Tuning | 28.10.22

Hennessey Venom 1200 Mustang GT500

Jeden z najpotężniejszych wariantów Mustanga, jakie Hennessey Performance kiedykolwiek wyprodukował. Moc 1204 KM to 58-procentowy wzrost względem fabrycznej mocy silnika.


Hennessey Venom 1200 Mustang GT500

Hennessey, producent hipersamochodów z siedzibą w Teksasie i twórca pojazdów o wysokich osiągach, potwierdził produkcję swojego nowego modelu Venom 1200 Mustang GT500. Oparty na najmocniejszym fabrycznie produkowanym Mustangu wszechczasów, Fordzie Mustangu Shelby GT500, najnowsza konstrukcja Hennessey będzie jednym z najpotężniejszych muscle carów, jakie Hennessey Performance kiedykolwiek wyprodukował.

 

Shelby GT500 z fabryki Ford Performance może pochwalić się ręcznie wykonanym, doładowanym silnikiem V8 o pojemności 5,2 litra o mocy 760 KM i momencie obrotowym 625 lb-ft – to najmocniejszy fabryczny silnik, jaki kiedykolwiek zamontowano pod maskę kultowego kucyka. Jednak Ford nadal pozostawia wiele z potencjału pojazdu niewykorzystanego.

 

Zespół Hennessey Performance z Teksasu, który od ponad 30 lat „robi szybkie samochody jescze szybszymi”, wykorzystuje okazję. Jego inżynierowie wprowadzają szeroko zakrojone ulepszenia w konfiguracji fabrycznej, aby znacznie zwiększyć moc i moment obrotowy. Należą do nich turbosprężarka o większej pojemności 3,8 litra, wysokoprzepływowy układ dolotowy, nowe szyny paliwowe i wtryskiwacze oraz układ separacji powietrza i oleju. Ponadto zmodernizowano okucia, przewody, paski i napinacze, a dwusprzęgłowa skrzynia biegów została ponownie skalibrowana pod kątem jej wysokiej wydajności. Na koniec pojazd jest kalibrowany na wewnętrznym hamowni Hennessey przed testami drogowymi.

 

Kiedy Venom 1200 opuszcza Hennessey Performance, jego wszechstronne ulepszenia wyzwoliły potężne 1204 KM i 902 Nm momentu obrotowego – zdumiewający 58-procentowy wzrost mocy w stosunku do do fabrycznej mocy silnika.

 

Pakiet ulepszeń został wyceniony od 59 950 USD (oczywiście plus cena za podstawowego Forda Shelby GT500). Pakiet Venom 1200 oferuje kompleksowe profesjonalne ulepszenia standardowego silnika V8 o pojemności 5,2 litra, unikalne oznakowanie zewnętrzne i specjalną tabliczkę z numerem seryjnym. Tylko 66 egzemplarzy Venom 1200 zostanie zbudowanych na całym świecie. Właściciele będą mieli możliwość dodania do swojej konstrukcji historycznego 24-godzinnego Daytona Ford Mark II GT40 z 1966 r. w kolorze czerwonym, białym i czarnym.Poznaj najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie ostatniej dekady
Wiadomości | 19.04.23

Poznaj najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie ostatniej dekady

W ciągu ostatnich 10 lat żaden inny samochód sportowy nie sprzedał się lepiej niż Mustang a siódma generacja będzie sprzedawana na ponad 100 rynkach na całym świecie.

Zobacz jedną z najlepszych firm tuningowych od środka Mansory
Wiadomości | 16.05.20

Zobacz jedną z najlepszych firm tuningowych od środka Mansory

Mansory Group. Krótkie wideo prezentujące pracę firmy nad nowymi projektami samochodów.

Nowy Nissan Qashqai pierwsze informacje
Wiadomości | 13.11.20

Nowy Nissan Qashqai pierwsze informacje

Trwają przygotowania do oficjalnej premiery trzeciej generacji pionierskiego crossovera Nissana, zapowiedzianej na wiosnę 2021 roku.