Elektryczne | 21.08.20

Volkswagen rozpoczyna seryjną produkcje ID.4

Na linii produkcyjnej w Zwickau rozpoczyna się seryjna produkcja ID.4. W pełni elektryczny kompaktowy SUV zadebiutuje pod koniec przyszłego miesiąca.

Światowa premiera ID.4 nastąpi pod koniec września. W ten sposób Volkswagen podkreśla swoje ambicje zostania liderem na światowym rynku elektromobilności. W tym celu Grupa zainwestuje około 33 miliardów euro w okresie do 2024 roku, z czego 11 miliardów euro zostało przeznaczone na markę Volkswagen. Marka spodziewa się wyprodukować 1,5 miliona samochodów elektrycznych w 2025 roku.

„Wraz z ID.4, Volkswagen dodaje do swojej oferty w pełni elektryczny pojazd w klasie kompaktowych SUV-ów, który jest największym segmentem wzrostu na świecie” - powiedział Ralf Brandstätter, dyrektor generalny marki Volkswagen. „Po ID.3 jest to już drugi model oparty na modułowej macierzy napędu elektrycznego (MEB). W przyszłości samochód będzie produkowany i sprzedawany w Europie, Chinach, a później także w USA. W ten sposób globalnie skalujemy platformę MEB i kładziemy podwaliny ekonomiczne pod sukces naszego ID. rodzina."

 Znamy datę premiery nowej generacji Hyundaia KONA
Wiadomości | 02.03.23

Znamy datę premiery nowej generacji Hyundaia KONA

Tworząc nową generację swojego najbardziej kultowego subkompaktowego miejskiego SUV-a, Hyundai zaczął od wariantu EV.

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu
Wiadomości | 21.04.20

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu

Po wprowadzeniu na rynek nowego samochodu wyścigowego GT3 marka Mercedes-AMG przedstawia kolejne wcielenie GT4 ? modelu, który odnosi sukcesy na całym świecie. Poza odświeżonym designem Mercedes-AMG GT4 przeszedł optymalizacje techniczne, których zadaniem jest m.in. podniesienie osiągów w wyścigach wytrzymałościowych. Lepsze chłodzenie silnika i hamulców sprawia, że nowy GT4 może niezawodnie zapewniać najwyższe osiągi na torze także w warunkach ekstremalnie wysokich temperatur powietrza.

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze
Concept Cars | 14.06.22

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze

Rok po prezentacji pierwszego prototypu Hopium Machina, francuski producent luksusowych sedanów napędzanych wodorem, ujawnia dziś projekt swojego samochodu koncepcyjnego.