Tuning | 15.08.20

Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R.


Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R. Ten ściśle limitowany model jest ostatecznym etapem ekspansji pojazdu, który z 600 KM (441 kW) i 800 Nm w wersji produkcyjnej, ustanowił już rekord Nordschleife dla SUV-ów. Niedługo później ABT Sportsline podniosło poprzeczkę dzięki ulepszeniu wydajności *, aby zapewnić 700 KM (515 kW) i 880 Nm od razu. Oczywiście ekskluzywny model specjalny może nawet to pokonać. Tutaj zaawansowana technologicznie jednostka sterująca ABT Engine Control działa w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym intercoolerem, uzyskując 740 KM (544 kW) i 920 Nm. Wiodący na świecie tuner do pojazdów Audi i VW oferuje opcjonalny wzrost prędkości maksymalnej do 315 km / h. Do niedawna ten zakres tempa był wyraźnie uważany za terytorium supersportowych samochodów. Rzadki RSQ8-R wie również, jak sprawić, by jego obecność była wyczuwalna akustycznie. Gwarantuje to układ wydechowy ABT ze stali nierdzewnej. Dzięki czterem końcówkom o średnicy 102 mm stanowi również wizualną deklarację.

 

Jednak ABT RSQ8-R nie tylko pokazuje swój specjalny status za pomocą uderzających szczegółów. Pakiet aerodynamiczny to flagowy model umiejętności działu projektowego w ABT Sportsline. Składa się z następujących elementów z włókna węglowego: nakładki na przednią osłonę, nakładkę na przednią krawędź, nakładki na lusterka, nakładki na osłony boczne, wentylację w sterówce, przedłużenia błotników, nakładkę na tylną osłonę i tylny spojler. Wysokie rolki w dosłownym tego słowa znaczeniu to zoptymalizowane pod względem masy 23-calowe, formowane przepływowo koła ABT High Performance HR z oponami 295/35 R23.

 

Sportowe, zmodernizowane wnętrze prezentuje się na najwyższym poziomie. Świadczy o tym na przykład modernizacja kierownicy ABT, nasadka przełącznika start-stop i pokrywa gałki zmiany biegów. Kolejnymi elementami są zmieniony podłokietnik i konsola środkowa, a także udoskonalenie siedzenia ABT. Progi z napisem „1 of 125”, dywaniki z logo modelu, a także specjalne tabliczki, napisy i logo świadczą o zamiłowaniu Bawarczyków do szczegółów. W ten sposób ABT RSQ8-R prezentuje się jako pojazd, który jest ściśle ograniczony i ma prawie nieograniczony potencjał. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.abt-sportsline.com/limited-editions/abt-rsq8-r.

 

* Dane o osiągach silnika są zgodne z wytycznymi EWG / 80/1269. Producent procesu i dynamometru został certyfikowany i autoryzowany przez producenta pojazdu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.abt-sportsline.com/performance-measurement.Przedstawiamy Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae
Premiery | 07.07.21

Przedstawiamy Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae

Najnowszy super sportowy samochód Lamborghini jest świetnym pożegnaniem tej wersji modelowej. Napędzany 6,5-litrowym silnikiem V12 LP, rozwija 780 KM i osiąga prędkość maksymalną 355 km/h.

Volkswagen Golf R oficjalnie zaprezentowany
Premiery | 04.11.20

Volkswagen Golf R oficjalnie zaprezentowany

Volkswagen rozszerzy ofertę usportowionych wersji Golfa ósmej generacji, po premierze odmian GTI, GTE i GTD przyszedł czas na premierę topowego modelu: nowego Golfa R.

Pierwsze wrażenie z wnętrza nowej SKODY FABIA
Wiadomości | 29.04.21

Pierwsze wrażenie z wnętrza nowej SKODY FABIA

Czwarta generacja tego modelu z udoskonaloną koncepcję wnętrza będzie świętować swoją światową premierę na początku maja.