Premiery | 24.06.20

Nowy Nissan Kicks trafi do sprzedaży w Japonii

Światowa premiera nowego subcompacta SUV, który łączy nagradzany elektryzowany układ napędowy e-POWER Nissana i wspomaganie kierowcy ProPILOT

Kicks oferuje klientom mocną, cichą jazdę i zwiększone zaufanie do drogi dzięki zelektryfikowanemu układowi napędowemu Nissana e-POWER i asystentowi kierowcy ProPILOT, które są standardowymi cechami. Dodatkową przyjemnością z jazdy jest możliwość przyspieszania i zwalniania za pomocą tylko pedału przyspieszenia. Kicks ma aktywną, futurystyczną stylistykę zewnętrzną, a eleganckie, przestronne wnętrze oferuje dużo miejsca dla pasażerów i bagażu.

 

Wielokrotnie nagradzany system e-POWER jest wyposażony w silnik elektryczny, który dostarcza moc bezpośrednio do kół, podczas gdy silnik benzynowy wytwarza energię elektryczną dla silnika. Zoptymalizowana kontrola rozrządu zapewnia, że ??silnik pracuje tylko wtedy, gdy jest to konieczne, zwiększając spokój.

 

„Nissan Kicks dodaje zupełnie nowe wrażenia z jazdy do coraz popularniejszego segmentu SUV na rynku japońskim”, powiedział Asako Hoshino, wiceprezes wykonawczy Nissana. „Narodziło się z przełomowych pomysłów, które inspirują Inteligentną Mobilność Nissana - nasza wizja wykorzystania najnowocześniejszych technologii w celu zapewnienia ekscytacji życiu jak największej liczby osób.”

 

Nowy Nissan Kicks e-POWER miał swoją światową premierę w Tajlandii w maju. Premiera stanowi kolejny kamień milowy w rozszerzeniu oferty zelektryfikowanych pojazdów Nissana, gdy firma wprowadza na rynek więcej nowych samochodów elektrycznych i modeli e-POWER.Hyperion XP-1 Hydrogen Hypercar niesamowita przyszłość motoryzacji. Premiera
Super Cars | 15.08.20

Hyperion XP-1 Hydrogen Hypercar niesamowita przyszłość motoryzacji. Premiera

Zasięg ponad 1600 km, 5 min ładowania, bardzo niska waga. Dłuższa żywotność pojazdu. Wytrzymałość na ekstremalne temperatury. Niski koszt recyklingu.

Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza
MotorSport | 08.11.20

Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza

Najlepsi z Ferrari w sobotnich kwalifikacjach na Monzie wystartują z czwartego rzędu w ostatnim wyścigu serii Endurance mistrzostw Włoch GT.

Mercedes-Benz VISION AVTR, inspiracja filmem AVATAR
Wiadomości | 17.04.20

Mercedes-Benz VISION AVTR, inspiracja filmem AVATAR

Premiera na targach elektroniki użytkowej CES 2020 w Las Vegas (USA). Niezwykłe połączenie: holistyczna koncepcja VISION AVTR w niespotykany sposób łączy dyscypliny projektowania wnętrza, nadwozia oraz obsługi pojazdu. Charakterystyczny, otwarty design ?spaja? kabinę z tym, co na zewnątrz, w emocjonalną całość, a za jego inspiracje posłużyły stworzenia z filmu ?AVATAR?. Łukowaty profili organiczny język projektowania sprawiają, że VISION AVTR stanowi wizjonerskie spojrzenie projektantów Mercedesa na wygląd samochodów przyszłości.