Super Cars | 20.10.21

Bentley Continental GT Speed niezwykle precyzyjne driftowanie

Wraz z rozpoczęciem dostaw do klientów, firma Bentley pokazała dziś unikalny film uchwycony w opuszczonej bazie lotniczej NATO na Sycylii, który pokazuje możliwości nowego modelu.

Wraz z rozpoczęciem dostaw nowego Continental GT Speed do klientów, firma Bentley Motors wypuszcza dziś nowy film, w którym świętuje niesamowitą dynamiczną zdolność GT Speed. Zatytułowany „Continental Drift” i nakręcony w opuszczonej bazie lotniczej na włoskiej Sycylii, film pokazuje zakres osiągów szczytowego modelu GT firmy Bentley, w tym niezwykle precyzyjne driftowanie w dramatycznych miejscach. Elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i aktywny napęd na wszystkie koła z tylnym odchyleniem sprawiają, że GT Speed można kontrolować pod każdym kątem odchylenia. Dynamicznie zorientowane podwozie i podział momentu obrotowego GT Speed z odchyleniem do tyłu – który w większości warunków przekaże większość mocy 635 KM silnika W12 na tylne koła.


Poprawiona dynamika pokonywania zakrętów i dodatkowa przyczepność zapewniana przez zestaw nowych systemów (w tym eLSD, wszystkie koła skrętne i nowy ESC) pozwalają samochodowi pokonywać każdy zakręt z większą precyzją i pewnością. Z kolei samochód jest w stanie wydobyć maksymalne osiągi z dostępnej przyczepności, aby zapewnić oszałamiające przyspieszenie i opanowanie z wierzchołka czy to z idealnie wyważoną przyczepnością, czy też podczas celowego, kontrolowanego poślizgu. Z układem napędowym zapewniającym 900 Nm momentu obrotowego, GT Speed to Bentley, który może jeździć na granicy z niesamowitą łatwością i pewnością.


Film został nakręcony w ciągu jednego dnia podczas niedawnej Global Media Drive dla GT Speed na Sycylii. Na potrzeby tego wydarzenia firma Bentley przekształciła opuszczoną bazę NATO, wcześniej znaną jako Comiso Air Station, w tor w stylu gymkhana. Pierwotnie zbudowany w 1936 roku, Comiso został przebudowany w latach 80. XX wieku jako dom dla 112 naziemnych pocisków samosterujących, każdy z głowicą nuklearną i był największą bazą lotniczą NATO w południowej Europie. Opuszczony prawie 30 lat temu i od tego czasu powoli odzyskiwany przez naturę, Comiso okazał się idealnym miejscem do stworzenia bezpiecznego, ale wymagającego środowiska, aby zademonstrować referencje osiągów GT Speed.


„Continental Drift” ukazuje talent GT Speed jako jednego z najszybszych i najbardziej dynamicznych czteromiejscowych Grand Tourerów na świecie, a także odzwierciedla dziedzictwo samochodu. R-Type Continental z 1952 roku widziany na początku i na końcu filmu to własny samochód firmy Bentley z kolekcji Heritage, który w swoim czasie był najszybszym czteromiejscowym samochodem na świecie. Elegancki, ale mocny design R-Type Continental był również inspiracją dla projektu Continental GT, z tym samym DNA opisującym linię napędową z przedniego koła, skos nad tylnymi kołami i opadającą linię dachu.Ekskluzywna edycja specjalna GMC HUMMER EV Omega Edition 2024
Tuning | 05.05.23

Ekskluzywna edycja specjalna GMC HUMMER EV Omega Edition 2024

SUV GMC HUMMER EV Omega Edition zostanie zaprezentowany podczas zbliżającej się premiery „HUMMER House” w Design District podczas weekendu F1 Grand Prix Miami.

Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki
Wiadomości | 14.07.21

Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki

Pierwsze egzemplarze modelu, którego liczba zamówień złożonych przez klientów w Europie przekroczyła już 10 tysięcy, pojawiają się w salonach sprzedaży.

Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO
Wiadomości | 09.03.21

Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO

Czwarta generacja modelu w specjalnej w wersji chińskiej, gdzie rozstaw osi został zwiększony w porównaniu do wersji europejskiej.