Concept Cars | 17.03.21

Toyota AYGO X prologue

Zapowiedź nadchodzącej rewolucji w klasie małych aut segmentu A, czyli samochód o jeszcze bardziej pikantnej stylistyce.

Położone w pobliżu Nicei na francuskim Lazurowym Wybrzeżu ED² to europejskie studio projektowe Toyoty. Przez większość XXI wieku Toyota była liderem w segmencie A w Europie. Zaangażowany w przyszłość tego segmentu, postawił ED² przed wyzwaniem urzeczywistnienia swojej europejskiej wizji tego segmentu. Żądano, aby spojrzeć na to świeżym okiem. Zdefiniowanie i wyobrażenie sobie, czym segment A mógłby być dla europejskich klientów, spełniając ich potrzeby i pragnienia. Aby udowodnić, że samochody, które tradycyjnie nazywane są „punktami wejścia”, nadal mogą wyróżniać się wzornictwem.


Od momentu wprowadzenia na rynek w 2005 roku Aygo, najbardziej dostępny samochód Toyoty, oczarował młodych, postępowych klientów.

„Zabawa i figlarność zawsze były sercem Aygo. Teraz dodaliśmy do jego DNA dodatkową szczyptę pikantnej przyprawy ”(Lance Scott, dyrektor ds. Projektowania ED²).

AYGO zawsze kojarzyło się z wolnością i swobodą poruszania się. AYGO X prologue dodaje do tego połączenia więcej zadziorności i ducha zabawy. Model otrzymał większy prześwit i większe koła oraz wyższą pozycję za kierownicą, dzięki której kierowca zyskuje lepszą widoczność.


Zarówno z przodu i z tyłu, jak i z profilu, AYGO X prologue wygląda świeżo i nowocześnie. Śmiałą stylistykę podkreśla dwukolorowa kompozycja lakierowania nadwozia. Nowa, opadająca ku tyłowi linia dachu wzmacnia wrażenie dynamiki, sprawiając, że samochód wygląda bardziej sportowo. Z przodu zaawansowane technologicznie światła otaczają maskę, tworząc kształt przypominający skrzydła. Duży grill, światła przeciwmgielne i osłona podwozia zostały uformowane w motyw sześciokąta.

 

Tylna część AYGO X prologue została zaprojektowana w taki sposób, aby uwzględnić jego praktyczne walory. W osłonę tylnej części podwozia wbudowano mocowanie na bagażnik rowerowy. Dzięki temu samochód pozwala wyrwać się z codzienności w poszukiwaniu przygody. W lusterku bocznym zamontowano sportową kamerę, aby można było uchwycić najciekawsze chwile z każdej wyprawy. Zintegrowany bagażnik dachowy, który tworzy spójną kompozycję z sześciokątnymi tylnymi światłami, również podkreśla rekreacyjny charakter auta.



Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii
Wiadomości | 14.04.20

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii

Toyota pokazała kolejną generację modelu Harrier (Urban SUV), który od 1997 roku jest liderem w tym segmencie sprzedaży pojazdów w Japonii oraz ogłosiła, że planuje sprzedaż nowego modelu Harrier około czerwca 2020 r. W wyraźnym odróżnieniu od innych SUV-ów Harrier łączy prostotę, elegancję i solidność w płynnej formie coupe. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia poczucie bezpieczeństwa od pierwszej chwili w kabinie. Gdy pojazd jedzie, poczucie komfortu powstaje dzięki responsywnej jeździe, a cicha kabina w naturalny sposób prowadzi do przyjemnych rozmów z przyjaciółmi. Spędzanie czasu z nowym Harrier będzie wzbogacającym doświadczeniem.

Lexus zainspirowany sztuką Manga
Wiadomości | 24.04.20

Lexus zainspirowany sztuką Manga

Samochody Lexusa uciekają ziejącego ogniem smoka, zatrzymują się na spokojnym brzegu morza i uciekają z eksplodującego miasta w serii dzieł sztuki, które celebrują współczesny styl i dziedzictwo kulturowe japońskiej mangi.

Volkswagen ID 7 przed światową premierą podczas targów CES w Las Vegas
Wiadomości | 04.01.23

Volkswagen ID 7 przed światową premierą podczas targów CES w Las Vegas

Pokazany w specjalnym kamuflażu elektryczny sedan Volkswagena ID. 7 to potencjalny rywal Tesli Model 3. Światowa premiera jest zaplanowana na drugi kwartał 2023 r.