystko zaczęło się 14 grudnia 1947 roku, kiedy na dachu hotelu Streamline w Daytona Beach odbyło się przełomowe spotkanie osobistości amerykańskich wyścigów.

Spotkanie to doprowadziło do założenia 21 lutego 1948 roku „National Association for Stock Car Auto Racing” – w skrócie NASCAR. Dziś NASCAR to sport motorowy numer jeden w USA, występujący w trzech krajowych serialach, które oglądają miliony ludzi co tydzień. Istnieją również serie międzynarodowe, takie jak europejska seria NASCAR Whelen Euro Series.Mitsubishi XRT Concept zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku 2023
Concept Cars | 22.03.23

Mitsubishi XRT Concept zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku 2023

Pierwsza zapowiedź szóstej generacji najlepiej sprzedającego się modelu Mitsubishi Motors, średniej wielkości pickupa L200 pod roboczą nazwą Mitsubishi XRT Concept.

Cupra Formentorze VZ5 od MANHART Performance
Tuning | 21.02.23

Cupra Formentorze VZ5 od MANHART Performance

Zespół MANHART Performance przedstawił dziś rozpoczęcie prac nad nowym programem dla pierwszego w historii modelu MANHART Cupra.

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie
Super Cars | 29.03.23

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie

Fenomenalny design przypominający retro rakietę na kołach! Profil ostry jak brzytwa, który przy rozpędzaniu po prostu przecina powietrze. Od 0 do 100 km/h w 1,4 sekundy!