Tuning | 03.11.22

Prezentacja Nissana Z GT4 na targach SEMA 2022

Nissan oraz NISMO zaprezentowały po raz pierwszy publicznie Nissana Z GT4, opartego na zupełnie nowym Nissanie Z, podczas targów SEMA 2022 w Las Vegas.

Po raz pierwszy zaprezentowany pod koniec września w tradycyjnym malowaniu NISMO,   >>> wideo powyżej, link do artykułu: Nissan i NISMO ujawnia Nissana Z GT4) <<<   specjalnie skonstruowany Nissan Z GT4 dla SEMA ma unikalne malowanie, które łączy tradycję wyścigów vintage z nowoczesnym designem. Na przedniej masce widnieje numer 23, ekskluzywny numer Nissana, znajdujący się w kręgu wschodzącego słońca, nawiązującym do bardzo wczesnych barw wyścigowych z lat 70-tych. Dodatkowo nowe logo Z na tylnym panelu podkreśla nowoczesną interpretację oryginalnych znaczków 240Z i Fairlady Z, a wszystko to w kultowej czerwono-czarnej kolorystyce Nissana i NISMO.

 

W inauguracyjnym sezonie Nissana Z GT4 w 2023 roku Nissan/NISMO dostarczy samochody pilotom zespołów klientów w USA i Japonii, odpowiednio dla serii SRO Pirelli GT4 America i Super Taikyu Series. NISMO zaoferuje również wsparcie techniczne. Dostawy pojazdów zaplanowano na 2024 r., a zamówienia przyjmowane są od połowy 2023 r.

 

„SEMA Show to idealne miejsce do debiutu naszego Z GT4 dla kierowców, entuzjastów i całej branży” – powiedział Carcamo. „Jesteśmy w ferworze przygotowań do sezonu wyścigowego 2023 – testujemy tutaj lokalnie w zeszły weekend – i nie możemy się doczekać dalszych rozmów z zespołami i dalszego ugruntowywania pozycji Z jako siły, z którą należy się liczyć na torach na całym świecie. ”

 

Podczas opracowywania Nissana Z GT4, dział wyścigowy NMC NISMO nie tylko przeprowadził szeroko zakrojone testy w Japonii i Stanach Zjednoczonych, ale także wziął udział w wybranych japońskich wyścigach. Celem było zaspokojenie potrzeb zawodowych kierowców, a także zapewnienie entuzjastom-amatorom dynamicznych i ekscytujących osiągów Z.Elektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4
Premiery | 16.06.20

Elektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4

Citroën kontynuuje ofensywę elektryfikacyjną w 2020 r., od dziś skupiając uwagę na segmencie kompaktowych hatchbacków ? publikując pierwsze zdjęcia Nowego ë-C4 ? 100% ëlectric i Nowego C4.

Nowe elektryczne BMW iX3 premiera już we wtorek
Wiadomości | 09.07.20

Nowe elektryczne BMW iX3 premiera już we wtorek

Już w najbliższy wtorek 14 lipca zapraszamy na premierę nowego elektrycznego modelu BMW.

Wkrótce premiera najmocniejszego silnika opracowanego przez Mazdę
Wiadomości | 17.01.23

Wkrótce premiera najmocniejszego silnika opracowanego przez Mazdę

Wraz z pojawieniem się pierwszej Mazdy CX-90, nadchodzi długo oczekiwany 3,3-litrowy rzędowy 6-cylindrowy układ napędowy o mocy do 340 KM.