Elektryczne | 21.08.20

Volkswagen rozpoczyna seryjną produkcje ID.4

Na linii produkcyjnej w Zwickau rozpoczyna się seryjna produkcja ID.4. W pełni elektryczny kompaktowy SUV zadebiutuje pod koniec przyszłego miesiąca.

Światowa premiera ID.4 nastąpi pod koniec września. W ten sposób Volkswagen podkreśla swoje ambicje zostania liderem na światowym rynku elektromobilności. W tym celu Grupa zainwestuje około 33 miliardów euro w okresie do 2024 roku, z czego 11 miliardów euro zostało przeznaczone na markę Volkswagen. Marka spodziewa się wyprodukować 1,5 miliona samochodów elektrycznych w 2025 roku.

„Wraz z ID.4, Volkswagen dodaje do swojej oferty w pełni elektryczny pojazd w klasie kompaktowych SUV-ów, który jest największym segmentem wzrostu na świecie” - powiedział Ralf Brandstätter, dyrektor generalny marki Volkswagen. „Po ID.3 jest to już drugi model oparty na modułowej macierzy napędu elektrycznego (MEB). W przyszłości samochód będzie produkowany i sprzedawany w Europie, Chinach, a później także w USA. W ten sposób globalnie skalujemy platformę MEB i kładziemy podwaliny ekonomiczne pod sukces naszego ID. rodzina."

 Polestar Precept na Goodwood Festival of Speed
Elektryczne | 02.06.21

Polestar Precept na Goodwood Festival of Speed

Precept został pokazany w marcu 2020 roku, aby pokazać przyszłość ambicji Polestar w zakresie projektowania, technologii i zrównoważonego rozwoju.

Dacia Spring, grubo ponad 100 tysięcy zamówień od momentu premiery
Wiadomości | 30.03.23

Dacia Spring, grubo ponad 100 tysięcy zamówień od momentu premiery

Zaprezentowana wiosną 2021 roku Dacia Spring stała się trzecim najczęściej sprzedawanym pojazdem elektrycznym w Europie wśród klientów prywatnych.

Zobacz amerykańską premierę nowego Hyundaia Tucson
Premiery | 09.11.20

Zobacz amerykańską premierę nowego Hyundaia Tucson

Tucson jest najlepiej sprzedającym się modelem Hyundaia na świecie i reprezentuje jego wizję nowoczesnego projektu, ekologiczne układy napędowe i wiodące w segmencie technologie. Wideo.