Elektryczne | 21.08.20

Volkswagen rozpoczyna seryjną produkcje ID.4

Na linii produkcyjnej w Zwickau rozpoczyna się seryjna produkcja ID.4. W pełni elektryczny kompaktowy SUV zadebiutuje pod koniec przyszłego miesiąca.

Światowa premiera ID.4 nastąpi pod koniec września. W ten sposób Volkswagen podkreśla swoje ambicje zostania liderem na światowym rynku elektromobilności. W tym celu Grupa zainwestuje około 33 miliardów euro w okresie do 2024 roku, z czego 11 miliardów euro zostało przeznaczone na markę Volkswagen. Marka spodziewa się wyprodukować 1,5 miliona samochodów elektrycznych w 2025 roku.

„Wraz z ID.4, Volkswagen dodaje do swojej oferty w pełni elektryczny pojazd w klasie kompaktowych SUV-ów, który jest największym segmentem wzrostu na świecie” - powiedział Ralf Brandstätter, dyrektor generalny marki Volkswagen. „Po ID.3 jest to już drugi model oparty na modułowej macierzy napędu elektrycznego (MEB). W przyszłości samochód będzie produkowany i sprzedawany w Europie, Chinach, a później także w USA. W ten sposób globalnie skalujemy platformę MEB i kładziemy podwaliny ekonomiczne pod sukces naszego ID. rodzina."

 Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów
Super Cars | 09.12.21

Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów

Pierwszy model produkcyjny Rimac Automobili i pierwszy na świecie elektryczny hipersamochód Concept_One jest częścią nowej wystawy hipersamochodów.

Fiat 500 3+1 Światowa premiera
Elektryczne | 23.10.20

Fiat 500 3+1 Światowa premiera

Olivier François, prezes Fiat Brand, przedstawia światową premierę nowej 500 3 + 1 i całej gamy nowej 500 w Lingotto w Turynie. Wideo

Bugatti Divo intensywne testy przed dostawą do klientów
Super Cars | 20.07.20

Bugatti Divo intensywne testy przed dostawą do klientów

Eksperci sprawdzają każde Divo podczas szeroko zakrojonej, dynamicznej jazdy przed przekazaniem.