MotorSport | 09.06.23

Alpine ujawnia swój przyszły Hypercar do czołowej kategorii wyścigów długodystansowych

Alpine przedstawia model A424_β, prekursora modelu Hypercar, który od 2024 roku będzie startował w najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA.


Alpine ujawnia swój przyszły Hypercar do czołowej kategorii wyścigów długodystansowych


Ten prototyp LMDh, będący owocem ścisłej współpracy zespołów Alpine i Oreca, wyznacza drogę marki do motoryzacyjnej i sportowej doskonałości.
Jego sportowy design został zaprezentowany licznej publiczności złożonej z międzynarodowych dziennikarzy w zupełnie nowym Alpine Paddock Centre w pobliżu toru Le Mans Circuit.


Alpine, niezłomny w wyścigach długodystansowych od 2013 roku, odnawia i potwierdza swoje zamiłowanie do rywalizacji, wchodząc do najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (FIA WEC). A424_β otwiera ten nowy rozdział, czerpiąc z wyścigowego dziedzictwa i DNA marki. Jego konstrukcja ujawnia elementy stylistyczne przyszłych modeli produkcyjnych. Dzięki przepisom LMDh ten prototyp ilustruje sportowy charakter Alpine, jednocześnie ucieleśniając jej ambicje w kategorii, w której zmierzy się z najbardziej znanymi nazwiskami w sportach motorowych.


Swoim designem A424_β potwierdza DNA marki, jednocześnie zapowiadając jej przyszłość. Jego nazwa A424_β jest tego symbolem: terminologia A, po której następują trzy cyfry rozpoczynające się od 4, szanuje tradycję zwycięskich samochodów Alpine Endurance, 24 nawiązuje do 24-godzinnego wyścigu Le Mans i 2024 r., a β oznacza ostatnią fazę przed początek.

 

A424_β jest uosobieniem alpejskiej elegancji i sportowego charakteru. Prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej zwiastuje przyszłą sygnaturę świetlną Alpine na niezwykle dynamicznym i asertywnym przodzie, podczas gdy tył odsłania dwie wyjątkowo przyciągające wzrok strzałki A. Trójkątny motyw symbolizujący płatki śniegu Alpine prześwituje również przez miecze i tylne skrzydło.

 

W kokpicie kierowcy zasiądą w wyrafinowanym, eleganckim i gładkim nadwoziu przypominającym supersamochód poruszający się po drogach. Boki są w równym stopniu inspirowane Alpenglow, manifestem Alpine, ucieleśniającym fascynującą przyszłość modeli produkcyjnych i konkurencyjnych marki.Zupełnie nowy Mahindra Thar czyli Jeep Wrangler po indyjsku
Premiery | 19.08.20

Zupełnie nowy Mahindra Thar czyli Jeep Wrangler po indyjsku

Indyjski producent samochodów Mahindra & Mahindra pokazał długo oczekiwane drugą pgenerację modelu Thar. Zupełnie nowy Thar nie tylko przyciągnie zagorzałych entuzjastów tego modelu Thar, ale także spodoba się wszystkim tym, którzy zawsze marzyli o posiadaniu kultowego pojazdu z wszystkimi zaletami współczesnego SUV-a.

Nowy Peugeot E-RIFTER
Elektryczne | 09.11.23

Nowy Peugeot E-RIFTER

Nowy PEUGEOT E-RIFTER wprowadza nową stylistykę marki, zachowując przy tym swój muskularny, solidny i przyjazny styl, podkreślający jego silną osobowość poszukiwacza przygód.

Nowy Opel Crossland kompleksowa zmiana
Premiery | 07.10.20

Nowy Opel Crossland kompleksowa zmiana

Opel Vizor obejmuje cały przedni pas wraz z grillem i reflektorami. Przygotowania w toku: już wkrótce można będzie składać zamówienia, a pierwsze samochody pojawią się u dealerów w całej Europie na początku 2021 r.