Wiadomości | 08.01.23

Peugeot Inception concept zaprezentowany na targach CES w Las Vegas

Peugeot pokazało przyszły kierunek projektowania pojazdów elektrycznych marki, który pojawi się w modelach wprowadzonych na rynek od 2025 roku.

PEUGEOT INCEPTION CONCEPT jest zwiastunem nowej ery i ucieleśnia wizję marki dotyczącą przyszłych pojazdów elektrycznych. Ten samochód koncepcyjny będzie inspiracją dla przyszłych produktów marki, aż do najbardziej kompaktowych modeli z gamy, począwszy od 2025 roku.

 
Dzięki nowej generacji i-Cockpit® i systemowi sterowania Hypersquare rewolucjonizuje przyjemność z jazdy, oferując nowy, intuicyjny sposób obsługi samochodu. Innowacyjna koncepcja panoramicznego szkła Skyspace zapewnia nowe emocje i doznania. Kabina pasażerska ma nową przestrzeń wewnętrzną, a innowacyjną architekturę uzupełniają materiały, które bawią się kolorowymi refleksami, aby uniknąć czerni, jednocześnie na nowo definiując ideę trwałości za pomocą nowych technik.


PEUGEOT jest zaangażowany w elektryfikację swojej gamy. W 2023 roku 100% pojazdów w gamie zostanie zelektryfikowanych, a w ciągu następnych dwóch lat zostanie wprowadzonych na rynek pięć nowych modeli w 100% elektrycznych. Ambicją marki jest uczynić PEUGEOT wiodącą marką pojazdów elektrycznych w Europie do 2030 r. Ta ambitna wizja toruje drogę do radykalnej transformacji marki.

 

PEUGEOT INCEPTION CONCEPT został zaprojektowany na jednej z czterech przyszłych platform „BEV-by-design” Grupy Stellantis. Pojawienie się tej nowej gamy platform od 2023 r. zrewolucjonizuje samochody PEUGEOT jutra. Stworzone specjalnie z myślą o elektryfikacji, oferują znaczne różnice w architekturze, które projektanci wykorzystali do całkowitego przekształcenia kabiny pasażerskiej PEUGEOT INCEPTION CONCEPT. Stworzyli nową postawę kierowcy i nowe wrażenia na pokładzie dla pasażerów.

 

Duża platforma STLA, na której bazuje PEUGEOT INCEPTION CONCEPT, ma sylwetkę niskiej (1,34 m) i wydajnej limuzyny o długości 5,00 m. Ten rozmiar został celowo wybrany, aby podkreślić wiele innowacji tego manifestu. Platforma jest również częścią nowego oficjalnego komunikatu PEUGEOT, który nadal pozostaje w zgodzie z DNA marki.


Nowe natywne platformy elektryczne „BEV-by-design” wprowadzą również moduły technologiczne zasilane sztuczną inteligencją: STLA Brain, STLA SmartCockpit i STLA Autodrive.


W 100% elektryczny PEUGEOT INCEPTION CONCEPT jest wyposażony w technologię 800 V. Jego akumulator o pojemności 100 kWh pozwala na przejechanie 800 km na jednym pełnym naładowaniu na odległość z Paryża do Marsylii lub Brukseli do Berlina. Jego zużycie jest imponujące i wynosi zaledwie 12,5 kWh na 100 km. Akumulator ładuje odpowiednik 30 km zasięgu w ciągu jednej minuty lub 150 km w pięć minut. PEUGEOT INCEPTION CONCEPT można ładować indukcyjnie, upraszczając ten krok bez konieczności stosowania kabla.


Dwa kompaktowe silniki elektryczne, jeden z przodu, drugi z tyłu, czynią z PEUGEOT INCEPTION CONCEPT pojazd z napędem na cztery koła, zapewniający doskonałą, w pełni kontrolowaną, dynamiczną jazdę. Łączna moc to blisko 680 KM (500 kW). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy.


Doskonałość technologii zastosowanej w rodzinie platform znajduje odzwierciedlenie w PEUGEOT INCEPTION CONCEPT dzięki systemowi Steer-by-Wire. Eliminuje kierownicę, jaką znamy od dziesięcioleci, na rzecz sterowania Hypersquare, w którym cyfrowe sterowanie elektryczne zastąpiło mechaniczne połączenia.Co trzeba zrobić, aby zostać oficjalnym samochodem medycznym Formuły 1?
MotorSport | 02.03.23

Co trzeba zrobić, aby zostać oficjalnym samochodem medycznym Formuły 1?

Aston Martin DBX707, najmocniejszy luksusowy SUV na świecie, jest nowym oficjalnym samochodem medycznym FIA Formuły 1.

Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem
Wiadomości | 20.02.21

Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem

W świecie fascynacji samochodami sportowymi nie ma lepszego wirtualnego sposobu na podziwianie widoku niż dronem.

Kajetan Kajetanowicz wygrywa kategorię WRC3 w Rajdzie Portugalii
MotorSport | 24.05.21

Kajetan Kajetanowicz wygrywa kategorię WRC3 w Rajdzie Portugalii

Vodafone Rally de Portugal WRC3. Polska załoga SKODA FABIA Rally2 evo Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak świętuje zwycięstwo.