Tuning | 15.08.20

Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R.


Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R. Ten ściśle limitowany model jest ostatecznym etapem ekspansji pojazdu, który z 600 KM (441 kW) i 800 Nm w wersji produkcyjnej, ustanowił już rekord Nordschleife dla SUV-ów. Niedługo później ABT Sportsline podniosło poprzeczkę dzięki ulepszeniu wydajności *, aby zapewnić 700 KM (515 kW) i 880 Nm od razu. Oczywiście ekskluzywny model specjalny może nawet to pokonać. Tutaj zaawansowana technologicznie jednostka sterująca ABT Engine Control działa w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym intercoolerem, uzyskując 740 KM (544 kW) i 920 Nm. Wiodący na świecie tuner do pojazdów Audi i VW oferuje opcjonalny wzrost prędkości maksymalnej do 315 km / h. Do niedawna ten zakres tempa był wyraźnie uważany za terytorium supersportowych samochodów. Rzadki RSQ8-R wie również, jak sprawić, by jego obecność była wyczuwalna akustycznie. Gwarantuje to układ wydechowy ABT ze stali nierdzewnej. Dzięki czterem końcówkom o średnicy 102 mm stanowi również wizualną deklarację.

 

Jednak ABT RSQ8-R nie tylko pokazuje swój specjalny status za pomocą uderzających szczegółów. Pakiet aerodynamiczny to flagowy model umiejętności działu projektowego w ABT Sportsline. Składa się z następujących elementów z włókna węglowego: nakładki na przednią osłonę, nakładkę na przednią krawędź, nakładki na lusterka, nakładki na osłony boczne, wentylację w sterówce, przedłużenia błotników, nakładkę na tylną osłonę i tylny spojler. Wysokie rolki w dosłownym tego słowa znaczeniu to zoptymalizowane pod względem masy 23-calowe, formowane przepływowo koła ABT High Performance HR z oponami 295/35 R23.

 

Sportowe, zmodernizowane wnętrze prezentuje się na najwyższym poziomie. Świadczy o tym na przykład modernizacja kierownicy ABT, nasadka przełącznika start-stop i pokrywa gałki zmiany biegów. Kolejnymi elementami są zmieniony podłokietnik i konsola środkowa, a także udoskonalenie siedzenia ABT. Progi z napisem „1 of 125”, dywaniki z logo modelu, a także specjalne tabliczki, napisy i logo świadczą o zamiłowaniu Bawarczyków do szczegółów. W ten sposób ABT RSQ8-R prezentuje się jako pojazd, który jest ściśle ograniczony i ma prawie nieograniczony potencjał. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.abt-sportsline.com/limited-editions/abt-rsq8-r.

 

* Dane o osiągach silnika są zgodne z wytycznymi EWG / 80/1269. Producent procesu i dynamometru został certyfikowany i autoryzowany przez producenta pojazdu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.abt-sportsline.com/performance-measurement.Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023
Wiadomości | 28.06.23

Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023

W tym roku mija dziesięć lat od kiedy odwiedzamy najlepsze wydarzenia motoryzacyjne na świecie aby przekazać Wam informacje z pierwszej ręki. Spotkania, wywiady, premiery, najważniejsze informacje oraz ciekawostki.

Całkowicie nowy, w pełni elektryczny Ram 1500 REV z zasięgiem do 805 km
Premiery | 05.04.23

Całkowicie nowy, w pełni elektryczny Ram 1500 REV z zasięgiem do 805 km

Pierwszy lekki pickup z napędem akumulatorowym firmy Ram Truck ma dziś światową premierę na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku 2023.

Mustang najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie
Wiadomości | 17.04.20

Mustang najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie

Światowa ikona motoryzacji, która bije rekordy popularności obchodzi dziś swoje 56 urodziny. Tym samym "Dziki Koń" zapracował sobie na tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu sportowego na świecie piąty raz z rzędu. Pierwsze egzemplarze Forda Mustanga zjechały z linii produkcyjnej 17 kwietnia 1964 roku. Podczas tego dnia Mustang może świętować dwa światowe osiągnięcia sprzedaży, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu sportowego na świecie oraz piąty tytuł najlepiej sprzedającego się sportowego coupe. Mustang to również najlepiej sprzedający się amerykański samochód sportowy ostatnich 50 lat.