Super Cars | 14.07.23

Tylko jeden egzemplarz Ferrari KC23 oparty na modelu 488 GT3 EVO

Ferrari, na które patrzysz, nie jest konceptem. Nie jest to też samochód produkcyjny. Jest to całkowicie jednorazowy model, skoncentrowany na torze i jednocześnie elegancki.

Ferrari, na które patrzysz, nie jest konceptem. Nie jest to też samochód produkcyjny. Jest to całkowicie jednorazowy model. Skoncentrowany na torze, a jednocześnie elegancki, najnowocześniejszy supersamochód zrodzony z kunsztu Ferrari's Centro Stile, kierowanego przez Flavio Manzoniego i jednego bardzo pomysłowego, pełnego pasji i wymagającego klienta.

 

Model Ferrari KC23, ta najnowsza kreacja z programu Projektów Specjalnych jest równie innowacyjna, co uderzająca i została zamówiona przez jednego z najbardziej oddanych kolekcjonerów rozbrykanych koni. Jego futurystyczne, wykonane na zamówienie nadwozie opiera się na sprawdzonej architekturze samochodu wyścigowego, a dzięki dwóm różnym konfiguracjom wygląd zmienia się z samochodu anioła na samochód diabła. Jego innowacje, zarówno estetyczne, jak i skuteczne, obejmują wloty powietrza z napędem silnikowym i imponujące tylne skrzydło, które można zdjąć.

 

Pod maską kryje się serce i dusza 488 GT3 Evo 2020. 488 GT3 to samochód torowy odnoszący największe sukcesy w 76-letniej historii Maranello, mający na swoim koncie ponad 530 zwycięstw i 119 zwycięstw w mistrzostwach, co nie jest złą platformą, z której można skonstruować najlepsze prywatne Ferrari. Biorąc pod uwagę ekstremalny charakter jego silnika V8 twin-turbo, podwozia i zawieszenia, KC23 został zaprojektowany wyłącznie do niezawodowego użytku na torze, a nie na drodze.

 

Ale na postoju sztuczki aerodynamiczne i chłodzące same się ukrywają. Te aktywne funkcje powracają, by zaprezentować eleganckie, niezakłócone linie i falistą formę. Ma czyste monolityczne piękno, jakby zostało wyrzeźbione z jednego bloku metalu.

 

Naciśnij przycisk uruchamiania silnika, a ta wizualna postawa zostanie zmieniona za pomocą niestandardowej kinematyki, aby odsłonić ogromne wloty powietrza i aktywną aerodynamikę. Następnie samochód zachęca do mocnego pchnięcia na torze. To przejście jest niemal organiczne, zmieniając nastrój i fizyczność z eleganckich strojów wieczorowych na punkrockową agresję w pogoni za dociskiem.Nowa era designu Mercedes-Maybach
Super Cars | 25.05.23

Nowa era designu Mercedes-Maybach

Seria Night wprowadza nowy, charakterystyczny wygląd do portfolio Maybacha dzięki ekstrawaganckim elementom nadwozia i wnętrza oraz ekskluzywnym wykończeniom.

Opel przedstawił dziś całkowicie nową, szóstą generację modelu Astra
Wiadomości | 13.07.21

Opel przedstawił dziś całkowicie nową, szóstą generację modelu Astra

W tym roku odbędzie się premiera rynkowa nowego Opla Astry jako pięciodrzwiowego pojazdu o niskiej sportowej sylwetce.

SSC TUATARA bije rekord świata
Super Cars | 27.01.21

SSC TUATARA bije rekord świata

460,4 km/h oficjalnie potwierdzone. 17 stycznia 2021 SCC Tuatara ustanowił nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego. Zobacz oficjalne wideo.