MotorSport | 09.06.23

Alpine ujawnia swój przyszły Hypercar do czołowej kategorii wyścigów długodystansowych

Alpine przedstawia model A424_β, prekursora modelu Hypercar, który od 2024 roku będzie startował w najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA.


Alpine ujawnia swój przyszły Hypercar do czołowej kategorii wyścigów długodystansowych


Ten prototyp LMDh, będący owocem ścisłej współpracy zespołów Alpine i Oreca, wyznacza drogę marki do motoryzacyjnej i sportowej doskonałości.
Jego sportowy design został zaprezentowany licznej publiczności złożonej z międzynarodowych dziennikarzy w zupełnie nowym Alpine Paddock Centre w pobliżu toru Le Mans Circuit.


Alpine, niezłomny w wyścigach długodystansowych od 2013 roku, odnawia i potwierdza swoje zamiłowanie do rywalizacji, wchodząc do najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (FIA WEC). A424_β otwiera ten nowy rozdział, czerpiąc z wyścigowego dziedzictwa i DNA marki. Jego konstrukcja ujawnia elementy stylistyczne przyszłych modeli produkcyjnych. Dzięki przepisom LMDh ten prototyp ilustruje sportowy charakter Alpine, jednocześnie ucieleśniając jej ambicje w kategorii, w której zmierzy się z najbardziej znanymi nazwiskami w sportach motorowych.


Swoim designem A424_β potwierdza DNA marki, jednocześnie zapowiadając jej przyszłość. Jego nazwa A424_β jest tego symbolem: terminologia A, po której następują trzy cyfry rozpoczynające się od 4, szanuje tradycję zwycięskich samochodów Alpine Endurance, 24 nawiązuje do 24-godzinnego wyścigu Le Mans i 2024 r., a β oznacza ostatnią fazę przed początek.

 

A424_β jest uosobieniem alpejskiej elegancji i sportowego charakteru. Prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej zwiastuje przyszłą sygnaturę świetlną Alpine na niezwykle dynamicznym i asertywnym przodzie, podczas gdy tył odsłania dwie wyjątkowo przyciągające wzrok strzałki A. Trójkątny motyw symbolizujący płatki śniegu Alpine prześwituje również przez miecze i tylne skrzydło.

 

W kokpicie kierowcy zasiądą w wyrafinowanym, eleganckim i gładkim nadwoziu przypominającym supersamochód poruszający się po drogach. Boki są w równym stopniu inspirowane Alpenglow, manifestem Alpine, ucieleśniającym fascynującą przyszłość modeli produkcyjnych i konkurencyjnych marki.Hyper-SUV Lotus Eletre, trzy wersje całkowicie nowego elektrycznego modelu
Super Cars | 25.10.22

Hyper-SUV Lotus Eletre, trzy wersje całkowicie nowego elektrycznego modelu

Firma Lotus przedstawiła ceny i dane techniczne jednego z najbardziej wyczekiwanych modeli w swojej historii, wielokrotnie nagradzanego Eletre Hyper-SUV.

Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90
Premiery | 09.11.22

Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90

Początek nowej ery dla Volvo Cars. Prawdziwy siedmiomiejscowy, w pełni elektryczny SUV, który jeszcze bardziej podnosi standardy marki w zakresie bezpieczeństwa.

Lexus NX 300h najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii
Wiadomości | 03.07.20

Lexus NX 300h najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii

Auto Trader, jedna z największych internetowych stron internetowych sprzedaży używanych i nowych samochodów w Wielkiej Brytanii, ogłosiła niedawno, że Lexus NX 300h został uznany za najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii w konkursie New Car Awards 2020.