Elektryczne | 21.08.20

Volkswagen rozpoczyna seryjną produkcje ID.4

Na linii produkcyjnej w Zwickau rozpoczyna się seryjna produkcja ID.4. W pełni elektryczny kompaktowy SUV zadebiutuje pod koniec przyszłego miesiąca.

Światowa premiera ID.4 nastąpi pod koniec września. W ten sposób Volkswagen podkreśla swoje ambicje zostania liderem na światowym rynku elektromobilności. W tym celu Grupa zainwestuje około 33 miliardów euro w okresie do 2024 roku, z czego 11 miliardów euro zostało przeznaczone na markę Volkswagen. Marka spodziewa się wyprodukować 1,5 miliona samochodów elektrycznych w 2025 roku.

„Wraz z ID.4, Volkswagen dodaje do swojej oferty w pełni elektryczny pojazd w klasie kompaktowych SUV-ów, który jest największym segmentem wzrostu na świecie” - powiedział Ralf Brandstätter, dyrektor generalny marki Volkswagen. „Po ID.3 jest to już drugi model oparty na modułowej macierzy napędu elektrycznego (MEB). W przyszłości samochód będzie produkowany i sprzedawany w Europie, Chinach, a później także w USA. W ten sposób globalnie skalujemy platformę MEB i kładziemy podwaliny ekonomiczne pod sukces naszego ID. rodzina."

 Nowy ID.4 GTX
Premiery | 28.04.21

Nowy ID.4 GTX

Podczas światowej premiery, która odbyła się na lotnisku Tempelhof w Berlinie, Volkswagen zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach: ID.4 GTX.

Poznaj wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL
Wiadomości | 14.07.21

Poznaj wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL

Dzięki genom AMG projekt wnętrza nadchodzącego modelu SL przekształca kultową tradycję pierwszego Roadstera 300 SL w nowoczesną erę.

Hyundai prezentuje nowego Santa Fe
Premiery | 03.06.20

Hyundai prezentuje nowego Santa Fe

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia i filmy nowego Santa Fe. Nowa wersja flagowego SUV-a Hyundai oferuje szereg ulepszeń oraz nowe układy napędowe - hybrydowy i hybrydowy plug-in.